Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapja kóstoltatok, ha nem...

1 hónapja kóstoltatok, ha nem eszik még egész adagot próbálhatok mást?

Figyelt kérdés
5 hónapos a kisfiam, 1hónapja kezdtük a hozzátáplálást, alma-barack de egyiket sem szereti annyira hogy 10 kanálnál többet egyen belőle. Próbálkozhatok mással? Körte, krumpli, banán, adhatok minden nap mást neki vagy majd csak akkor ha valamelyikből már kiváltottuk az étkezést?
2013. aug. 27. 09:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, hogy adhatsz. Ismerkedjen csak az ízekkel.
2013. aug. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Persze. A kóstoltatás nem azt jelenti, hogy csak akkor adhatsz újat, ha megeszik egy adagot. Azt jelenti, hogy ne egyen meg elsőre egy egész adagot, hanem pár kanállal. Én úgy csináltam mindig, hogy az újból adtam egy keveset és utána ment a megszokott dolog, amit már kapott, ha kért. Ha nem kért, akkor tejcsi. Még 8 hós korában is volt, hogy nem evett meg teljes adagot, hanem kért még szopit. Nem kell kiváltani étkezést, hogy újat bevezess, ha lassabban megy. Én mindig inkább még adtam szopit. De 5 hósan még nem is kell kiváltani étkezést. Még pici. Inkább csak kóstolgatásról szól a dolog. Mi olyan 6-8 hó között tudunk teljes étkezést kiváltani, hogy az stabil is volt, de inkább 8 hósan volt, hogy elmentünk valahova és tutira tudtam, hogy nem fog kérni szopit utána. Nem kell sehova sietni, ha van elég tejed szopiztasd utána, ha nincs akkor adjál neki tápot, ha nem akar többet enni. 4-5 hósan tudsz neki tízóraira adni gyümit, majd olyan 6 hósan adhatod a főzeléket. Majd később olyan 7 hósan lehet adni uzsit is. Végül 9 hósan már vacsira is lehet még egy főzelék, vagy hideg vacsi. És utána 1 évesen azért illik neki 3-4 étkezésre normálisan enni, és sokáig maradhat még a reggeli és esti szopi. Ezt mi így csináltuk és ezt is tanultam. Nekem a védőnőm még azt mondta, hogy amíg szopizik a baba nem feltétlen kell neki nagyon változatosan adni a kajákat, tehát ők nem kérnek mindennap mást ebédre. Ők szeretik azt is, ha mondjuk két napig ugyanaz van, mi neveljük a gyerekeket, hogy mindig mást adnunk. Azt mondta, hogy a változatos azt jelenti, hogy a nap folyamán mindent megkapjon ami kell neki.
2013. aug. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!!

Én úgy olvastam hogy amikor valamivel már kiváltottuk a tízórait utána jöhet más íz, de mivel a kisfiamnak eddig nem nagyon izlett az alma, barack, gondoltam tovább mennénk és jönne a többi gyümölcs majd a krumpli.

Akkor bátran kóstoltatok vele mást is.

2013. aug. 27. 09:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 1 hétig adtam neki egy fajtát másik héten más gyümit és zöldséget ebédkor. Először egy pár kanállal evett aztán tejcsi. Majd egyre többet és végül már nem kellett a tejcsi ez a kiváltás. Variálljad neki pl. ne csak krumplit kapjon rakjál hozzá répát az már úgy nagyon finom. Én megfőztem kicsi vízben aztán botmixer-rel lepüréztem. Mindent imád a kisfiam nem válogatós most sem pedig már 1 éves. 2 hete eszi azt amit mi. Sok sikert!
2013. aug. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!