Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen az 5 hónapos babátok...

Milyen az 5 hónapos babátok étrendje?

Figyelt kérdés

Nálunk vegyes minden. Szopizik még ,de kezdjük bevezetni a gyümölcsöket, főzelékekeket, pépeket.

Napirendünk:

Reggel - anyatej

Délelőtt- anyatej + új íz kóstoltatása

Ebéd - anyatej

Uzsonna - anyatej, már bevezetett gyümölcs pépje - kicsi gabonával, Sinlac-kal, rizspéppel v. tejpéppel.

Vacsi- anyatej

Jó ez így? Nem szeretnék még étkezést kiváltani jó ideig, de most gyakorlatilag kétszer eszik gyümölcsöt. Délután kevesebb a tejem, ezért vezetném be a délutáni gyümölcsevést gabonával, péppel szopi után.

Eddig csak almát kóstoltattunk, de bevezetném: őszibarack, burgonya, répa, sütőtök, cékla, banán.. stb.



2013. szept. 5. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


5 hónapos a kisfiam, 3.5 hónapos kora óta kóstoltatom de kb 2 hete jutottunk el odáig hogy megeszi amit adok neki.

Mi üvegeseket eszünk mert valamiért amit én csinálok nem tetszik neki... Nem baj, egyenlőre jó ez így.

Reggeli tápszer, a tízórai szinte kimarad mert 8-9 között reggelizik, így 11-12 között kb 80ml gyümölcs (alma-banán-barack-répa-sütőtök-szilva-körte, ezek így vegyesen üvegesben) majd utána még tápszer. Uzsonna tápszer, vacsi tápszer.

Én délután még nem akartam neki adni gyümölcsöt-zöldséget, óvatosabb vagyok, talán jövőhéten már délután is kap üvegeset.

A tejpépet régebben megette, most egyáltalán nem, remélem azért késöbb megeszi majd mert 3 dobozzal is vettem... :)

2013. szept. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

5 hónaposan még csak anyatejes volt.

5,5 hónaposan kezdtem kóstoltatni, kb rá 1 hónapra rá váltottam ki egy étkezést.

Glutént csak 7 hónaposan kapott, bőven ráért, mert még utána is szoptattam hónapokig.

2013. szept. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Zsófianyu ***** válasza:

Szerintem jól csinálod, nálunk is így ment, kevés volt már estére a tejcsi, így az uzsit pépre váltottuk. Próbáld ki a Sinemilt is, abban több valamennyivel a vitamin és ásványi anyag.

Gabonát jól tetted, hogy bevezetted, a mostani ajánlás szerint 5-7 hó között kell. Mi már kenyérhéja is rágicsálunk, bár Ádám már elmúlt 8 hónapos. :)

2013. szept. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sztem. is jó....:)

5 hosan kezdtem, de nekem elég gyorsan haladt a dolog magátol persze.....7 hos és 10orai ebéd uzsi kiváltva, reggeli, este, éjjel szopik. 2 hét után a 190grammos üveg elfogyott és ez azota is igy van.

Nyugodtan vezetheed 3 naponta az ujat :)

2013. szept. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Mi holnap leszünk 5 hósak.

Nálunk is ugyanez,kivéve hogy mi tápszeresek vagyunk.

Kb negyed üveg bébiételt eszik,vagy pépet,és utánna pótolom tápszerrel. Persze nem mindig kér,de van amikor 120 ml is megiszik utána,változó.

Általában 3 naponta váltom az ízeket.

2013. szept. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!