Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki kikészül a baba első...

Mindenki kikészül a baba első pár hete alatt?

Figyelt kérdés

Babám 6 és fél hetes. Mindig híres voltam a birkaturelmemrol, de kezdek kikeszulni. Kifogott rajtam a Drágám!

Főleg az éjszakák alatt tudok kiborulni. Kétszer minimum felkel éjjel. Ezzel még nem is lenne gond, de nagyon lassan tudom csak visszaaltatni. Van h két órát dekkolok ébren. Ilyenkor nagyon-nagyon lassan telnek a

percek. :-(

Persze nappal is vannak rossz pillanataim, amikor szintén nem tudok vele mit csinálni, mert aludni nem akar, viszont üvölt ha leteszem.

Amúgy persze imádom félre ne értsetek!

Szeretném tudni ki hogy állt a kezdetekhez, és mennyi időbe tellett hozzászokni az új helyzetekhez?

Biztos könnyebb lenne ha lazabban fognam fel, és ezen dolgozom is, de egyenlőre nem megy! :-( Főleg ha olyanokat olvasok h egy csomó embernek semmi gondja az altatassal meg h a baba már kezdetektől atalussza az éjszakát.

Őszintén szólva nem gondoltam volna h beletorik a bicskam ezekbe a napokba!

Aki hozzaszol annak nagyon megköszönöm, kíváncsi vagyok kinél hogy volt!


2013. szept. 1. 20:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
ne aggódj, minden kezdet nehéz. majd belejössz, én is így voltam...
2013. szept. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Lazán felfogni elég nehéz a dolgot, ha az ember full kimerült. Ne aggódj, nem vagy ezzel egyedül. Első gyerekes anyukaként nulla tapasztalattal én is sokat szenvedtem az első hetekben és állandóan kimerült voltam, úgy, hogy imádtam és a mai napig imádom a fiamat, pedig most elég sok probláma van vele. Már 17 hónapos, de most kezdett rá arra, hogy engem követel éjszaka, amúgy 8 hós korától aludt estétől reggelig. Most a második gyerekünket várom, és hiába van tapasztalatom, de bennem van a félsz, hogy mihez kezdek majd egy másfélévessel és egy újszülöttel.

Hibák, amiket elkövettem. Éjszaka asztali lámpát kapcsoltam szoptatáskor, de nem kellett volna..., valami gyengébbet kellett volna beszerezni. Nekiálltam éjjel pelenkát cserélni..., nem tudtam, hogy altassam vissza, ezért én is volt, hogy két órát is ébren voltam éjjel, közben a fejem majd leesett és sóvárogtam az alvás után... Aztán kezdtem belerázódni a dologba, jobban megismerni a babám és egyre többet tudtam aludni. Amúgy az én babám is újszülöttként már 5-6 órát aludt egyhuzamban, akkor nem is sejtettem, hogy ez milyen nagy dolog. Nehéz volt, de túléltük és a babám gyönyörűen fejlődött. Annyit tudok neked mondani, hogy belerázódsz te is, összeszoktok és, ha többet tudsz pihenni, akkor másképp fogsz látni mindent.

2013. szept. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

5-6 óra egybeni alvás??? Uh, de jó nektek!!!

Igen ez az érzés h sovargok az alvás után nálam is megvan! Jól meg is fogalmaztad, ez rá a jó szó!

Én amúgy az 5 órával abszolút megelegednek. Mikor.fog vajon ez eljönni?

Írtad a peluscserét - na igen, de ha éjjel rájön a kakilas?

Már azon gondolkozom milyen elfoglaltságot találják magamnak éjjel arra az időre mikor a picim úgy dönt nezelodni szeretne órákon at, persze a kezemben.

Ilyenkor ugy irigylem a paromat is, aki ott szundit mellettem, és közben baromira egyedül érzem magam...

Elég gáz, nem? Ez már depresszió lenne?

2013. szept. 1. 20:42
 4/22 anonim ***** válasza:
Nekem 5 hónapos a babám 3-4 alkalommal ébred éjjelente.nappal alig akar aludni,ha mégis akkor csak fél órát.
2013. szept. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki kikeszul az elejen ne aggodj! Kisfiam 2orankent kelt 3 honapos koraig! Allandoan sirt hasfaajas miatt. A 2.honapban volt a melypont azt hittem meghalok :). A 4.honap tajekan kezdett egyre jobb lenni, csinalni dolgokat. Onnantol egyyre csak jobb! Most 9 honapos es imadom! Dolgozunk a kisteson pedig annot azt mondtam soha tobbet.. Most is 2-3x kel ejjel ami nem konnyu de nappal alszik ketszer 1-2 orat! Az elejen max 20 percet ha aludt egyhuzamban. Hidd el csak jobb lesz, tul kell elni az elejet... Tarts ki! :)
2013. szept. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Ebben benne van kicsit, hogy: első baba (valahol el kell kezdeni :D), tökéletesen akarjuk csinálni(ez nem baj, törekedni kell rá), sok anya azt mondja, hogy neki játszva könnyen megy, pedig ha be lenne kamerázva a lakás...(na ezt ne hidd el), megfelelés több "helyre", anya és feleség...(ez nem könnyű és most szépen fogalmaztam), eddig aludhatunk éjszaka :D (háát, kb. 1 évesen aludta át az éjszakát 20-6-ig (az beleszámít, ha itatni kell, ezt elfelejtik elmesélni egyesek).Szóval mindenkinek vannak rossz pillanatai, nekem is voltak, de és most kellene írnom, hogy fel a fejjel, de akkor fogsz még jobban kiborulni ha kiköpi a sütőtök pürét és a szomszéd gyereke, már ilyen idősen "mindent" eszik :), mert ezt mondja az anyja.Ó és az alvás, nagyon mélyen be tudok aludni és hát 2 és fél óránként fel kell kelni (nem 3 óra, mint a könyvekben hoppá), én utána iszonyat milyen nehezen aludtam el néha, pedig dög fáradt voltam, csak hát ha mélyen bealszol...A családban van egy szólás-mondás: "Csabi(a férjem), tudsz jönni?"-mindig ezt mondtam éjszaka, ez egy vicc már a családban, jó lehet csak nekünk vicces...Az éjszakai felkelést én nem tudtam megszokni.Ja és nem kell mindent elhinni amit egyes anyukák mondanak, de majd rájössz a játszótéren...Sok kitartást neked és jó egészséget nektek.
2013. szept. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Köszi, jó tudni h vannak sorstársak! :-)

A 20 perchez képest egész jók vagyunk.

Nálunk mondom az a legnagyobb probléma h visszaaludnia nem egyszerű.

Most is tudjátok pl. Mit csinál? (és ez már nem az első eset) alszik mint a tej! 5 kor evett utoljára. 8-kor fel kellett volna kelnie... Most pl. Mi a jó? Keltsem fel h furodjunk és együnk? Vagy hagyjam aludni? De akkor tuti full éber lesz és nem fogom tudni visszaaltatni.

2013. szept. 1. 21:13
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
szia!telefonról írok,így nem lesz túl hosszú,de azzal kezdeném,hogy kitartást!5 hónapja hasonló kérdést írtam ki,én is kimerült voltam,úgy éreztem,nem is szeretem eléggé,bűntudatom volt.Minden éjjel magányos voltam és arra vágytam,hogy legyen velem valaki éjjel,beszélgessen velem hogy ne legyek egyedül.Most már. 6hónapos lesz,még mindig eszik éjjel kétszer és 5-6 körül ébred,de már nem kell éjjel pelust cserélni,nem kapcsolok fényt így eszik és folytatja is az alvást,nem kell még órákig ébren lenni.Kis idő múlva nálatok is javulni fog,aludj vele nappal,ha éppen alszik,én a mai napig alszom,ha tehetem mert éjjel 3 óránál többet még nem aludtam egyhuzamban,1-2 alkalommal volt 4 óra.ettől függetlenül imádom őt,élvezem az anyaságot,nem zavarnak már az éjjeli etetések és már csak nagyon távoli emlék a kezdeti melankólia.Hidd el,könnyebb lesz,neki is kitárul a világ,jobban megismeritek egymást.Áá,annyira jó tud lenni:-) Kívánom neked,hogy éld túl a kezdeti nehézségeket,utána végre élvezheted az egészet:-) az első 2 hónapban én sem hittem,hogy jobb lesz valaha..fel a fejjel!
2013. szept. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

bizony nem könnyű ez az időszak, de annyira szalad ám az idő, hogy olyan gyorsan túl lesztek ezen a nehéz szakaszon!

napközben ha nem alszik (az én babám sem aludt 6 hetes kora után, csak 3-4 naponta, de akkor mivel kidőlt, egyhuzamban) én egész nap babáztam. ill. anyósom segített be, délután 1-2 órát ő fogta kézben a kicsit (ott aludt a vállán a kis Csimbókom) és akkor volt időm enni, inni, aludni, wc-zni, zuhanyozni... stb.

kb 12 hetes korára aztán belejöttem én is, babó is, ekkor már ő elnézelődött, eljátszott egyedül is, elaltatta magát néha napközben a kiságyban, és nem üvöltött a babakocsiban, ha sétálni indultunk.

nálunk az éjszaka 2 órás alvás/20-30-40 perces szopikból állt... minél kisebb volt, annál hosszabb ideig szopizott, egy-egy éjszakai vacsi a baba bealvásáig tartott... (durva, de ez van, mondjuk én bírom a kevés alvást, fáradt voltam ugyan, de nem éreztem annyira a világvégének - csak az első hetet kb) :)

szóval kitartás, egyszer csak varázsütésre megváltozik a dolog, és fellélegezhetsz, addig is kitartás!

veszélyes tanácsokat is szoktam osztogatni; (ezért is pontoznak le) de ha éjjel bealszol a babával, ő szopikázik kedvére, neked meg nem lesznek sötét karikák a szemed alatt... az együtt alvásból nem lesz baj, már ha bízol magadban, hogy nem fekszel rá (ősidőktől az 1950-es évekig szerintem nem nagyon használtak kiságyat az anyák, szóval több ezeréves tapasztalat alapján LEHET A PICIBABÁVAL EGYÜTT ALUDNI) olvasd el a La Leche Liga oldalán az együtt alvásról szóló intelmeket...

a másik tanácsom meg hogy tartsd cicin sokat a kicsit - én feküdtem az ágyon, egész nap tv-t néztem, a babó meg rám csatlakozott és így én pihentem, ő meg kielégítette szopi-igényét, és étvágyát... (és ne foglalkozzál azokkal a hülyeségekkel, hogy ez így marad, nálunk sem maradt így, ahogy nagyobb lesz a baba és kinyílik a világ - kb. 12. hét után - már nem akar csöcsön lógni, hanem nézegeti a tárgyakat, dumál, gőgicsél, és beáll 2-3 órára a cicire kéredzkedés)

jó babázást, kitartás, és lazaság, élvezd ki a babázást, és hallgass az ösztöneidre! :)

2013. szept. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

2 hetes babám van. Jó, ha két-három órát tudok aludni egyben. Én is fent vagyok fél éjszaka, mert ha éppen nem a hasa fáj, akkor fejnem is kell, mert én nem tudok szoptatni. Az etetés is, a fejés is elvesz fél-fél órát, plusz még a büfiztetés, meg a visszaaltatás, ha nem sikerül rögtön. Napi 3-5 óra alvással vagyok már két hete. Ráadásul van egy másfél éves kisfiam is, aki miatt nappal is helyt kell állni!

Úgyhogy ne aggódj, szerintem legtöbben így vagyunk ezzel!

2013. szept. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!