Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindent ledobálós korszak,...

Mindent ledobálós korszak, két kérdés?

Figyelt kérdés
Meddig fog ez tartani? Ti minden alkalommal felveszitek,amikor ledobja? A fiam mostanában csak úgy hajlandó ebédelni,ha neki is van a kezében egy kanál,egyébként kicsapja a kezemből,amivel etetem. Viszont 5 másodpercenként ledobja,ami az ő kezében van,így legalább dupla annyi idő az ebéd.
2013. aug. 28. 13:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Én felveszem kb. 3x. Utána nem. Az Anyja vagyok, de nem majom. Meg kell tanulnia. Ez az én véleményem :) Ja, a Fiam 11 hós múlt és még mindig dobálózik :)
2013. aug. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Vegy él egy nagy adag műanyag kanalat ;)


Igen, mindent ledoblá és ez jó pár hónapig így is lesz. ÉRdemes felvenni (vagy másikat adni), azzal is fejleszted őt, hiszen ez a ledobálás lényegében arra jó, hogy rájöjjön, így működik a világ. Hatalmas dolog egy apró babának "hatással lenni" a környezetére, ezért is örül annak, hogy azzal, hogy ő csinál vmit (elengedi a kanalat) történik valami (leesik), amit Ő idéz elő.

2013. aug. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 melcsiboszi ***** válasza:
Pontozzatok le nyugodtan, de én nem vettem fel, amit ledobott (max. nagyon ritkán), csak ha leejtette, pont azért, amit írtok, hogy felfedezze, hogy működik a világ: amit ledob, az ott marad, nem pedig anya felveszi... :) le is szokott róla elég hamar! ;)
2013. aug. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Néha direkt ilyet játszom a lányommal, hogy ő ledobja, én felveszem.

Ha evés közben csinálja, akkor viszont nem állok le vele játszani.

Fontos, hogy ezt is gyakorold, most fedezi fel a gravitációt, nem azért dobálja le, mert élvezi, hogy ugráltathat, hanem élvezi, hogy leesnek a tárgyak.

A lányom sokszor csak áll, ledobja a tárgyat, lehajol érte, újra ledobja és így folytatja egy darabig figyelve mi történik.

Nem tudom meddig tart, az enyém 9 hónapos, még javában csinálja.

2013. aug. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!