Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5 éves kislányom rettenetese...

3,5 éves kislányom rettenetesen hisztis és akaratos, egyre nehezebben bírok vele, kezdek kikészülni, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Egyébként nagyon aranyos, jókedvű eleven kislány, de valahogyan napról-napra úgy érzem, mintha egyre kezelhetetlenebb lenne. Nem fogad szót, az utcán is, hiába szólok neki, hogy álljon meg, elengedi a füle mellett. Van egy kishúga, így oszlik a figyelmem, és ő ezt ki is használja. Pl: Felébred reggel, alszik még a kis tesó, és kérem, hogy csendben legyen, de nem, ő énekel, ordít...Nagyon el vagyok keseredve, mert azt érzem magamon, hogy idegileg kezdek ebbe az egészbe belefáradni.Szeretnék valahogyan kikapcsolódni, de az sem megy, a férjem este ér haza, nagyszülők távol, barátnők szintén nem érnek rá. A lányaim napközbe felváltva alszanak, így semmi lazításra nincs időm.:-(
2011. jún. 3. 07:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Csakis a figyelmedet szeretné felkelteni!Nem akar osztozni a figyelmeden a tesóval,és azért rosszalkodik,és hisztizik,mert akkor csak rá figyelsz.Tudom nehéz,de add meg neki azt amit kér,próbáld úgy szervezni a napjaidat,hogy eleget kapjon belőled.Menjetek kettesben el valahová,bármi,csak kapja meg amit akar.


Nekem is van egy 4 éves hisztis lányom,2 hete eltört a csuklója,több figyelmet kap emiatt.Hááát kenyérre lehet kenni azóta olyan aranyos,1x sem hisztizett pedig naponta többször összeakaszkodtunk.Kettesben járunk vásárolni,tesó iskolában van,orvoshoz is ketten megyünk sokat beszélgetünk.

Megfogadtam,hogy ha leveszik a gipszet akkor is többet fogok kettesben lenni vele,mert ez az igénye.

2011. jún. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunka 3 éves ugyanezt csinálja.Idegileg én is kivagyok.

Volt már nem egyszer hogy annyira felhúzott hogy a férjem hazajött a munkából, még be sem ért az ajtón,, mikor mondtam hogy elmegyek itthonról, estig ne is várjon.Anyuval elmentem vásárolni vagy csak másik városba.A férjem tudja hogy ennyi kell nekem és még ő szokott küldeni.Muszály egyedül is lenni mert az ember bedilizik!Ráadásul a9 hós fiam aki eddig aranygyerek volt, most neki is elmegy az esze.Vettem mgb6-t, majd most azt eszem.

Az én lányommal sehová nem lehet elmenni mert a képemről ég le a bőr.Hisztizik, veri magát földhöz...és még sorolhatnám.

2011. jún. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazatok van! Kevés időm van arra, hogy csak a nagyra figyeljek, ezen változtatni fogok. Megpróbálok valahogyan magamra is időt szánni, esetleg hétvégén, akkor a férjem is jobban ráér.
2011. jún. 3. 08:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Jár már oviba?
2011. jún. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szeptembertől megy majd oviba, tavaly költöztünk, és ezért lemaradt ebben a félévben.
2011. jún. 3. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!