Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha beteg volt a babád, s...

Ha beteg volt a babád, s miután meggyógyult akkor visszaviszed kontrollra? Pl nátha, láz, torokpirosság volt, vagy arcüreggyulladáa, torokgyulladás?

Figyelt kérdés
2012. nov. 16. 08:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia,én igen mert hát idombol kitelik és a szememfénye a legfontossabb :)persze jobb ha megint megnézik és legelább igazolják hogy rendben van.
2012. nov. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
csak nehogy összeszedjen vmit, főleg, hogy most az immunrendszere gyengébb
2012. nov. 16. 08:36
 3/7 anonim ***** válasza:

Komolyabb baj esetén igen.

De kisebb dolgokkal meg nem is szoktam az orvoshoz rohangálni, egyrészt mert elsőre nem szokott semmi olyat adni, amit ne kapnék meg recept nélkül is. Ha viszont komolyabb a dolog, akkor vissza is szokott rendelni.

2012. nov. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A gyerekorvosunk mindig megmondja, hogy a gyógyszert pl. 3 napig szedje. Ha folyamatos a javulás, azt úgyis látom, ha a harmadik nap végére tünetmentes, akkor nem viszem vissza.

Ha az előírt gyógyszeres kezelés ellenére sincs szemmel látható javulás, akkor megyünk vissza.

Szerencsére eddig nagy betegségek nem voltak, visszamenni nem kellett. Az éppen meggyógyult gyerekkel nem szívesen mennék be a friss betegekkel teli rendelőbe.

A legutóbbi betegségnél (gyomorrontás) nem is vittem le, vártam egy napot, mert nem volt vészes a hányás, nem szökött magasra a láza, tegnap még pici hőemelkedése volt, ma már ugyanolyan jó az étvágya, hőemelkedése sincs, feleslegesen vittem volna be a "közösségi beteg" gyerekek közé. (Ha nagy lett volna a gond, inkább kihívtam volna a dokit.)

2012. nov. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

náthás volt múlthéten pici torokgyulladással, de antibiotikum se kellett

jobban van ugyan, de mintha le lenne neki rakódva, de nem bírom neki kiporszívózni, hiába fújjom nemjön. nyűgös is

2012. nov. 16. 09:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez esetben vinném, legfeljebb ír neki köptetőt a doki, vagy tesz javaslatot, hogy mit csináljak.
2012. nov. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha sima náthával állunk szembe,amitől nem lázas akkor nem viszem orvoshoz.

Ha olyan betegsége van,hogy láz is volt olyankor is csak akkor ha az orvos vissza hív kontrollra,vagy ha nem javult az állapota.

2012. nov. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!