Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiús anyukák, fütyi kérdés?

Fiús anyukák, fütyi kérdés?

Figyelt kérdés
Kisfiam 7 hós...majdnem minden fürdésnél hátrahúzom a bőrt a fütyijén, viszont 2 napja kipirosodott a hegye, és nehézkesebbnek éreztem a "húzást", ezért nem is erőltettem, inkább hagytam. Sírni nem sírt, még így sem, hogy kipirosodva fogdostam, de valami nyílván nincs rendben...nem tudjátok mit lehetne vele kezdeni? Tapasztalatok? Hasonló eset?
2013. aug. 29. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
A majdnem legyen inkább mindig, és akkor is meg kell mosni, amikor gyulladt, különben még jobban belobban. Nem fog neki attól leesni, hogy hátrahúzod a bőrt és vízzel szépen tisztára mosod! Ha te nem mered piszkálni, hogyan tanítod majd meg neki a higiéniát? Azt fogja látni, ezt nem szabad hátrahúzni, megmosni, mert mittudomén. Mert anya nem csinálta.
2013. aug. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy nem merem "piszkálni"? A majdnem mindig 1, maximum 2 nap szünetet jelent, akkor is csak azért, mert annyira ficánkol és ugrál a vízben, hogy megfogni alig tudom, nemhogy óvatosan hátrahúzni a bőrt... A kérdésem arra irányult, hogy mivel lehetne kezelni, helyrehozni, mert attól, hogy továbbra is mosom, nem hinném, hogy helyrejön, ha be van gyulladva...és de! Anya igenis meg szokta mosni...
2013. aug. 29. 23:23
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha te mondod. A többiben szakember jobban segíthet. Mondjuk a védőnőt hívtad már?
2013. aug. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Mielőtt hozzányúlsz alapos kézmosás. Próbáld meg bekenni valami bőrnyugtató kenőccsel, szerintem az segít. A húzogatást meg csináld nyugodtan. Ha fájna a picinek, vidd orvoshoz/védőnőhöz. :)
2013. aug. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha fáj, piros, akkor kend be körömvirág krémmel fürdés után. Csodákat tesz. :)

Remélem, mielőbb rendbejön a dolog. A kamillateás lemosás is segíthet, ha nem válna be, bár ez ülőfürdőben lenne az igazi, de egy héthós babánál ez nehezen kivitelezhető. Ha nagyon piros, akkor én minden pelenkázásnál megtörölgetném óvatosan kamillateával, az esti fürdés után pedig bekenném körömvirágkrémmel.


Jobbulást! :)

2013. aug. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 JnéHN ***** válasza:
Napjában többször is mosd meg kamilla teával este pedig kamillás fürdőben fürdesd. Csodákra képes. Nekünk is ezt kellett csinálni, mikor az urulógus felszedte a letapadást, na akkor nagyon csúnya volt. Pedig én minden nap hátrahúztam neki, meg ő is megtanulta már, hogy hogy kell megmosni, mégis el kellett menni.
2013. aug. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
jaj istenem jött ám érdekes válasz! Kedves kéredző. Nálunk minden orvos mást mond! Az egyik azt mondja hogy két éves koráig piszkálni sem szabad, a mi dokink azt mondta 1 éves kora óta próbáljam meg neki huzogatni hátra. Nos az én fiamnak icike picikét jön csak hátra épp hogy lehet látni a fütyijének a fejének a hegyét, és van hogy nekünk is kipirosodik a vége, azért mert nagyon megfeszül a bőr, neogranormonnal kell bekenni doktornő mondta. De a te fiadnak rendesen hátra lehet húzni a bőrét? Akkor az tök jó, és csináld minden nap mert ha már hátrajön rendesen akkor alá tud menni a kosz és begyulladhat.
2013. aug. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor kamillával és körömvirággal felváltva próbálkozok. Kedves utolsó, igen, nekünk már hátra lehet húzni rendesen.:)
2013. aug. 30. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!