Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koraszülött csecsemő! Van itt...

Kerria kérdése:

Koraszülött csecsemő! Van itt olyan akinek 30-32. hét körül született a babája?

Figyelt kérdés

Kérem csak az válaszoljon, akinek ez idő környékén született a gyermeke! Köszönöm


- volt-e valami a növekedése, fejlődése során amivel le volt maradva?

- mire lehet számítani ha hazakerül?

- mennyivel betegesebbek az ilyen újszülöttek?

- mire kell odafigyelni fokozottabban?



2013. szept. 8. 11:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 32. héten született császármetszéssel toxémia miatt 1500 grammal. Sajnos fertőzést kapott születése után, így meghosszabbodott a kórházi tartózkodásunk, mert sokára lehetett elkezdeni az etetését. 6 hét után engedték haza 2800 grammal. Most 5 hónapos, 5800 gramm. Hál'Istennek teljesen egészséges, semmivel nincs elmaradva korrigált korától, sőt... Nem beteges, egyszer volt náthás, de pár nap alatt meggyógyult. Kérdeztük az orvostól, amikor hazajöttünk, hogy mire figyeljünk oda fokozottabban, de azt mondta, hogy nem kell jobban semmire, mint egy normál időre született csecsemő esetében. Légzésfigyelőt javasolták, amit persze vettünk is.
2013. szept. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! Örülök, hogy minden rendben van most vele, így bizakodom én is


Kislányom 32.hétre született (1500 gr és 44 cm), placentaleválás miatt sürgősségi császárral, 2 hete. Most 1780 gramm, láthatóan gyarapszik. Azt mondják egészséges, nem lesz semmi gondja, de valahogy bennem van a félsz...

2013. szept. 8. 11:56
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok és jó egészséget kívánok a Kicsilánynak! Ha az orvosok azt mondják, biztosan nem lesz semmi gond. Megértem az érzést, hogy benned van a félsz, mi is nap mint nap így mentünk.

Nagyon szépen gyarapodott két hét alatt! Ha így folytatja, hamarosan mehettek is haza :-). Kórháza válogatja, de ha egészséges, eszik szépen (nálunk 8x50 ml volt az elvárt minimum), akkor általában 2300-2500 gramm elért súlynál már hazaengedik.

2013. szept. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Még annyit szeretnék hozzátenni, hogy eleinte gyakran kellett vinnünk vizsgálatokra: "hazaengedő" kórház, körzeti gyermekorvos, fejlődésneurológus, szemész. A védőnő is többször látogat.

Első és második voltam :-)

2013. szept. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Honnan tudtad, hogy baj van? Mi volt a levalas tunete? Drukkolok, h minden rendben legyen! msty
2013. szept. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 31 hétre született 1700 grammal, spontán indult meg a szülés nem tudták megállítani. 8 hétig voltunk kórházban semmi probléma nem volt se a szülés alatt sem utána. Nincsen semmi baja, nem is volt nagyon hamar behozta a lemaradást, nem látszik meg rajt, hogy koraszülött volt, nem volt betegebb sem, mint egy időre született gyermek. most 10 éves kitűnő tanuló osztályelső! :)
2013. szept. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tyűűűű, kedves utolsó, de jó ilyet is olvasni :) Gratulálok, és kívánom, hogy továbbra is ilyen jó tanuló maradjon.


Placenta leválás vérzéssel járt, de nem pecsételővel, hanem az az elöntő típus.


Az orvosok/ápolók nagyon pozitívak, azt mondják az ég világon semmi baja, csak kisebb a súlya és gyengébb az immunrendszere. Csak szkeptikus vagyok aggódok, emiatt gondoltam megkérdezem itt a nagyközönséget.


Egyes: Neked is köszönöm, a kiegészítéseket is :)


Zöld kezecske ment mindenkinek!

2013. szept. 8. 16:42
 8/9 Dreigang ***** válasza:
100%

- volt-e valami a növekedése, fejlődése során amivel le volt maradva?: Ha a csecsemő egészséges, akkor a korának és fejlettségi állapotának megfelelő, és folyamatosan fejlődik, méghozzá eleinte elég nagy ütemben, ahogyan méhen belül is történne. Minden koraszülöttnek fejletlen az immunrendszere, ez természetes. A tüdő és a szemek (ebben van a legnagyobb elmaradás) a számított normál szülés idejére el kell, hogy érjék az ekkorra megfelelő fejlettséget, ill. kissé meg is kell haladják, hiszen a gyermek már korábban megszületett.


- mire lehet számítani ha hazakerül?

Szerezz be: légzésfigyelőt (nálunk Angel Care, 20 eFt újonnan a kórházban vettük), megfelelő méretű ruhákat (ezek aránylag nehezebben beszerezhetőek a méret miatt), de ne túl sokat, mert hetek alatt kinövi, lassú cumit (hozzátápláláshoz, ill. tápos etetéshez, olyan, aminek kisebb a nyílása, így leginkább a normál szoptatáshoz hasonló), üveg cumisüveget, hiszen könnyebb tisztán tartani (eleinte 1-2 hónap, érdemes egyszer kifőzni az eszközöket + aztán tovább neomagnolos fertőtlenítés, később elég az alapos mosogatás), textilpelenka a feje alá a kiságyba, amely ágy lehetőleg a szülőkkel azonos helyiségben legyen, + sötétítő függöny a baba szemének védelmére.


- mennyivel betegesebbek az ilyen újszülöttek?

a "betegesség" attól függ, hogy egyébként volt-e valamilyen vele született problémája a korai születésen felül, ill. a kórházban hogyan bántak vele, vagyis: semmivel sem hajlamosabbak a betegségekre, leszámítva a koraszülésből adódó fejletlenséget (immunrendszer, tüdő, szem).


- mire kell odafigyelni fokozottabban?

Lásd fentebb, + kérdés a táplálás módja stb. Normál születésük időpontjáig ők szinte kizárólag esznek és alszanak. Csak a kettő között lehet velük valamelyest kommunikálni, hiszen még a szemüket sem nyitják ki szívesen. A védőnő, ill. a gyermekorvos ilyenkor házhoz jön.


Leányunk: 32. héten 1960g, 4,5 hónaposan 6000 g.

Szörnyűség volt számunkra a koraszülött osztályos időszak, mikor viszont haza került közel 3 hét után, minden ment természetesen.

Vagyis no para, és sok boldogságot kívánok a gyerkőchöz!

2013. okt. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%
nem tudom aktuális-e még a kérdés, de az én lányom 32. hétre született, fertőzést kaptam és már régóta kevesebb volt a magzatvíz, de csak császár után derült ki hogy fertőzés okozta. 1860g és 42cm-el született, tüdőgyulladással. Besárgult, vérszegény volt, sokáig kellett kapnia a vas cseppeket, 4 hétig volt kórházban, most 9 hónapos, gyönyörű pici lány, kissebb mint a kortársai, de amúgy nem mondaná meg senki hogy koraszülött volt. Nem betegesebb, volt lágyéksérve, 3-4 hónapos korában műtötték meg vele, azt a koraszülöttségére fogják, de amúgy akkor a koraszülött osztály is, és az az utáni időszak is nehéz volt nekem lelkileg, de így vussza gondolva nem volt olyan szörnyű, csak akkor ott voltam elkeseredve. Nekünk mondták hogy használjunk légzésfigyelőt, használjuk is, de nem volt vele baj. Én a fertőtlenítésre nagyon odafigyeltem, de arra amúgy is! Ennyi idős babák már nagyon jól át vészelik.
2013. okt. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!