Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vírusos torokgyulladás?...

Vírusos torokgyulladás? Állítólag most gyakori a babáknál?

Figyelt kérdés
Másnak is van hasonló mostanság? Ötletem nincs, hol,mikor kapta el a 11 hónaposom, de szegény jelenleg nagyon szenved. Tegnap óta 39 feletti láza van, természetesen csillapítom, voltunk orvosnál, ő mondta, hogy ez most gyakori. Aki már túlesett hasonlón, van valami kis praktika, hogyan tudnám a kicsimet segíteni a gyógyulásban? Fáj a torka láthatóan, meddig számítsak erre a makacs lázra? :(
2013. aug. 28. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én 6 hós kisfiam is ezt kapta el. Neki is 39 fokos láza volt kb. 2 napig. Majd 1 hét tünetmentesség után elkezdett köhögni hurutosan és folyt az orra. 7 féle gyógyszert kapott, ami semmit sem ért. Lamgyos tea, mert nyugtatja a torkot és jó köptető a doki szerint, calcimusc, én hagytam sokat aludni nappal, hogy kialudja a betegséget. Kapott antibiotikumot is.
2013. aug. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát mikor nem gyakori a vírusfertőzés? Sajna szinte bármely évszakban elkapható, bár ugye vannak tipikus "szezonok" (tél vége). Vírusfertőzésnél ha még a harmadik nap után is lázas, lássa újra a doki, nekünk mindig ezt mondja, mert az felülfertőzésre utalhat. Ekkor szokott antibiotikumot adni.
2013. aug. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kislányomnak is ez volt a baja. Péntekre belázasodott, a doki mondta hogy vírusos torokgyulladás, gyógyszert nem kaptunk, azt mondta csak a lázát csillapítsam, ezen kívül még Cebion cseppet javasolt hogy adjak neki, ja és bő folyadék! 3 napig volt lázas, de ebből az első éjszaka 39 felett volt neki és szinte nem is tudtam sehogy 38,5 alá vinni, pedig hűtőfürdőztünk is, lázcsillapítót is kapott. Étvágya egyáltalán nem volt, semmit nem akart megenni. 4. napon még volt egy pici hőemelkedése, de aztán hála az égnek elmúlt.

Jobbulást a picikédnek!

2013. aug. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket, tanácsokat! Bízok benne, hogy 3 nap után nekünk is alább hagy a láz, mert ez aggasztó! 4 óránként adom neki a Panadolt, ami általában 38.5-ig leviszi a lázát, de rá 2 órára megint visszamegy 39-re. Ha éjszakára kúpot adnék neki, az talán hatásosabb, csak mert ma is lázasan kelt szegénykém?
2013. aug. 28. 13:36
 5/5 anonim ***** válasza:

3-as vagyok!

Kipróbálhatod a kúpot is! Nekünk az sem használt, még annyira sem mint a Nurofen!

2013. aug. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!