Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdtetek el fogat...

Mikor kezdtetek el fogat mosni babátoknak? Hány foga volt?

Figyelt kérdés
Hogy zajlik, mikor és hol mostok fogat? Első baba, 2 foga van, 14 hónapos, még nem álltunk neki fogat mosni, de már beszereztem fogkefét, fogkrémet. Nem tudom hogy csináljam és mikor, fürdés közben a kádban? Nálatok hogy zajlik?

2013. aug. 29. 23:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Mikor még csak jött a foga akkor már kezébe adt a fogkefèt. Neki játék volt, meg főleg valamivel dörzsölhette az inyèt. Aztán mikor kijött a két foga már fogtam vele a fogkefèt és játszva mosta a fogát. Most 17 hónapos de imádni való ahogy mossa azt a 6 fogát ami van :)))

( igen ö a kádban fürdés közben mossa meg)

2013. aug. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ahogy az első válaszoló írta, már akkor a kezébe adtam a tanuló fogkefét, amikor még nem volt foga, eljátszott vele, rágcsálta. Egyrészt hogy szokja a rituálét, ne kapjon frászt attól, hogy fogkefe kerül a szájába, másrészt szívesen is rágcsálta, gondolom jó volt az ínyének. Ahogy kibújt az első foga, fürdésnél mostam neki szilikon ujjra húzhatós fogkefével és fluoridmentes babafogkrémmel. Most 18 hónapos, most már "rendes" sörtés gyerek fogkefével mosom a fogait.
2013. aug. 30. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én hiába vettem neki kb. 8 hónaposan fogkefét, nem engedte a szájába. Most, másfél évesen szerette meg. Most viszont naponta többször is követeli,hogy mossuk meg a fogát! :)
2013. aug. 30. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Jégtánc ***** válasza:
3 hónaposan,nedves gézdarabbal törölgettem.
2013. aug. 30. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Jégtánc ***** válasza:
Ja azóta már ő mossa reggel,este .este fürdés után a pelenkázón,reggel meg velem együtt a fürdőben.Persze most már fogkefe,fogkrém van. Másfél éves.
2013. aug. 30. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kb.7 hós kora óta mosom neki,akkor még csak 2 foga volt. Este fürdés után sikálom meg,ami eleinte nagyon tetszett neki,de mostanában nem akarja,hogy én csináljam. Most 11 hós,6 foga van,nem enged be a szájába :D igaz,hogy mindig a kezébe adom,de ő inkább csak harapja,ez pedig elég messze áll az alapos fogmosástól. Fogkrémet nem nyomok még a kefére,az még odébb van.
2013. aug. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Árulnak ujjra húzható fogkefét, babafogkrémet amit lenyelhet, én azzal kezdtem 7 hónaposan, 2 foga volt, a kisfiam imádta. Amikor már jó nagyokat harapott az ujjamba, áttértünk a gyermekfogkefére. Először gyorsan végigsúrolom a fogait, nagyon várja, nyitja a száját, de amikor beledugom a fogkefét akkor rögtön ráharap, gyorsnak kell lenni, sokszor nem sikerül lesúrolni de legalább rágcsálja, biztos az is számít valamit. Gyarran kell cserélni a fogkefét mert rommá rágja :)
2013. aug. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is úgy zajlott, mint az első válaszolónál. Eleinte csak játszani adtam neki oda, rágcsálta, ismerkedett vele. Majd 11 hónaposan kapta meg az első igazi fogkeféjét. Azóta minden este mossuk fürdés közben azt a 7 fogát. :)
2013. aug. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!