Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel lehet a székletét...

Mivel lehet a székletét fellazítani?

Figyelt kérdés
A babám már 3 hetes, kb 2 hete nem tud kakilni magától. Mindig meg kell lázmérőzni, és ilyenkor viszonylag kemény a kakija. Vagyis nem szoktam megtapogatni, de nem híg, mint a hasmenés. Mikor kinyomja, egyben marad a kaki, a vége pedig lazább krémes. Sokszor tekergeti is magát, fáj a pocakja. Minimális anyatejet kap csak, Milumil HA Start-ot eszik. Mivel lehetne a székletét fellazítani, hogy minden nap magától kakiljon? a védőnő azt mondta váltsunk tápszert. Valóban az lenne a probléma?
2013. aug. 27. 14:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, valószínűleg tápszert kell váltani. Beszéld meg az orvossal mit javasol, vannak kifejezetten szorulásos babáknak való tápszerek.
2013. aug. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekünk is a HA tápszer okozta ezt a gondot. Leváltottam simára (Ami nem HA, hanem sima tej alapú) és azóta sem volt gond.
2013. aug. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia.

Az én kisfiamnál is ugyan ilyen gondok vannak,hogy kemény a kaki és fáj a pocakja.Csak nekünk nem egyszerű a helyzet..ma már az 5. fajta tápit írta fel nekünk az orvos,mert semmi nem akarja elmulasztani a hasfáját.Már kb 5-6 napja vígasztalhatatlanul sír órákon át,bármit csinálok vele sehogyan sem jó,torkaszakadtából ordít és vörös a feje.Azt mondta ma az orvos miután megvizsgálta a kisfiamat,hogy semmi baja sincs,nem talált semmit sem,a hasa fáj ennyi..és próbáljuk meg valahogyan megvígasztalni,mert mást nem tudunk tenni.Tegnap este már a sírás kerülgetett,hogy nem tudok neki sehogyan sem segíteni,és az órák hosszat tartó sírás miatt már feszült is voltam,fáradt is,de sajnáltam is nagyon.Elég kétségbe ejtő az ordítás,de nem tudunk vele mit csinálni.

Mi először Beba Pro H.A. Startot adtunk neki,akkor kezdődött a hasfájás,mert míg csak anyatejes volt nem volt semmi gond.Azt leváltottuk Milumil H.A. Start Optimára,először úgy tűnt jó lesz,de a 3. doboz felénél ugyan csak jött a hasfájás.Azt lecseréltük Milupa Fermentáltra,az kb másfél hétig volt jó,attól nagyon kemény lett a kakija meg a hasa megint csak elkezdett fájni.Szombaton voltunk íratni másik tápit,Milumil Komfort 1-est kaptunk,most azt eszi meg ma írt nekünk az orvos a Komfort mellé Humana Digest Plust is,azt mondta,adhatom neki felváltva a tápszert.Kap ezek mellé BioGaia cseppet is,de még mindig ordít,nem tudom,mikor múlik már el a hasfájás.Meg hogy mikor találjuk már meg végre az ideális tápit amitől nem fog fájni a hasa.Tegnap volt kaki,az már nem volt neki kemény,az már jó laza volt,de még utána is fájt a hasa ugyan úgy :( És nekünk széklet csak 3-4 naponta van csak. :(

Egyébként igen,váltsatok tápit,biztos,hogy ez nem jó neki.Szerintem írass te is olyat,ami hasfájós és szorulásos babáknak lett kifejlesztve.


4 hós fiú anyukája

2013. aug. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!