Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség! Kezdek kikészülni!...

Segítség! Kezdek kikészülni! Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Kisfiam lassan 6 hónapos. Sose volt jó alvó, de amit másfél(!) hónapja művel, teljesen kikészít. Nehezen alszik el, hosszan kell ringatni-énekelni. A hátam tropa lassan, de ezt még elviselném, ha mindezt nem 1(!!!) órás alvásért tenném. Ugyanis mostanában altatás után ennyi idő múlva ordít. És ez egyre rosszabb, pár napja már, hogy óránként kelek hozzá éjjel is. Először azt hittem kevés a tejem, de hiába adok neki Sinlacot, ugyanúgy sírva ébred 1-másfél-2 óra múlva. Van, hogy sikerül visszaringatnom, de volt hogy már inkább cicire tettem 2 óránként, mert akkor legalább fekszek :(

Nem fogzik, adunk Viburcol kúpot, attól hol jobb, hol nem, aludtunk együtt/külön. Nappal 3x1 órát alszik. Fogtuk eddig a melegre, frontra, mozgásra, de ennyi ideig?

Mi baja lehet, mit tehetnénk még? Volt még így valaki?


2013. aug. 18. 23:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem szomjas?
2013. aug. 19. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Velünk volt ilyen, de akkor 4 hónapos volt és mi éjszakára tápszert adtunk. Azóta kétszer kel éjszaka, kb 4 óránként, most 8,5 hónapos.

Következőket tudom mondani: ha nincs cumija, akkor esetleg meg lehetne próbálni cumival altatni. Ha van cumija, a kezébe lehetne adni egy szundikendőt, hogy morzsolgassa, az megnyugtatja. Ha ezek nem válnak be, próbálj altatót énekelni neki, az enyém a János bácsi keljen fel-re alszik el. :) lehet letölteni netről fehérzajokat is, mint a tenger hullámzása, esőzés menydörgéssel, metronóm, vízesés, fák susogása a szélben, stb. Ha ezek nem jönnek be, próbáljátok meg ázvariálni az alvásokat. A délutáni ébredés és az esti alvás között teljen el minimum három óra. Az enyém fürdés után eszi meg a vacsiját, sokszor mire végez csak le kell tenni, cumi a szájába és már húzza is a pónibőrt. :) Napközben meg fáraszd, ahogy csak tudod, főleg délután. Nem tudom, hogy kúszik-mászik-e de ha igen, akkor tedd le a földre és csinálj neki akadálypályát törcsikből, párnákból, üres dobozokból. Mutogasd meg a dolgokat a házban és mondd el milliószor egy-egy tárgynak a nevét, ezzel dolgoztatod a kis agyacskàját is. Csiklandozd, tornáztasd, ha kúszik egy tárgy után, akkor azt mindig tedd arrébb, mielőtt elérné (3x4x, aztán hagyd, hogy megkaparintsa, legyen sikerélménye). Takard le egy textilpelenkával vagy kisebb törülközővel és játszatok kukucsosat. Ezekkel elég jól le lehet fárasztani egy babát (meg egy mamát is :)), és várd meg amíg tényleg nagyon álmos lesz (dörzsöli a szemét, amiket félágra ereszt, ásítozik, nyűgös), és csak akkor kezdj bele az altatási rituáléba. Ne órához igazodj, hanem hozzá. Ha nagyon lefárad estére, kap egy adag tápszert vagy sinlac-ot, van vmi a kezeügyében és cumizhat, szerintem hamarabb el fog tudni aludni és talán tovább is horpaszt majd egy óránál.

Sok sikert és kitartást!

2013. aug. 19. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ja! És ne stresszelj azon, h mikor fog már elaludni és vajon meddig alszik majd! Ha altatod gondolj szép dolgokra, vagy miközben altatót énekelsz neki mondd neki magadban, hogy "most alszol egy nagyot drágám, és szépeket álmodsz majd. Jót fogsz szundizni, és sokáig, hogy szép, okos, boldog baba legyél." Agykontroll, vagy telepátia, mindegy, de működni szokott. Csak ne mondd ki magadban a nem és a ne szót, ezek negatív töltetű szavak és keresztülhúzzák a szép gondolatokat.

Csak ügyesen! ;)

2013. aug. 19. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 JnéHN ***** válasza:

Én is így vagyok, csak nekem a 14 hónapos kisfiam 5 hónapja űzi ezt. Nem óránként kel fel, mert én már annak is örülök, hogyha egy órát végigalszik, kettőtől meg sírok az örömtől. Ő fél órákat alszik egyben és aztán felsír. Már mindent kipróbáltam, odavettem magam mellé, betettem neki az aznapi ruhámat, hátha az megnyugtatja, adtam neki játék cumit, tettem cumisüvegbe teát, vizet, gyümölcslevet, tejitalt, adtam neki homeopátiás szereket, és semmi sem használ, adtam neki fájdalomcsillapítókat, hogy biztos a foga, de nem. Voltunk két orvosnál is, mind a kettő azt mondta, hogy ő ilyen gyerek, majd kinövi. Voltunk természet gyógyásznál, ő meg azt mondta, hogy ő érzékeny baba, azt is megérzi, hogyha az ország másik részén van vihar. Ha lemegy a nap, akkor csak én létezek a számára és senki más nem tudja megnyugtatni. Csak cicin nyugszik meg.

Ez van. Nem tudok vele mit csinálni. Nekem meg romlik a szemem folyamatosan mert nem pihen, ezt a szemészem mondta, hogy a kevés alvás miatt ilyen, a lábam majd szétszakad, és ráadásul hízok is. Amit a kialvatlanság okozni tud, az nálam jelentkezett.

2013. aug. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
nálunk a fogzásnál volt ez, olyanok voltunk mint a zombik. egyszer olyan is volt, hogy ő 4órakor játszani akart. ha nem játszottunk vele örjöngött... nekünk a hinta vált be nagyon. ez az adamo típusú bébihinta. nekünk beto van, ugyanolyan csak vmivel olcsóbb. lehet érdemes lenne kipróbálnotok
2013. aug. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Más "tünet" van? Hasfájás? Ekcéma? Székrekedés? Hasmenés? Kiütés? Nekem akkor csinálta ezt amikor fájt a hasa és kiderült,hogy tejallergiás. Mindegy volt,hogy mennyit tömtem bele,hogy aludjon... De az is lehet,hogy a Sinlacot nem bírja a pocija
2013. aug. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

kedves kérdező és 4es válaszoló!

higgyétek el,semmi baj nincs a babátokkal! valóban ilyen típusok,túl kell élni,én ezt már átéltem az első fiammal,most a másodikkal már "toppon" vagyok,meg nem is olyan,mint anno a nagy,egyszer majd meg mintha elvágták volna! nekem 16 hónapig fél óránként kelt éjjel,cici majd alvás,vagy nem,mert volt olyan hogy órákig fent volt,csak úgy...kitartás!!! én a világon mindent kipróbáltam,még amin most nevetek,azt is...nem volt ellenszer de ne keseredjetek,lesz még átaludt éjjel,csak úgy fogadjátok el őket,ahogy vannak!

2013. aug. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 JnéHN ***** válasza:

Kedves 7.

Köszönöm a biztatást! Elfogadom olyannak, amilyen és nagyon szeretem. Nekem a nagyobb fiam min. 6x volt fenn éjszakánként, de a kicsi tetézi ezt.

Remélem egyszer tényleg kinövik, mert a nagyobb, még mindig fel szokott kelni éjszaka, pedig már 3.5 éves.

4. válaszoló

2013. aug. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

mi ha tejpépet adunk és cicit, akkor általában végigalussza az éjszakát.

de volt hogy kb. 2 óránként kellett kelnem, mert nyugtalan volt.

2013. aug. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


1. Elképzelhető, hogy szomjas, na de óránként?!

2-3. Sok jó tanácsot adtál, köszönöm! Folyamatosan megy neki elalvás után egy óráig az altatója vagy a hajszárító hang (egy időben arra aludt el), de így is felriad, sír rögtön, hiába simogatom/duruzsolok neki már akkor, amikor hallom hogy mocorog.

A lefárasztás megy, 3-4 óra eltelik az esti altatás előtt, sőt, néha olyan mintha csak akkor akarna aludni, ha már hullafáradt. Addig a ringatás is idegesíti.

Este kap Sinlacot, aztán fürdés, majd cici. Ám erre sose alszik el pedig már dörzsölte a szemét. Úgyhogy játék. De nem tudom, hogy ilyenkor mennyire fárasszam még tovább, nem fogom-e túlpörgetni. Kb. egy óra múlva tudjuk elaltatni.

A többi tanácsodat meg ki fogjuk próbálni! :)

5. Nem hiszem, hogy fogzik, nem látszik semmi, már nem is nyálzik. A hintán mi is gondolkodtunk már, utána fogunk nézni.

6. Más tünet nincs. A Sinlacot csak pár napja kapja, mert akkor már hetek óta ez ment. Lehet akkor is tejallergiás tünete, ha én már nem iszok tejet?

4-8 és 7: Jujj kicsit elkeseredtem, hogy lehet ez még rosszabb. És most nyamvadtnak érzem magam, hogy még ennyit sem bírok, de sajna én meg születésemtől fogva jó alvó vagyok, igénylem is nagyon, ezért nem bírom a "kiképzést" - soha nem gondoltam, hogy nekem egy ilyen rossz alvó babám legyen :)

És hogy ez még lehet rosszabb? Jáj. Hihetetlenek vagytok, hogy ezt így bìrjátok, pláne nagyobb gyerekkel!

Megkérdezhetem, hogy voltatok alvásambulancián esetleg? Vagy próbáltátok megtanítani elaludni? Sírnihagyni? Nekem sokan ezt tanácsolják, nem is értik, mit szenvedek vele (vagy hogy adjak neki nyugtatót...). Volt vmi praktika, ami segített nektek végül vagajd kinövi? Bár látom, 3 évesen is ébredezik.

9. Kap pépet, utána szopizik még , talán nyertem plussz egy órát, de utána ugyanúgy nyugtalan. Átalvásról én nem is álmodozok :)

2013. aug. 20. 09:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!