Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen ételeket eszik és...

Milyen ételeket eszik és mennyi időközönként 9 hó körüli babád, nálatok megy a napi 5-szöri étkezés?

Figyelt kérdés
pl. ma miket evett vagy holnap miket fog? :-)
2013. aug. 23. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:
5én lesz 10 hós a kislányunk. Elég bátortalan vagyok az új és darabos ételekkel, így nem igazán eszi azt amit mi. Reggel tápszert kap, tízórai egy kis kenyeret makcósajttal, vagy májkrémmel, ebédre még mindig főzeléket husival, vagy ha olyat eszünk, amiből ehet, akkor jól összenyomkodom villával, és adok belőle. Uzsira tejpépet eszik gyümivel, vacsira pedig tápszert. Ha mi eszünk, akkor állandóan kunyerál, de mindig csak egy -egy csipetet adok neki. Napközben pukit vagy piskótát szokott csócsálni. És nálatok hogy van Kérdező?
2013. aug. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
4-én lesz 10 hónapos a kisfiam. 3-3,5 óránként eszik, tehát egy nap ötször. Reggel-este tápszert kap, tízóraira mindig gyümölcsöt, ebédre főzeléket, uzsonnára tejpépet. Én is még pürésítem, de szépen megeszi a kiflicsücsköt, pufit, kekszet (6 foga van). Ha olyat főzök, amit ő is ehet, akkor leturmixolom neki, de általában külön főzök neki. Tegnap pl. tízóraira körtét evett keksszel, ebédje sütőtök-krumpli-csirkemell volt.
2013. aug. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
9 honapos kisfiam. Este 8kor szopi majd ejfelkor es hajnalban is. Reggel 7 korul reggeli. Most tertem at, h gyumolcspep helyett adok neki kis pulykamell sonkat trappista sajttal + tonkolybulata (nem ákarok meg kenyeret). Utana 10kor gyumolcs. 1 korul fozelek. Altalaban pep de mostanaban egyre kevesbe pepesitem, kap darabosat es pld ma csirkeporkoltet foztem azt adtam neki bulgurral (tesztat meg nem adok). Delutan gyunolcs. Aztan este szopi. Neha delben is szopizik.
2013. aug. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nálunk anyatejes a kislányom, nemrég lett 9 hónapos. Már csak éjjel szopik, nappal nem is fogadja el.

A mai nap pl: Reggelire joghurtot kapott gyümivel (ebből csak kevesebbet eszik), utána evett egy tejszeletet tízóraira, ebédre mindig husit eszik, ritka, ha nem :-), aztán uzsira egy virslit+egy kis dobozos tejberizst evett, vacsira pedig kap egy kevés husis főzeléket+ Gabonapépet, amit anyatejjel össze lehet keverni. Csak azért kérdeztem, mert nálunk a reggeli és a tízórai elég nehezen megy, olyan, mintha nem lenne annyira éhes a babó, pedig éjjel nem olyan sokat szopik már szerintem. Próbáltam én is a tápszert, hátha kevés neki a tejci, de nem fogadta el, szóval marad, hogy mindig kitalálok valamit, amit szívesen megenne...

Köszi a válaszokat!

2013. aug. 25. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!