Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Asperger szindrómás ( autizmus...

Asperger szindrómás ( autizmus spektrum rendellenességgel, magasan funkcionáló autizmussal - HFA élő) FELNŐTTek részére létezik valamiféle hivatalos segítség, terápia megoldás Magyarországon?

Figyelt kérdés

Az Autizmus Alapítvány diagnózisa után mi a következő lépés, ha egyáltalán van ilyen? Esetleg milyen nem specifikus "kezelés" ajánlott?

- Kíváncsiságból is kérdezem, (magam is enyhén érintett vagyok ugyan, de viszonylag jól elműködöm a világban) nem tudok működő, bejáratott megoldásról...



2012. dec. 8. 18:08
 1/8 A kérdező kommentje:
Bevált saját megoldások, a jól-léthez vezető stratégiák is érdekelnek. A [link] oldalt és a [link] fórumot olvasom - ezeket mindenkinek csak ajánlani tudom! (:
2012. dec. 8. 18:29
 2/8 anonim ***** válasza:
Offolok, de engem is érdekelne érintettségem miatt a válasz.
2012. dec. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre, a legjobb és a praktikusabb választ az AOSZ-tól kaphatjátok meg !

www.aosz.hu

2012. dec. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Léteznek tréningek a szociális készségek fejlesztésére. Szerintem is érdeklődj az AOSZ-ban.

Amúgy terápiát nem fogsz találni, mert ez ugye nem betegség, és nem gyógyítható, csak fejleszthető.

2012. dec. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én jellemzően levélben, E-mailben kommunikálok hatékonyan. Rájöttem, hogy ezzel az NT-k is így vannak, csak ők valamiért beszélgetni jobban szeretnek. Például nem biztos, hogy egy beszélgetés során minden eszembe jut, és minden választ megjegyzek. Ahogyan a kérdezett is hajlamos a "majd ennek utánanézek még, érdeklődjön..." vagy "érdeklődjön másik [számon]" típusú panelekre.


Lényeg: az AOSZ-től nem írtak vissza. Az Autizmus Alapítványtól írtak [link]

Valakitől azt az információt kaptam, hogy ott lehetőség van célzott pszichiáteri segítség kérésére is (ez 8000 Forint alkalmanként, havi két alkalom szokott lenni, és 60-75 perc áll rendelkezésre).

Lényeg: minden út az AA-hoz vezet! (-:


A [link] oldalon szerveződött közösség személyes találkozókat is szervez, van egy új kezdeményezés, ahol mindenki a saját speciális érdeklődési területéről beszélhet.


Az AURA egyesület szintén tart foglalkozásokat, itt segítők, fejlesztő szakemberek is részt vesznek az alkalmakon: [link]

(Azt gondolom itt az én szintemnél súlyosabban érintettek vannak.)


(Ez a honlap is remek "csomópontként" használható - akárcsak az AOSZ honlapja.)

Erre jutottam, remélem valakinek tudtam segíteni!

2012. dec. 29. 18:32
 6/8 anonim válasza:

Sziasztok!

Tapasztalom nagyon sok itt az autizmusal diagnosztizált ember.

És azt is,hogy még élőbben nehezen találni vagy észre venni tele vanak vele az az ilyen oldalak.

Fiuk vagy lányok ha gondoljátok írjatok én is érintet vagyok.

2019. jún. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem nsgxin vannak
2020. aug. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én voltam ilyeneken es szart se ert
2020. aug. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!