Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos napirendje ennyire...

11 hónapos napirendje ennyire elcsúszhat az alvások miatt? Többi lent.

Figyelt kérdés

Egy időben szépen kialakult a napirendje, aztán jött a kánikula, fogzás...stb. A meleg miatt korábban reggel, ill.későn este tudtunk kimenni a levegőre. A fogzás miatt éjjel többször kelt (egyébként 2x), néha be is lázasodott.

Reggel 6 körül kel és 8:30 felé már vissza szeretne aludni, eddig 40 perc elég volt neki, de most van hogy 2 órát alszik. Utána tízórai, készülődés 11 óra mire el tudnánk vhova indulni (az összes babaprogram 9-10 körül van). 12-12:30 mire megjövünk, de akkor még nem éhes az ebédre, 13 után eszik, de még nem álmos. 14 körül elálmosodik és újra 2 órát alszik, ekkor meg már megint túl késő van a programozáshoz (mert uzsonna, készülődés).

Mit tegyek, hogy a délutáni alvás déltől induljon? Ébresszem fel?



2013. aug. 23. 23:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, én mindig rábíztam a lányomra, mikor és mennyit akar aludni. A fog, telihold, meleg, front miatt sokszor neki is felborul, de addig nem aggódok, amíg éjjel tud rendesen aludni, nyűg és üvöltés nélkül. Van, nagyon ritkán, hogy felébred és jó egy óra, mire visszaalszik, de mivel nem erőltetem, nincs visítás, elszöszöl, elfárad és vissza tudom altatni. Ugyanennyi idős egyébként. Volt, hogy erőltetni akartam az alvást, mindenáron, mert úgy gondoltam, ha ideje, akkor KELL is aludnia, de csak felzaklattam vele. Kiegyensúlyozottabb, ha rá hagyom.

Egyébként neki semmiféle napirendet nem kellett alakítanom, első naptól kezdve rendszeres kiscsaj.

2013. aug. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan 10,5hós ,de 3napot már úgy aludt,hogy 6kor kelt és csak 12-15ig aludt,most azóta 3 napot meg úgy aludt,hogy 6-fél7kor kelt,de 8kor már aludt is és 11ig.Ne ébreszd fel,ő tudja hogyan jó neki.A baba program meg le van sz...a,nehogy amiatt nyúzd szegényt.
2013. aug. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nekem is kb.ugyanazok az adatok, mint nálad (10,5 hós, alvás is így változik). A babaprogramot nem erőltetem, de jövő hónapban jön a kistesó és a játszóházba való beszoktatáshoz kellene többször elmennünk (bár ott is csak egy órát tud még ellenni, mert elfárad). Úgyszülöttel már nehézkesebb a beszoktatás és a bacik miatt a gyerekorvos azt tanácsolta hogy még aug.-ban kezdjük el.
2013. aug. 24. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!