Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti miket mondtok 10 hónap...

Ti miket mondtok 10 hónap körüli babátoknak, amiket utánoz is?

Figyelt kérdés
Az én kisfiam most kezd utánozni minket, de még csak a hangokban. Tudnátok valami ötletet adni,hogy hogyan fejleszthetem,hogy ne csak a baba meg a tata meg hasonló szavak menjenek mindig?
2013. aug. 27. 20:08
 1/7 Babeli Zurzavar ***** válasza:
en ilyenkor vettem meg az elso allatokat,formakat, szineket, egyszeru alakokat tartalmazo baba szotarainkat, es azt nezegettuk. akkor meg csak az allatok, az allathangok kotottek le, az is csak par percig de jokat nevetett amikor en hihogtam, nyihogtam, mekegtem es kozben mindenfele kezjeleket is alkalmaztam:-) azon kivul fozes kozben vagy az etetoszekbol vagy a pultrol ulve figyelt, mindent megmutattam neki amivel eppen dolgoztam, a hagymatol a kolbaszon at a sajtig mindent megfoghatott, megszagolhatott, megkostolhatott es kozben mondogattam mi micsoda. a laksban is sokszor jartunk korbe es mutogattuk a lampat, kanapet, hasznalati targyakat. csodat ne varj, most 16 honapos es igazan most kezdte el utanozni konkretan a szavakat. eddig csak figyelt es szivta az infot! de beszelj hozza folyamatosan, ne becezgesd a targyakat, es mindig tekints ugy a gyerekedre mint egy szivacsra, aki szivja magaba a kornyezetet!
2013. aug. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

9,5 hónapos kisfiú

most ezek mennek neki

amit már tud mondani az a pápá és integet is :)

a kerekecske gombocska,a kis tenyerébe tartja a mutatóujját,

a kukucs,eltakarja a szemét

puszi,meg a kezével eltakarja a szemét

végül is nálunk egyenlőre ennyi


na még a buborékfújó

azt imádja,csücsöríti a száját és fújtat,

ezáltal megtanult fütyülni..komolyan..

fütyül :)


vagy nem ezekre voltál kíváncsi??

2013. aug. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
9 honapos es meg nem tud semmi ilyet a kisfiam de alig varom.
2013. aug. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2-es válaszolónak üzenem,hogy igen,ilyesmire vagyok kíváncsi. az első válaszoló is jókat írt.

Nálunk most még csak a tapsi-tapsi szóra tapspl, illetve a nemre igencsak rázza a fejét. Ha puffogok a számmal,akkor puffog ő is, de igazából ennyi. Sok hasonlókorú gyerkőc már egy csomó mindent csinál.

mutogatják,hogy hol van a kezük,lábuk,fejük...mit csinál a kutya,traktor...de valahogy nekem ezekre a dolgokra való megtanítás nem megy. Lehet én vagyok analfabéta(pedig diplomás ember vagyok) de valahogy nincs érzékem ezekhez. Ezért kérek tanácsot,hogy ki hogy tanítja a gyerekét. Hátha rájövök én is a lényegére, hogy mit hogyan...

2013. aug. 27. 20:45
 5/7 anonim ***** válasza:
Minden gyerek más és más! Tanulja a saját tempojaba ez olyan mint a szobatisztaság van aki 2evesen van aki 3! Ezt a két manom között latom a kicsi 6hosan maszott a nagy 10hosan a nagy ra 2hetre ment a kicsi lassan 11honapos és nem erolteti! Amit az én kislányom mond illetve utaniz az:apa, , mama, papa, mammama az a kaja, dada, ott! Tapsol integet, hiv a kezevel, mutatja a dolgokat! Puffog, brummog, fuj de inkább futyules mint fújás!nemre rázza a fejét igen egyértelműen! Kb ennyi! :-D
2013. aug. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Óh igen a tapsi tapsi az is megy,azt kihagytam :)

2 es voltam

2013. aug. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tapsi-ra tapsol.Pápára integet,párszor mondta is már.

Hörcsögnek meg állatoknak mondja,hogy cica.Nekem enye enye,aja aja.Apjának áppá.Brümmögteti a száját,tehát a kezeivel pengeti.Motorozik a szájával vagy nyelvet kidugva köpköd.Nem tudnak ők még annyira bezsélni,nem tudod nagyon tanítani.Van amit simán nem tudnak kimondani még.

2013. aug. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!