Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom folyamatosan feszítg...

Anya.mano333 kérdése:

Kislányom folyamatosan feszítgeti a lábait, szinte követeli, hogy állítsuk talpra. Közben hatalmasakat sikongat örömében. Normális ez? Hagyjam neki?

Figyelt kérdés

1 hét múlva lesz 6 hónapos. Pár napja kezdte el, hogy folyamatosan befeszíti a lábait, szinte leültetni sem lehet az ölembe, vagy a kádba este a fürdéskor, mert állandóan kinyomja magát. Most már nem is csuklanak össze a lábai, úgy tartja magát, mint a cövek...:)

Persze fogni kell a kezét vagy a derekát.

Ráadásul rettenetesen örül neki, hangosan nevet, sikongat, ahogy ebbe a helyzetbe kerül.

Szabad ezt hagyni neki, vagy erőszakkal ültessem, fektessem le. A gerincének elvileg bírnia kell, hisz olyan egyenesen tartja magát. Viszont nem szeretném ha ártanék neki, vagy a lábának.


2013. szept. 5. 10:25
 1/8 A kérdező kommentje:
Persze nincs egész nap ebben a helyzetben, pár percet hagyok neki alkalmanként...:)
2013. szept. 5. 10:26
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha magától áll fel és ő tartja magát kapaszkodva mondjuk a kiságy rácsánál, azt lehet hagyni.... de ha neked fognod kell, akkor azt már nem magától csinálja.... szerintem.
2013. szept. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Persze.Kis időre nyugodtan hagyhatod :) En a 3 hósomnak szoktam néhány másodpercig engedni ő is imádja ,tudod úgy más a világ :D Én egy könyvben olvastam hogy kis időre lehet neki hagyni ha ő támasztja ki magát.A te babád már lehet magától is állni fog lassan úgyhogy nem hiszem hogy gond lenne :)
2013. szept. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Okos kisbaba: tudja, hogy a nagyok függőleges testhelyzetben vannak és már próbálkozik. De mégse segíts neki, és ne állítgasd-támasztgasd (amit maga csinál, azt hagyd, ne erőszakoskodj vele a leültetéssel sem):

mert a feje aránytalanul nehéz a gerinc teherbíró képességéhez!

Ezért az orvosok véleménye: nem szabad állítgatni, amíg magától fel nem veszi a függőleges testhelyzetet ( a természet jobban tudja , mit mikor kell)Ha ölben van , vagy hordozóban legyen a fejecske megtámasztva, akkor nem nyomja a teljes súlyával a gerincoszlopot. Sajnos ennek a káros hatása sokszor csak hosszú évtizedek múlva látszik, ezért nem figyelnek eléggé rá.

2013. szept. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Rácsba nem tud kapaszkodni, mert nincsen járókája, a szoba közepén van egy nagy játszószőnyege, azon hempereg..:)

Viszont a kezembe kapaszkodva felhúzza magát....

Az érdekes az, hogy az egyik lábán lábbujjhegyen áll, a másikon teljes talppal...

Nem tudom melyik az aggasztóbb? A babák lábujjhegyezni szoktak nem?

Nem szeretném, hogy boka süllyedése legyen...

2013. szept. 5. 11:54
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj annyit már! Kitornázza magát. Az orvos gondolom látja néha, ha valami olyan van, amiért aggódni kéne szólna.
2013. szept. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az en lanyom is ezt csinalta. Sot 4 hosan a kis pihenojeben magatol felult ahogy nyult az egyik lelogo jatek utan, es ott ult 1 percig. Most loktem volna vissza, mert a nagykonyv szerint nem kene? Amit akart es meg is tudott csinalni abban mindig tamogattuk, de semmit nem eroltettunk.


Nem te allitod fel eroszakkal, hanem csak segitseget nyujtasz. Az teljesen mas.


A lanyom 2 eves mult juniusban, semmi baja nincs, az osszes vizsgalata tokeletes. Egy orokmozgo, egy maga megtolti a hazat.


Nalatok sincs semmi baj, hidd el, ha valamire meg nem kepes azt segitseggel se csinalna, sot latnad, hogy kenyelmetlen neki.

2013. szept. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha magától felkapaszkodik, az más....de ez nem jó. Hamar megtetszik a függőleges lét, más a világ, így kevesebbet kúszhat/mászhat és annak hosszú távon ő issza meg a levét. A fiam 14 hónapos, csak azt csinálja, amit magától szeretne. Nálunk nincs vezetgetés, ha talál valamit, amit tolhat, akkor megy, ha nincs, akkor mászik.
2013. szept. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!