Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hány gramm fehérjét képes az...

Hány gramm fehérjét képes az emberi szervezet egy étkezés alkalmával megemészteni? Valamint milyen sűrűn képes erre, mennyi időközönként érdemes fehérjét bevinni (hús)?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekelne mert mindenhol mindenki ír mindent egyik ember hülyézi a másikat.
2013. ápr. 6. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
37%

Elég bután megfogalmazott kérdés,de nagyjából értem.


Amire kíváncsi vagy az teljesen egyén függő, függ többek közt:

-kortól(gondolj bele egy 15éves,egy 35 éves,meg egy 60 éves emésztésébe)

-nemtől(férfi-nő ugye ez egyértelmű)

-fizikai és egészségügyi állapotától(túlsúlyos vagy cukorbeteg e?)

-fizikai aktivításától (irodai munkás vagy szénbányász)

-anyagcseréjének állapotától(valaki naponta 3x székel,valaki hetente)

-életmódjától(mennyit alszik,iszik e alkoholt stb.)


Nem létezik ilyen hogy x gramm fehérje y óránként és akkor fasza lesz minden.

u.i:remélem nem testépítéshez kell.

2013. ápr. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A lényeg. Hány grammot képes felszívni a gyomrom vagy akármim, mondjuk egy étkezés alatt megemészt XY grammot, na de a többivel mi lesz? Valamint ha csak ennyit akkor a következő étkezés mikor legyen hogy megint képes legyen ugyanennyit megemészteni?


25 éves vagyok 176 cm magas, 85 kg, rendszeresen sportolok (kettlebell) valamint fizikai munkát végzek. Semmilyen betegségem nincs, vagy legalábbis nem tudok róla.

2013. ápr. 6. 19:31
 3/6 A kérdező kommentje:
De amúgy testépítéshez kell fején találtad a szöget :)
2013. ápr. 6. 19:32
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Én tudok konkrét számot mondani.

Egyszer egy hétvégén desszerként megettem másfél kiló olajban párolt gombát.

Na az már sok volt, azzal kiütöttem magam.

Tehát számold át.

1500 gram/hétvége az már sok.

2013. ápr. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez annyira gyenge volt hogy még a szemöldököm se vontam föl.
2013. ápr. 14. 20:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az ideális 30-40 gramm 4-5 óránként (ennyi idő alatt szívódik fel a tápanyag általában)!


Egyet még hozzá fűznék, hogy izomtömeg növelésnél azt mondják, hogy testsúly kilogrammonként 2g fehérje kell, szálkásításnál 3g/testsúly kg!


Na ez nem igaz (Magyarországon még ez a hiedelem), és ez alá is van támasztva! Ennyit a táplálékból életvitel szerűen sem ennél meg (140-210g fehérjéről beszélek 70kg-os testsúly esetén), a helyes a 1-1,5g/testsúly kg! Alap helyzetben a testnek körülbelül 0,6g-0,8g fehérje/testsúly kg kell, ami húsban, sajtokban, rizsben krumpliban stb. megtalálható ugye! Illetve egy részét táplálék kiegészítőkből is be lehet vinni a gyorsabb felszívódása miatt! A szálkásítás vagy izomtömeg növelés pedig az edzés formájától függ!

2013. ápr. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!