Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17-20 hónapos babátok napirendje?

17-20 hónapos babátok napirendje?

Figyelt kérdés
Leírnátok nekem a napirendeteket. Mikor kel, este mikor fekszik le, nappal mennyit alszik, miket csináltok napközben, házimunkát hogy oldjátok meg. Milyen szavakat mond, mennyire hisztis...stb minden érdekel :)

#alvás #beszéd #napirend #17-20 hónapos
2013. szept. 6. 09:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Napirend:

7-8 között kelés, reggeli, utána önálló játék

negyed 10: tízórai

10-3/4 12: levegőzés

12: ebéd

fél 1: alvás. Nem alszik túl sokat, 1-1,5 órát, tegnap meg egyáltalán nem volt hajlandó aludni.

Amíg alszik, én szusszanok egyet, miután felébred, csinálok egy kis takarítást, főzést, utána közös játék.

3/4 4: uzsonna

fél 5-6: levegőzés

fél 7: vacsi

7: fürdés. Szívem szerint 8-kor már ágyba tenném, de a férjem csak ilyenkor tud velük lenni, így ez gyakran elcsúszik fél 9-9-ig.

A házimunkát könnyen meg tudom oldani mellette, jól elvan magában vagy a bátyjával. A nagy jövő héttől heti 3 nap oviban lesz, kíváncsi vagyok, így is ilyen nyugis lesz-e.

Nem hisztis egyáltalán, csak alvás előtt, de akkor nagyon. :( Pedig vele vagyok, fogom a kezét, simogatom a hátát, mégis üvölt, aztán egyszer csak kidől, és elalszik.

Sok szót mond már, főleg a családtagok nevét és a játékokat, illetve eltanult már néhány nem túl kedves kifejezést is a nagy tesótól (Nem adom! Enyém!)

Legjobban azt szereti, ha mesét olvasok neki.

2013. szept. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, 17 hónapos kislány.
2013. szept. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

7-kor keltem, mert visszük a tesókat oviba.

Utána öltözés, kis teát iszik. Ovimenet után vásárolunk, általában egy kiflit reggelizik közben, majd utána itthon még egy joghurtot.

Fél9-9 körül érünk haza, én picit rendet rakok, főzök. Szépen eljátszik közben egyedül is, vagy jön a nyomomban, utánoz, dumál. Ha az ebéd kész, lemegyünk a játszóra.

Ebéd 12-kor, utána simán elalszik magától, és alszik kb 2-3 órát. Én ez alatt mosok, teregetek, felmosok, főleg, amiket mellette nem tudok megcsinálni, mondjuk fürdőszoba takarítás pl.

3-körül kel, fél 4 után megyünk a tesókért az oviba. Akkor még sétálunk, ha jó idő van akár még egy játszó, télen szánkózás, ilyesmi. 5-6 között jövünk haza, akkor játszunk kicsit együtt, mesélnek a nagyok. Fél 7-kor viszem őket fürdeni, hogy hétre kész legyenek. Akkor nézik az esti mesét, és közben vacsiznak. Férjem 8-ra ér haza, akkor kicsit megélénkülnek, apáznak, a kicsit 9-körül viszont elviszem lefektetni, mert fáradt.

Nagyjából ennyi.

20 hós kislányról van szó. Beszéde nagyon fejlett, rövidebb mondatokat alkot és mond mindent, legalább 100 szavas a saját szókincse és ugye pluszban mindent ismétel utánunk. Szól már ha pisilnie kakilnia kell, a pisi szinte 10%ban bilibe vagy a wc-be megy, viszont a kakánál ragaszkodik a pelushoz.

Nem hisztis inkább akaratosnak mondanám. És szeret rosszalkodni is, tehát pl a séta nem annyira egyszerű vele, ugyanis simán nekiiramodik a másik irányba, és röhögve szalad előlem. Ez nem a legjobb, emiatt még mindig sokszor babakocsizunk, főleg ha időre megyünk valahova, vagy vásárolni. Esténként még szopik, erről szeretném leválasztani, de egyelőre semmi hajlandóságot nem mutat rá. Más így nem nagyon jut eszembe.

2013. szept. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

* 100%-ban megy bilibe a pisi :D


Játékok közül egyébként a duplo a kedvence, imád abból építeni. De szeret firkálni is, vagy engem rajzoltat, mondja mit rajzoljak, ő meg utána "kiszínezi". Még mindig nagyon szereti a zenélős játékokat és meg van vadulva a telefonokért.

2013. szept. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

17 hónapos múlt, kisfiú.

Hajnal 5 körül kel, babatejet kap, megissza a kiságyba és alszik tovább. ( 1 hónapja választottam le a ciciről, addig éjjel rengetegszer kelt, azóta szinte mindig végig alszik 5 ig)

Reggel 7-8 között kel rendesen, amíg én kávét főzök, reggelit készítek addig játszik.

8- fél 9 körül reggeli. Ilyenkor sokat eszik :-)

Majd játék egyedül, közben én főzök, zenét hallgatunk, néha laptopon megnéz, meghallgat 1-2 gyerekdalt.

Ilyenkor főzés után és közben, porszívózok, mosok, teregetek, ezekben mindben segít. szereti elindítani a mosógépet, kiszedni a ruhákat, porszívóval játszani, edényeket pakolni, a főzésbe is bevonom néha, aprított zöldségeket hagyom, hogy pakolja az edénybe...


(Amikor nem főzök, akkor a délelőttöt az udvaron vagy játszótéren töltjük, közben vásárolunk is!)


Délben ebédelünk együtt, majd fél egy-egy körül alszik, mellé fekszem, simogatom, énekelek úgy alszik el! (Ilyenkor is babatejet iszik, amin én nagyon csodálkozom... Teli pocira is kéri)

1 vagy 2 órát alszik, ilyenkor én is pihenek vagy vasalok.

Vasalni máskor nem tudok, meg kedvem sincs! :-)


Délután együtt is játszunk, meg egyedül is el játszik egy darabig. Könyvet nézeget, autókat tologat, építő kockázik, Bár leginkább azzal szeret játszani ami nem játék: távirányító, telefon, könyveket pakol, edényeket, ásványvizes üvegeket...

Délután mindig kimegyünk játszani, motorozik kicsit, játszón szaladgál, hintázik, csúszdázik, homokozik, labdázik...


Uzsonnára joghurtot, gyümölcsöt vagy kekszet eszik!

Este 7 körül vacsi, majd közös játék apával, 8-kor fürdik majd fél 9 körül alszik, babatejet iszik mindig alvás előtt!


Kb 1-2 hónapja egyre akaratosabb, de még nem vészes, hál'Istennek! Hisztik nincsenek még. Néha sírni szokott, amikor fel kell jönni, vagy amikor eszébe jut a nassolás! Utóbbi időben állandóan enné a túró rudit...



Elég sokmindent mond már, de nagyon sok szót maga alkotott, ez elég vicces tud lenni. :-)


Szavak pl.: anya, apa, baba, mama, papa, bab, bú (boci) hámi (enni), inni, gyere, autó, cici, pó (pók), mó (motor) hinta, némó, pipi, tata (kacsa)...

2013. szept. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!