Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vállalnátok gyereket?

Vállalnátok gyereket?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok.Esti iskolába fogok járni heti három nap.NApi négy órában.


Csecsemő és gyermekápolónak fogok tanulni.

Szeretnék gyereket.A párom is.A párom nálam 15 évvel idősebb.VAn háza,és jó kereső állása is.


A párom,már nagyon vágyik egy gyerekre,mert többet is szeretne és azt mondja,hogy nem szeretne a nagyapja lenni a gyerekeinek.Végül is én is szeretnék gyereket,többet is,de vajon ki tudnám melette járni az esti iskolát?

Vagy halaszam az iskolát?


Ti mit csinálnátok?


Megvető válaszokat mellőzétek!



2013. aug. 24. 18:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vállalnék!

Amíg neked nem lesz egy alapod, munkahely, kis saját pénz, addig nem vállalnék a helyedben.

Gondolj bele, hogy mi lesz akkor, ha az eddig boldognak tűnő kapcsolatotok egyszer csak zátonyra fut? Ott lesz a párod, akinek lesz háza, jól kereső állása, egzisztenciája, neked meg nem lesz semmid. Már pedig egy gyereket fel kell tudni nevelni.

És egy állás meg bármikor megszűnhet. A párodé is. Mert semmi sem biztos! És akkor miből fogtok élni?

2013. aug. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyerek mellett nem fogsz tudni iskolába járni heti harom napot, az az elso. A masodik, hogy ha nem dolgoztál meg es csak gyesre vagy jogosult, akkor nem kellene, mert az nagyon keves pénz es csak a másikra támaszkodni nem elég a mai világban. Harmadszor munkatapasztalat nelkul kisgyerekkel sehova nem fogsz kelleni
2013. aug. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Akkor ilyen alapon senki nem válalhatna gyereket,mert bárkinek bármikor megszünhet az állása.


Az elmúlt két évben dolgoztam.

2013. aug. 24. 19:44
 4/11 anonim ***** válasza:
De érts már meg, hogy egy gyerek nem kis anyagi felelősség! És igen, erre nem lehet alapozni, hogy bármikor megszűnhet a munkahely. De azért nagyon nem mindegy, hogy ha az a munkahely megszűnik, akkor mekkora összeg áll a család rendelkezésére, illetve hogy akkor milyen juttatásokat kap anyuka. Mert nem mindegy, hogy 80 000 Ft Gyed, vagy 25 000 Ft-os gyes...
2013. aug. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Csak magadra hallgass. Ha szeretnel gyereket es boldog vagy a paroddal miert ne? Barkivel barmikor tortenhet rossz dolog, majd akkor megoldod. Mondom en aki 33 evesen szult eloszor mert karriert epitettem utazgattam elotte. Es nem bantam meg! De latom mekkora csoda egy gyerek, nem er fel semmivel.
2013. aug. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem azt montam,hogy nem értem,amit mondasz.Azt sem montam,hogy nem értek veled eggyet.


Csak bárkinek bármikor megszünhet a munkahelye.


És említettem,hogy dolgoztam már két évet.És,ha elvégzem a sulit se fogok többet keresni,mint amennyit az elmúlt két évben kerestem.

2013. aug. 24. 20:27
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik, csak megerősítést vársz :-)


Meddig tart a suli? Mióta vagytok együtt a pároddal?

2013. aug. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egy gyerek 20 évesen és 35 évesen is nagy felelősség, mind anyagilag, mint lelkileg. Lehet, hogy elég rugalmas vagy tanulni még gyerek mellett (az iskola nem csak abból áll, hogy be kell járni az órákra-viszont azt is meg kell oldani vhogy - utazással együtt heti 3x5 óra-nagyszülő?).

Nem írtad hogy a párod a férjed vagy az élettársad, ha még nem vagy férjnél nem az volna az első lépés?

Megértem a párodat is, szerintem járhatnál baba mellett iskolába, halaszthatsz is. Mire a suli után gyakorlatot szereznél ebben a szakmában a férjed bőven 40 felett lenne. Sehol nincs megírva hogy az egzisztenciát a nőnek kellene megteremtenie (mondom én aki 20 éves munkaviszony után vállaltam gyereket-férjnél vagyok ehhez képest a gyesből nem tudnám még a rezsit sem kifizetni, pedig az egzisztenciánk meg lett teremtve).

2013. aug. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Iskola mellett én nem vállalnék gyereket. Legalábbis nekem nem lenne energiám, időm tanulni. Ha a baba fent van, vele vagyok, ha alszik napközben, akkor házimunkázok, este meg pihenek, a párommal vagyok. Persze, ha az ember akar vmit, akkor megoldható minden :)
2013. aug. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Elmesélem az én történetemet.

Megismerkedtem párommal,én 20voltam,ő 30.Ideköltöztem,elkezdtem a sulit(szakképzés) rendes nappalin.Hát becsúszott a baba az első tanév januárjára.Megtartottuk,mondván első baba.Nem támogatom az abortuszt,párom se,de ő azt mondta én testem és én döntésem,de ő szeretné a kicsit.Mivel ő nem gyerek már,megtartottuk.Sajnos ekkor nem volt munkája,de azt gondoltuk talál hamar.Nem így lett.Édesapja segített nekünk,mert nem talált sokáig semmit,engem meg terhesen nem vállaltak a diákmunkás csoportok.Végül el tudott végezni egy tanfolyamot,amiért kapott pénzt.Ez majdnem a kicsi születésekor kezdődött.A kicsi október eleji,a tanfolyam szeptemberbe kezdődött.Ez a pénz amit kapott,plusz a gyesem és családi nagyából elég volt,de rengeteget segítettek én szüleim is a kicsi születésétől,mert párom édesapja már nem tudott akkor.(Mindent kaptunk a kicsinek.Hugomról a ruhákat,minden műst nevelőanyámék vettek meg,cumisüveg,kifogó stb).A tanfolyamnak vége lett március közepén,így a pénznek is.Március végére párom édesapja meghalt,rengeteget kellett mászkálni a dolgok miatt,mivel nem volt pénzünk a temetésre sem.Emellett ment a munkakeresés persze.Álláskeresésit kapott párom kb 1x,mert mivel örökölni fog,már nem kap semmit.Így szüleim segítettek és mamám.Párom talált munkát viszonylag hamar most.Április elején kezdett el keresni és június végén kezdett is már.Így most nagyon jó minden,bár még van kis elmaradás itt-ott,meg a köztemetést is vissza kell majd fizetni az önkormányzatnak,jön még a hagyatéki is nagy összegről valamikor.Nem vagyunk házasok,amikor megtudtuk a terhességet,akkor 5hónapja voltunk együtt.Lassan 1 éves a kicsi és eddig minden jó.Nem a házasság és a sok év az alapja a gyereknek,mert ismerek embereket,akik elváltak,megszületett a kicsi és elváltak stb stb.Egyébként nem vállalnék szánt szándékkal gyereket,nem vállaltam volna 21évesen úgy hogy szakma se lett meg miatta,gyest kapok és ha vége,akkor se kellek sehová majd,mert se szakma és persze ha beteg a gyerek én vagyok itthon vele.Így majd én is keresek egy tanfolyamot ,amiért adnak pénzt és talán utána.Ráadásul nekünk segítség sem lesz gyerekvigyázásra,mert rokonaim 130km-re,páromnak meg senkije nincs már.

2013. aug. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!