Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeparációs szorongás lehet?...

Szeparációs szorongás lehet? Tényleg létezik?

Figyelt kérdés

9 hónapos a kisfiam, mikor ébren van és egyedül marad az adott helyiségben(én is,bátyja is mondjuk a konyhában vagyunk)keservesen elkezd sírni.

Eddig nagyon jó alvó volt éjjel,de kb 2-3 hete(amúgy ekkor kezdett el mászni is)sokszor ébred és igazából nehéz visszatenni a kiságyba,inkább ez a fő baj.cumizik a cicimen,aztán mikor leteszem visszaébred,de amit az ölemben van megnyugszik.

mitől lehet?


2013. aug. 31. 14:30
 1/5 A kérdező kommentje:
lehetséges amúgy,hogy első fiamnál azért nem jelentkezett mert ő már pici korától mellettünk aludt??
2013. aug. 31. 14:38
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. A kislányom is 9 hónapos. Általában magunk között altatom el, aztán átteszem a kiságyába. Napközben, ha nem lát elkezd sírni és eszeveszettül keres, mászik össze-vissza. Ha bemegyek a fürdőbe és becsukom az ajtót, üti, kaparja, míg be nem engedem. Mással nem nagyon akar meglenni, csak velem.
2013. aug. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

alvásnak semmi köze a szeparációs szorongáshoz,. vagyis előjöhet éjjel is, de nem azt jelenti.


a babák még nem tudják, hogy ők egy külön kis lények, azt hiszik, hogy anyukával egy emberek. 8-10 hónapos kor között jön a felismerés, hogy ez nem így van, ez okozza a nyűgösséget.

a fiad is biztos átesett ezen, hisz minden baba átesik, szépen lassan kezd kialakulni az én kép, de most még megijeszti a felismerés, hogy egyedül van és mivel nincs időérzéke, nem tudja, hogy vissza fogsz jönni 2 perc múlva...

2013. aug. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
és akkor az éjszakák mivel magyarázhatóak?fogzás??de akkor miért nyugszik meg egyből az ölemben és mért kezd el sírni, ha visszateszem a kiságyba?
2013. aug. 31. 15:10
 5/5 anonim ***** válasza:

pont azért amit írtam. mert ha leteszed, rájön, hogy egyedül van. az öledben meg nem... :)

lehet köze az éjszakához, csak a szeparációs szorongás nem azt jelenti, hogy éjjel kel a baba.

de írd be a googlebe és rengeteg cikket kiad :)

2013. aug. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!