Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miket mond, hogy beszél 22...

Miket mond, hogy beszél 22 hónapos babátok? Hogyan lehet fejleszteni, ha a szavaknak csak az első két betűjét mondja? Persze tud néhány szót rendesen is (apa, anya, baba, mama, papa, figyelj, várjál).

Figyelt kérdés
2010. szept. 27. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:

LÁnyom 23 hós, és már egész nap csacsog. Szinte mindent mond, ami érdekli, és ismeri.

Pl.: göjdeszka, bicili, stb. Kis mondatokat is mond. APa elment autóval dolgozni.

Süt a nap, Esik az eső, baba eszik, almos, felébrdet. Mármint a játékbaba, amikor azzal játszik.

De ezen kívül is nagyon sok mindent, szinte már fel sem lehet sorolni.

Én nem fejleszettem tudatosan, csak egész nap beszélek hozzá, magyarázok, mutogatok mindent. És egyszercsak rákapott.

Olyan volt, hogy mondtam, hogy ne a kezemet rángassa, hanem mondja, hogy gyere.

2010. szept. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem kell szerintem különösebben fejleszteni, az én kisfiam is így kezdett beszélni, és kb. egy hónap alatt eljutottunk odáig, hogy most már állandóan beszél, nagyon szépen, érthetően, rövid, de kerek mondatokban. És már nem csak utánoz, hanem kommentálja az eseményeket, ki mit csinál és próbál kérdéseket feltenni:) 23 hónapos.
2010. szept. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

22 hós lányom mér rég folyékonyan , választékosan beszél, a doki és a védőnő is csodálkozott rajta.

16 hósan a szomszéd már elbeszélgetett vele...

Bajban is vagyok, ha egy korabeli gyerekkel találkozunk, aki nem beszél. Valahogy nem tudok mit kezdeni vele, annyira megszoktam, hogy lányom kifejezi magát.

2010. szept. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy kisfiad vagy kislányod van. A kislányok hamarabb kezdenek el beszélni, a kisfiúk később. Kimondottan fejleszteni nem kell. Elé, ha sokat beszélsz, mesélsz neki, próbálod ösztönözni a beszédre:

Mit látsz a képen?

Amikor mond valamit, és érted, de nem értelmesen mondta ki, akkor te megismétled jól kiejtve, st.

2010. szept. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Először is köszi a válaszokat.Kislányom van és már 9 hónaposan mondta, hogy: mama,papa,nyanya,baba. Tudom hogy fejlődik, de lassúnak gondolom, pl. ha valamit kiakar fejezni, csak rövidít, valamelyik éjjel /mert ráadásul rossz alvó/ mondta: Anya, csu sze= csukd be a szemed anya. Szóval nem értem, hogy miért kényelmes neki így mindent rövidítve, többször elmondani. Jó lenne, ha tudnék ezen végre változtatni, mert az egy dolog hogy mi a közvetlen családja megértjük, de más anyukák igencsak furán néznek amikor elkezd így beszélni. Nagyon sokat beszélünk neki, meg ki is javítjuk de hiába.
2010. szept. 28. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!