Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 18 hónapos babám, rendszeres...

A 18 hónapos babám, rendszeresen tiszta erőből az arcomba mar, mit tegyek hogy ne csinálja?

Figyelt kérdés
Nagyon aranyos szófogadó de játékból megfogja az orromat csavarva teljes erőbedobással végigszántja az arcomat. Azon kívül hogy nagyon fáj, a nyoma is szépen megmarad.(A körme teljesen le van vágva)
2013. szept. 2. 16:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha ezt csinálja fogd meg erősebben a kezét és szólj rá nyomatékosan, hogy nem szabad, anyának fáj. Esetleg csípd meg a kezét, és mondhatod, hogy anyának is ennyire fáj. Nem biztos, hogy elsőre, de következetesen alkalmazva meg fogja érteni, hogy ilyet nem csinálunk.
2013. szept. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pont ezeket tettem,és kinevet,nagyon tetszik neki.Pedig a fáj szót is ismeri hogy mit jelent.Volt egy seb a lábán,eséstől és azt ápolgattam akkor mindig elhúzta és kérdeztem hogy fáj?Azóta ha valahol valamit megüt stb mondja hogy fáj.Ezért nem értem hogy akkor miért csinálja még mindig.Még sírtam is hogy lássa hogy tényleg fáj és mutattam neki hogy nézze meg milyen piros.Mit ne mondjak,jól leszántotta az arcomat hurkásra. :( Ennek a marásnak volt előzménye!A játszótéren odament hozzá egy kisfiú és spontán belemart az arcába.Akkor nagyon meglepődött és azóta csinálja igazából.De nem dühből csinálja.Azt hiszi hogy vicces.
2013. szept. 2. 16:55
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet, és én is ezeket szoktam próbálni, amiket írtatok, "sírtam" is, akkor elszomorodott és hozzám bújt, de azért pár nap múlva újra eljátszottuk. Volt, hogy óvatosan megcsíptem én is a kis kezét, akkor viszont vérig sértődött, de ezeken túlmenően mindig csak újra megcsinálja, pedig sokszor "megbeszéltük" már így vagy úgy... Én is kicsit tanácstalan vagyok és csak remélem, hogy mire bölcsibe kerül leszokik róla :(
2013. szept. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehet szeretetből csinálja, mond meg neki, hogy ehelyett inkább adjon puszi, vagy ölelést vagy simogatást. Ez nálunk bevált és azóta sokat simogat, meg puszilgat :) türelem sokszor el kell neki mondani de megfogja érteni.


2 gyermekes csalás anya

2013. szept. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
eszokni!
2013. szept. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Na ezt jol megírtam! Szoval, az enyém is ezt csinálta és rengetegszer elmondtam én is és 2 hónapos magyarázás után már ven eredmény is.
2013. szept. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
tanácsom hogy ha mégegyszer próbálkozik csapjál 5 ször a popsijára azt jobcn fogja érezni hogy fáj de fájon is egy kicsit neki
2013. szept. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ő is nagyon puszilgat bújik,napjában többször jön puszit adni,hozzáteszem nagy a kötődés mert még szopizik is napjában többször.Szóval olyan mintha szeretetből marna de pont az hogy felkiabálok hogy jaj fáj ez annyira tetszik neki.Nehéz hang nélkül tűrni.Ma többször megmutattam neki estig hogy mit csinált mert hát még vérzett is és láttam a megbánást rajta és jött puszit adni rá.Aztán apu hazaért a munkából és mutattuk neki hogy mi történt és odakapott apjához és rajta is próbálkozott.Szóval nem értem.
2013. szept. 2. 22:43
 9/9 gungasam ***** válasza:
Makarenkó a nagy pedagógus szerint az erőszak nem megoldás de a megfelelő időben adott rendes pofon mindig hatásos és indokolt.
2013. szept. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!