Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha reggel es este szopizik 11...

Ha reggel es este szopizik 11 hos lanyom, akkor meg kene adjak neki tejet (tap vagy tehentej) ezen kivul napkozben?

Figyelt kérdés

Valaki azt mondta, hogy 1 liter tejet kene megigyon egy nap egeszen 3 eves koraig (szerintem tulzas).


Nem tudom hany ml-et szophat/nap, de nem merek neki adni pluszban mert igy is szinte elhagyta a szopast, mert parszor tejpepet adtam neki cumisuvegbol (kinomban, mert azt hittem nem lakik jol a szopival es hogy hatha +tejpeppel atalussza az ejszakat).

Meg is jartam, nem akart szopni egyaltalan, de nagy nehezen megmaradt a reggeli es az esti szopi.

Azt tudni kell hogy en nagyon ragaszkodom ahhoz hogy sokaig szopizzon, ugyhogy mondanom sem kellett, mennyire megijedtem amikor egyaltalan nem fogadta el a cicit.


Arra is gondoltam, hogy mellszivoval felszaporitom a tejemet, ha tenyleg szukseges es adok neki meg legalabb 1x egy nap.

De poharbol meg nem tud inni, most csoros nubybol iszik, de lehet ha erzi hogy mashonnan is jon az anyatej, akkor öngól lesz az egesz.


2009. nov. 1. 21:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

1. hülyeség az ey liter, nem tudom ki mond/ír ilyen mennyiséeket.


2. igazad van, hoy ragaszkodsz a szopihoz, ezért semmit ne adj neki cumiból, mert az "konkurencia" a cicinek és könnyebb szívni sokkal, szóval, ha adsz is tejpépet csak kanállal.


3. szerintem semmilyen pótlás nem kell, mi 13 hónaposan hagytuk el a cicit este és csak azóta van puding, johurt, házila főzött tejberizs, vagy tejbegríz. ez mind tejterméknek számít nem is beszélve a sajtról, a tejfölről és a túróról, amit napközben megeszik, ezek mind fedezik a tejszükséletet, szóval ne törődj azzal kki mit mond, nem kell semmi különös, maradhat ahogy eddi csináltad, max kínáld meg napközben, vagy este minél több tejtermékkel.

2009. nov. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

imadja a natur joghurtot, kefirt, tehenturot tejfollel es/vagy gyumolccsel

tejpepet is kap

vajon ehet mar rostos aktiviat?

2009. nov. 1. 21:13
 3/12 anonim ***** válasza:
10%
Szoptatott baba 1 éves koráig nem kaphatna még savanyított tejterméket sem, nemhogy Activiát...
2009. nov. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

amugy arrol volt szo a beszelgetesen ahol szoba jott az 1 litres elmelet, hogy lehet konnyebben elalaszik, ha egy uveg tejet a kezebe nyomok lefekvesek elott (nappal)

(En inkabb cicit adnek neki, de ha nem akarja nappal...)

2009. nov. 1. 21:15
 5/12 A kérdező kommentje:

[link]


itt azt irjak hogy napi igeny 1 eves kora alatt 700-800 ml

2009. nov. 1. 21:22
 6/12 anonim ***** válasza:

Egy 11 hónapos baba már mindent ehet,és nins feltétlenül szüksége az anyatejre sem.Ez már nem elég tápláló számára.Ha mégis szoptatod este,akkor előtte adj neki valamilyen tápláló vacsorát ( kenyeret valamivel,stb).Ha jóllakik.akkor átalussza az éjszakát.Teje is adhatsz neki,de pohárból.

Az Aktiviát én sem enném meg,nemhogy eby babának adjak.Abban mesterséges emésztést segítő anyagok is vannak,arra a picinek semmi szüksége.Én inkább gyümölcsöt,zöldségeket eszem,az természetes módon tartja rendben az emésztést.

2009. nov. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
ez a 2 szopi bonusz a napi 4 etkezesen kivul (8-9 reggeli, 12-1 ebed, 4-5 delutani eves, 7-8 vacsora)
2009. nov. 1. 21:41
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi 9-én leszünk egy évesek ,már ő se igényli a szopit csak kb napi 2 alkalommal reggel este, és én is ettől féltem ,hogy elég e neki így a tej.Én tejpépet adok neki pótlásnak ami nagyon ízlik neki habár én kanállal etetem, szerintem próbáld te is kanállal így talán a cicit könnyebben elfogadja.Igazán csak akkor nyugodtam meg mikor kb 1 hónapja nagyon beteg voltam kaptam szúrit és szóltam ,hogy szoptatok a doki megkérdezte hány hós a gyerek mondtam 11 és erre azt válaszolta ,, a gyereknek ez már csak inkább egy kis CSEMEGE, Neki már töltött káposztát kell enni,lehet van benne egy kis túlzás de bármennyire szeretnénk még őket szoptatni lássuk be igaz.
2009. nov. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

23:56

jo tudni, hogy nem vagyunk az egyeduliek

a tejpepet kanallal kapja

2009. nov. 2. 07:50
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
az utóbbi időben a kislányomm alig fogad el mást, mint cicit, pedig előtte kb. evett rendesen. láss csodát, egy hónap alatt nőtt 3 cm-t és hízott majd' 400 grammot. enyit arról, hogy nem elég az anyatej ennyi idős korban. 10 hónapos.
2009. nov. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!