Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy szobás lakásban két...

Nittababy kérdése:

Egy szobás lakásban két gyereket vállalnátok?

Figyelt kérdés

2013. jún. 10. 14:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nem, de biztos lesz, aki igen.
2013. jún. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Akkor sem ha nagyon nagyon vágysz egy második babára??
2013. jún. 10. 14:47
 3/23 anonim ***** válasza:
81%
Le lehet pontozni, de én egy szobásba egy gyereket sem vállalnék. Nem is vállaltam...
2013. jún. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Nem, akkor sem, mert nem tudnám biztosítani egyik gyereknek sem a privát szférát. Csak akkor vállalnék 2. gyereket ha ilyen helyzetben lennék, ha legalább 2 szoba lenne. 1 a gyerekeknek, 1 a szülőknek.
2013. jún. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Csakis akkor, ha belátható időn belül van lehetőség nagyobb lakásba költözni. Ha nincs akkor nem, még egyet sem. Míg kicsik nincs semmi gond, de egy kamasznak pl. szenvedés a kamaszéveit a szüleivel egy légtérben leélni.
2013. jún. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Nekünk 2 szobás a lakásunk, egy babánk van, de én már most kicsinek érzem.:) Persze szeretnénk még gyerkőcöt.

Egy egyszobás lakást is be lehet okosan rendezni, szóval nem ennek a függvénye.

Fölöttünk egy háromgyerekes család lakott (48nm, 2 szoba) +kutya és macska. Na nem tudom, hogy ők hogy csinálták.:)

2013. jún. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló a helyzet nálunk: 9 hónapos a babánk és már egy héttel a kórházból kikerülés után mondta a férjem, hogy mikor lesz következő :) Egy szobás lakásban élünk, örültem, hogy ezt kiviteleztük kulturáltan. Viszont már most azt érzem, hogy a kúszó-mászó, mindent megfogni vágyó babámmal, aki már fel is áll, kezd kicsi lenni a hely...A párom szinte havi rendszerességgel kérdezi, hogy mikor jön a tesó, de egyszerűen nem látjuk a kiutat ebből a lakásból. És addig biztosan nem fog jönni,hiszen így is pici. De ezt mindenki maga mérlegeli, hogy még mi fér bele. Pl látom a lelki szemeim előtt,hogy hogyan férne el a két gyerek ágya, de hogy hogyan élnénk a mindennapjainkat, hát azt sehogy sem tudom elképzelni.
2013. jún. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
51%
11 hónapos a fiam. 2. babát az 1 szobásba nem vállalnék. Őt sem ide "terveztem", de nem készültünk még el a felújítással inkább saját erőből, mint hitelből oldjuk meg. Ennek viszont több előnye van: 52 m2, nem kell állandóan takarítanom, mivel szopis baba, velünk alszik, kötődően nevelem, születése előtt mindent az ő igényeinek megfelelően alakítottunk ki, teljesen gyerekbarát a kecó. Ráadásul, amit felújítunk vidéken van, itt minden felé csavargunk, programok vannak: babaúszás, kerekítő, az orvosi ellátás és ha baj van minden közel van. Ezt csak azoknak írtam, akik az 1 gyereket sem vállalnák: totál látszik rajta, hogy minden percét velünk tölti :) és pont az ellenkezője igaz, nem tapadós gyerkőc, hanem bátran fedez fel mindent, vadidegenekkel azonnal haverkodik: kerekítőn kiszemelt egy anyukát , felkéretőzött az ölébe..... ha lesz esetleg tesó, őt sem teszem külön szobába, ameddig igényli.
2013. jún. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Ez nyilván helyzet- és egyénfüggő, nem hiszem, hogy lemondanék az anyaságról, ha szegény lennék. (Feltéve, hogy az alapvető dolgokat meg tudom adni a babámnak.)


De jelenlegi helyzetemben azt mondom nem vállalnék, hisz az elmúlt években többek közt azért dolgoztunk és vártunk, mert még a 1,5 szobásat is kicsinek éreztük gyerekneveléshez.

2013. jún. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
60%
Én a külön szoba híve vagyok, ezért is írtam, hogy biztosan nem vállalnék 2. gyereket egy szobába, de ha jobban átgondolom én sem vállaltam volna így egyet sem. Egyébként, amiket leírtál 8-as válaszoló a gyerekedről, az nem a közös szobától van. Pont ugyanilyen az 1 éves fiam, pedig első perctől külön szobában van, tápszeres és soha nem neveltem "kötődően" abban az értelemben, ahogy itt használják ezt a kifejezést. Ez a baba alaptermészetétől függ elsősorban, nem a szobák számától. 1. vagyok
2013. jún. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!