Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most jöttem rá hogy a babám...

Most jöttem rá hogy a babám nem is kúszik rendesen! Mivel lehet ezt fejleszteni vagy ha már igy szokta meg akkor így is fog maradni?

Figyelt kérdés
Kicsit zavarosnak tünhet a kérdés de most eszméltem rá h a lányom "sumákol"a kúszással.7hónapos lesz 4.én és már egy jó ideje "közlekedik"tehát tud haladni elöre a pociján meg ki is nyomja magát négykézlább és úgy ringatózik,de most jöttem rá h igazából így vetödik,szóval nem váltott kéz-láb mozdulatokkal halad ha nem nyomja magát a lábával és utána páros kézzel elörébb csusszan,nem tudom érthetöbben leirni de az a lényeg hogy nem az a tipikus kúszás.Eddig azért nem tünt fel mert anyukám azt mondta h jo ez igy is.Tényleg oké ez így?vagy ha nem akkor mit tudok csinálni?
2013. aug. 21. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Dévény torna. Állítólag csodákat tesz.

Nézz utána a módszernek!

2013. aug. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 salvadorina ***** válasza:
Még ráér fejleszteni a tudományát. :) Az én babám 9 hónapos koráig egyáltalán nem kúszott, most is úgy kúszik, hogy csak a kezét használja, de már ő is ringatózik néha. Ha megint jobb idő lesz tedd le úgy a padlóra, hogy a felsőtestén nincs ruha, így kénytelen lesz használni a karját is, mert nem fog csúszni. Elvileg. :)
2013. aug. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Első! Még 7 hónapos sincs az a csöppség! Dévény torna, te Úr Isten, mintha el lenne késve komolyan. Van neked gyereked, vagy csak idejöttél okoskodni?


Kérdezőnek:

A babák mind más és más ütemben feljődnek. Próbálkoznak, tanulják a kúszás-mászást, mindent. Az égegyadta világon semmivel nincs elkésve. Az én kisfiam 8 hónapos múlt, mikor egyáltalán érdekelni kezdte az, hogy helyet változtasson. Most 15 hónapos, már 3 hónapja önállóan közlekedik, futkározik. Higgy édesanyádnak. Majd ha eltelik kb. 2 hónap, és még mindig semmi változást nem észlelsz (ami nem hiszem, hogy így lesz) akkor keress fel szakembert.

2013. aug. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

Mi is így kezdtük, csak a rokonom konduktor és így jkicsit megtámogatott információval. Torna, sok-sok torna ;) görgessétek takarón a babát úgy, hogy egyik felét te, a másikat a párod fogja a két csücskénél, egymás felé - mármint a babát. KEresztben beletenni, picit megemelni.

Zsipp-zsuppozzatok szintén összefogott takaróval. Ezek a különleges mozgásformák agyi leképezése segíti azt, hogy rájöjjön, hogy mozog a világ és vele a teste. Minden nap 1-2 alkalommal pár percig, ha épp jó kedve van, ha akarja, akár többször is ;)

És valóban nincs elkésve semmivel!

2013. aug. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ezt a zsipp-zsuppolázst kipróbáljuk mindenképpen.Egyébként mindent idöben csinál meg jól motiválható csak ez kicsit elbizonytalanított h jó e igy.Anyu azt is mondta h lehet köze ahhoz hogy így szálaz:D szóval a hosszú "szörü"szönyeg szálait egyenként huzogatja,5en vagyunk testvérek de anyu azt mondta ilyet még nem látott hogy ennyi idösen ilyen aprócsak dolgokkal foglalkozzon egy baba.De felhivtam a felfedezésem után ezzel a kúszással kapcsolatba és ö ugy emlékszik 5nk közül csak a két hugom kúszott szabályosan.Szerinetek ezek is számitanak?
2013. aug. 21. 17:15
 6/9 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem ezen ne ess kétségbe.Semmiről nincs lekésve.És az sem lenne nagy gond,ha kihagyná a kúszást.Tényleg nem okoskodni akarok.Én már tényleg ott tartottam,hogy szakemberhez fordulunk,mert a lányom nem akart felülni,sem pedig kúszni.Jó ideig csak a fenekét hintáztatta,de azon kívül semmi.Nagyon el volt késve,én meg már aggódtam.Erre egy hét alatt felült,és elkezdett mászni.Nagyon hamar tökéletesítette a tudását,és már olyan gyorsan mászik,hogy néha alig érem utol.Most már mindenhol feláll,és bútorok mellett lépeget.11 hónapos.
2013. aug. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
A fiam sem kúszott szabályosan: kommandózott: az egyik kezével húzta és az ellentétes lábával tolta magát a másik kettővel semmit nem csinált. 5 hét alatt semmi nem változott, a 6. héten mentünk Dévény-tornára. Szerencsére. Ugyanis nem jól rögzült és úgy kellett kendővel megtanítanunk mászni, de az első óra keserves volt, mire a gyógytornászunk a helyes láb és kézsorrendet megtanította. Komolyan kell venni, mert a szabályosság a lényeg az agyféltekék összehangolásánál. Ha 1 hónap alatt nem kezd el szabályosan!!!! kúszni vagy mászni, vidd el Dévényeshez. Felállni talán még nem áll fel, de akkor már sokkal nehezebb dolgotok lesz vele. 13,5 hónapos még mászik, bútoroknál lépked, széket tolja, 1 métert nem vezettük még, mert ugye az is tilos.
2013. aug. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az enyém majdnem két hónapig kúszott szabálytalanul, aztán rájött,hogy hogy kell!
2013. aug. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia! Tudom, hogy rég volt, de le tudnád írni, hogy végül hogy alakult a kislányod mozgásfejlődése? Nálunk most ugyanezt csinálja a kisebbik lányom, úgyhogy ezért érdekelne, hogy mentek a dolgok.
2020. febr. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!