Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák akik egész nap egyedül...

Anyukák akik egész nap egyedül vagytok a babával hogy bírjátok?

Figyelt kérdés
Párom egész nap dolgozik, este 7 előtt nem ér haza. Segítségem nincs, rokonok messze laknak. Egész nap lótok-futok, alig van időm lerakni a fenekem. Este ha végignézek a lakáson mégis olyan mintha a semmiért törném magam, mintha nem is csinálnék egész álló nap semmit. Nincs időm rendet tartani,de még magammal foglalkozni sem. Néha már a sírhatnék kerülget ha látom, hogy ezt is meg kéne csinálni meg azt is meg kéne csinálni. Egyre rosszabb a helyzet ilyen téren mert a kisfiam most kezdett el mászni és így még több odafigyelést igényel mint eddig. Vele természetesen igyekszem nyugodtan viselkedni, soha még csak fel sem emelem a hangom viszont így estére szegény páromon csattan néha az ostor ha esetleg ő is dühöng valami miatt.Ti, hogy csináljátok, hogy bírjátok segítség nélkül. Ha idegesek vagytok , hogy vezetitek le?
2013. aug. 15. 09:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
Hmm,nekem már régebb óta mászik a kicsi,de van időm pihenni azért.Reggel ha felkelünk,elmegyünk boltba.Itthon játszunk stb.Ha alszik,felteszem a kaját,kitakarítom a konyhát,elmosogatok.Lenne idő wc takarításra,felmosásra is,de fenének sincs kedve egyszerre mindent megcsinálni.Ha felkel a kicsi,eszik és porszívozok ő meg jön utánam.Mosást is akkor indítom be ha felkelt.Elmászkál magában is lenn a földön,addig kiteregetek.Sőt szoktam mosogatni meg főzni is úgy,hogy ül a konyhában addig és játszik üres műanyagüvegekkel.Bár párom 5után ér haza,de mivel fáradt nem segít.Engem nem az merít ki hogy a fenekemet se tudom letenni,hanem hogy a kicsi van a fenekembe állandóan és akármennyire is ragaszkodó vagyok,eléggé bosszant hogy wc-zni se lehet ,mert őriz engem.Én is páromnak puffogok ha ideges vagyok.De ez van,hisz ő is nekem puffog.És nem csak neki lehet mérgesnek lennie,szóval néha kibírja ő is ,ahogyan én is.
2013. aug. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Én borzalmasan bírom, sokszor legszívesebben otthagynám a gyereket a lakásba, én meg elrohannék, csak hogy végre nyugtom és csend legyen.

Ha tudom, hogy egyedül maradok, sosem vállaltam volna gyereket, mert mióta megszületett, egyre megyek tönkre idegileg.

2013. aug. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az én párom is egész nap dolgozott ( már nem mert munkahelyet valtott)

Igazából nem a kisfiammal voltak problémák hanem sokszor azzal hogY nem folt kivel beszelgetnem.

Azért az más ha a fiamhoz beszélek.

Sokszor volt hogy egész nap sírt hisztizett hát olyankor aalig vártam hogy este legyen es hazaerjen a párom

Igazából én mindent meg tudtam csinálni nálunk megvan mindennek a maga ideje.

Én mindig eelőbb kelek mint a fiam addig elokeszitem az ebédhez valót amég alszik. Már 10hos de nagyba kúszott-mászott mikor egyedül voltam vele.konyha nappali egybe van nálunk így amég ő játszott én főztem kitakarítottam ő is látott én is láttam őt

Nehéz volt de más választás nem volt.

Mostmár könnyebb mert apa többet van itthon velünk.

Végre nyugodtan el tudok menni fürdeni

2013. aug. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Anyukák!


Nem vagytok egyedül! Nekem 3 gyerekem van, férjem sokat dolgozik... Én humorral próbálom túlélni. Meg azzal a gondolattal, hogy milyen üres és unalmas lenne az életem nélkülük! Szüleim nekem mindig azt tanították, hogy a házasság olyan szövetség, ami arra szerveződik, hogy leküzdje azokat a problémákat, amik külön-külön nem lennének.

Én egyébként sosem tűzök ki magam elé irreális célokat (katonás rend, mindig csillogó fürdőszoba...), hanem csak piciket, és pici jutalmakat is csenek

magamnak: pl. egy kávé, amit 5 percig kortyolgatok, és akkor nincs semmi más, vagy 20 perc egyszerre a kedvenc filmemből.

Fel a fejjel! Sok derűt mindenkinek! És persze szép napot!

2013. aug. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az én párom csak 3-ig dolgozik (van, hogy tovább), de a nap többi részében is olyan, mintha itthon se lenne. Vannak napok, amikor mindent meg tudok csinálni a majdnem 3 hónapos fiamtól, és van, amikor egész nap csak kézben van, mert különben csak a folyamatos sírás menne. Szóval, amikor hagyja, akkor mindent egyszerre megcsinálok, mert nem tudhatom, hogy pl délután vagy másnap milyen hangulata lesz. Magamra egyáltalán nincs időm, egy kis alvás is heti egy nap fér bele napközben kb. Úgy nézek ki, mint aki már teljesen elhagyta magát. Ha már nagyon elegem van, és kifakadok, hogy kellene egy kis segítség, akkor hétvégén párom besegít a takarításba, főzésbe. Sokszor a nap végére már nagyon ideges vagyok és ilyenkor a babám is nehezen alszik el este, ami még rátesz egy lapáttal. Sajnos levezetni nem tudom, inkább csak megnyugszom, ha jól alszik, vagy másnap tudok tőle haladni az otthoni teendőkkel.
2013. aug. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak nyugi, valószínűleg rengeteg felesleges kört futsz :) Csinálj beosztást, és aszerint rendezd a napokat, így nem lesz minden este már megint nem csináltam semmit, meg ez is kimaradt érzésed :)


Nálunk 2 gyerek állítja fejre a házat, apa reggel 7 kor elmegy, 5-fél 6 mire hazajön, és nekünk sincsen semmi segítség. Én úgy csinálom már, hogy hétfő wc fürdő, kedd főzés, konyha előszoba seprés, felmosás, szerda konyha rendberakás, csütörtök ugyanaz mint a kedd (mindig 2 napra főzök, hogy ne kelljen minden nap) péntek meg portörlés, porszívózás. A lakás egész nap úgy néz ki, mint egy játékgyár robbanás után, de nem izgat, ha jön valaki, előtte, ha senki, akkor mielőtt apa hazaér, akkor rámolok össze :) Aztán lefekvés előtti játék után mg összedobálom, amit szétraktak, és utána semmit nem csinálok, csak apával vagyunk :) Mosogatni az alvásidejükben szoktam :)

2013. aug. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
34%
Háát hidd el, hogy lehetne rosszabb is!!!! Én már csak tudom! :D Mert fél éve egyedül maradtam 2 pici gyerekkel. Akkor 6 hós és 3 évesek voltak a gyerekek. Szóval semmi segítségem!!! De tényleg semmi!!! Előtte a párom nem csinált ugyan semmit otthon, sőt néha haza se jött, mert ő "dolgozik", de azért NÉHA volt időm rendesen hajatmosni, fürödni, vagy elszaladni a boltba, ami 300 méterre volt. :D Most mindent a 2 gyerekkel kell csinálnom, nem csak a hétköznapi dolgokat, hanem az összes ügyintézést, stb. Sőt sok dolgot eladok vaterán, mert így minden fillér számít, ezért még arra is rengeteg időm megy el. Mondhatom, hogy 1 előnye van, hogy egyedül vagyok, hogy nem mondogatja senki, hogy milyen kupi van!!! Mert nálunk a 3 éves valami hihetetlen módon szétszedi a lakást! Kicsit hiperaktív is... :S Szóval abszolút megértem, hogy kiakadsz és ideges leszel, de gondolj arra, hogy lehetne rosszabb is! Sajnos az idegességem szerintem én a gyerekeken vezetem le, mert sokat kiabálok, főleg a naggyal. :( Már én is gondolkodok valamin, hogy mivel tudnám levezetni, bár sokat számít, hogy minden nap telefonálok a barátnőimmel, de sajnos messze laknak, így személyesen csak ritkán találkozunk. :(
2013. aug. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%
En néha jobban néha kevésbé! 3eves es 10honapos a csemeteim! Egyik dackirszak masikat egy masodpercre sem lehet egyedul hagyni még a wcre is jön utannam! Apa hajnali 4tol este 6-7ig dolgozik!semmi segitsegem anyosomat nem erdekli semmi az en szüleim messze vannak!megvan a napi rend, tobbnyire sikerül kitakaritani, fozni, mosni, teregetni es meg játszótérre is eljutok a kicsikkel de van, h este leulok mikor kicsik alszanak és kisirom magam másképp nem tudom kiereszteni a gőzt! Általában nalunk is apa kapja a stressz lecsapodasat! Amit utálok ha jön anyósom (persze caak ha kell neki vmi) es megkerdezi mit csinaltam egész nap! Holott nála kosz van, allat szőr minden irányban!Szóval anyukák fel a fejjel! Legjobb gondolkodás "ennek is vége lesz egyszer! " a gyerekek felnonek, kamaszkor, kirepulnek aztan én is csak kivanom majd vissza, hogy milyen jó volt amikor kicsik voltak!:-D
2013. aug. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

még nem próbáltam, de létezik egy Otthonsegítünk nevű alapítvány. nézd meg a honlapjukat!

ha nagyon fontos elintéznivalóm van, bébiszittert hívok, de sajnos max 2-3 óra, amit megengedhetek egy hónapban. én is gyakran kiborulok, de utólag rájövök, hogy az sem segít, csak magamnak (és a házasságomnak) ártok vele.

egyébként nálunk férjem sosem jön haza 9 előtt, de gyakran csak éjfél körül és reggel 7kor már nincs itthon. és szombaton is dolgozik. azóta extrán nehéz, mióta a másodikat várom..

2013. aug. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
23%
Én egyre jobban bírom, nekem ikreim vannak 9 hónaposak és a nagy majdnem 3 éves, párom szinte hónapok óta csak aludni jár haza, sokat dolgozik. Most is itt van a halom vasalni való, de nem érdekel, inkább leültem és kicsit kikapcsolódik míg mindenki alszik, ha felkelkek, majd vasalok, közben énekelünk, játszanak a lábam körül. Ha főzök ott vannak mellettem.Azt nem mondom, hogy sohasem szoktam "kiborulni", de az este a párom 7-re itthon volt és csináltam egy nagyobb takarítást 1/2 9-ig így msot jól érzem magam, hogy az legalább rendben van.
2013. aug. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!