Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babánál érdemes mielőbb...

1 éves babánál érdemes mielőbb leszedetnem az arcán (szeme alatt lévő) anyajegyet?

Figyelt kérdés

Fél éve jött ki a most 1 éves kisfiam külső szemzuga alatt, ami mostanra úgy láttam, újra nőtt (nagyobb szemesbors nagyságú.) A gyerekorvosunk (pár hónapja) azt mondta, szerinte még ráérek a leszedetésével, de én tartok egyrészt attól, hogy évek alatt még mekkorára nőhet (és akkor annál nagyobb a heg), másrészt, hogy nem fogja-e a látásában zavarni (most még nem).

Ekkora babánál milyen módszert alkalmaznak? Altatják?:( És utána hogy oldjuk meg, hogy ne szedje le a kötését?? Pro és kontra érvek alapján várjunk még, most még veszélyes?

Esetleg tud vki egy jó erre specializálódott bőrgyógyászt?


2013. szept. 9. 12:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, 19 évesen szedték le. A heg nem látszik mert a szempillák eltakarják és beleolvad a kis ráncokba, meg különben is az csak pár centi nem egy méteres vágás. Látásommal semmi baj. Nincs ott semmilyen altatás, mivel eleve "közre kell működni" (mozgatni a szemet) miközben csinálják. Elég nagy önuralom kell, hozzá, szerintem sok felnőtt sem bírná, hogy a szemébe szúrkálnak tűket, nem hogy egy kisgyerek. Kötés meg csak egy éjszaka volt rajta és addig pislogni is tilos volt.
2013. szept. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ja és minket szemészhez küldtek.
2013. szept. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szerintem sebésszel konzultálj, hogy mikor javasolja, vagy hogy javasolja-e egyáltalán, mert pusztán esztétikai szempontból nem biztos hogy hozzá kellene nyúlni.

Budapesten tudok remek gyereksebészt.

2013. szept. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerintem is dokival kellene konzultálni, mert lehet tényleg komplikált még a dolog, és ráér még.


Nekem is volt, pont ott, ahol írod, kb akkora. Nagyon minimálist nőtt évről évre, már huszonéves voltam, amikor leszedték. Több is volt az arcomon, volt olyan, amit kimetszettek és volt olyan, amit lézerrel távolítottak el. Ez mérettől és attól függött, hogy a doki el akarta-e szövettanra küldeni.

A kimetszésnél nyilván varrnak, azt egyszerű ragtapasszal kellett csak leragasztani, betadinnal kenegetni a varratokat és nem érhette víz. Egy hét után varratszedés.

A lézeres eltávolításnál...és nekem azt pont lézerrel szedték le...pedig csak egy kis pörkös seb keletkezik, ezt pedig hintőporozni kell, és a rajta keletkező seb szépen leesik, ez is kb 1 hét.

És eléggé kelletlen az az egy hét, mert az arcon feszes a bőr, húzódik minden egyes mimikai mozdulatra.

Egy szó, mint száz...én még várnék vele. Kivitelezése szerintem csak altatásban (amit én egy ilyen apróság miatt nem kicsit túlzásnak tartanék, mégiscsak jelent az is kockázatot), vagy nagyon-nagyon szoros lefogásban lehetséges, az érzéstelenítő szuri is meglepő módon eléggé fáj az arcon.

Szerintem egészségügyi kockázatot még annyira nem jelent, ráér még. De szerintem konzultálj szakorvossal...

2013. szept. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
27%

hát szerintem mindenképp ügyes bőrgyógyászt keress!

Ajánlani nem tudok! Én mihamarabb levetetném, hogy ne is emlékezzen rá! a rossz élmény miatt is, Fiamnak doktorbácsi húzta fel a kukacát, azóta hozzá férfi doktor nem nyúlhat mert üt-rúg!

2013. szept. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%
Hát azért egy olyan műveletet, ahol egy rántás az egész és egy olyan kisműtétet, mert ez az, ahol szikével vágnak, nem lehet egy lapon említeni. Egy 1 éves gyerek nem fog nyugton feküdni, amíg vágják és utána varrják, rugkapálni fog, az pedig veszélyes....
2013. szept. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát! Igen, azt gondolom, hogy nem ülné nyugton végig a dolgot, de sztem ilyen esetekben altatják (kábítják őket) - és ettől is félteném. De nyilván attól is, hogy ha most már ekkora, mi lesz év(tized)ekkel később? És azt sem tudom, hogy sebész, bőrgyógyász, vagy szemész az illetékes, merre induljak el? Még egyszer meg fogom kérdezni a gyerekorvosunkat, de addig is, aki tud jó szakembert ajánlani, kérem írjon privátban! Előre is nagyon köszi!!!
2013. szept. 9. 14:50
 8/14 A kérdező kommentje:
Budapestiek (Káposztásmegyer) vagyunk.
2013. szept. 9. 14:51
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Kedves utolso :)

Nyugodj meg.. Egy gyereket nagyon sokaig altatni vagy kabitani fognak...

Eselye se lesz rugdosodasra...

De elmondom, hogy megertsd. Az elso kommentemet ugy ertettem, hogy nem tudhatod mit hoz ki majd a doki beloe! Ha megijed jon a rugdalas es hiszti es akkor probald meg kesobb csak egy hazi dokihoz is elvinni... nem lehet egy lapon emliteni igaza ket beavatkozast ez igaz. Egy kukac felhuzas 1-2 het fajdalom. Anyajegy levetel 1 nagyon maximum a masnap ( en tobbet is vetettem le gyerekkent is felnottkent is.) pici injekcio ha nagy az anyajegy hogy korulotte erzeketlen legyen es egy csipentes...



Kerdezo!

Az anyajegy helyet leragasztjak amit betadinnal kellett (nekem) kezelni. Nem tudja piszkalni vagy belenyulni!

2013. szept. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

'pici injekcio ha nagy az anyajegy hogy korulotte erzeketlen legyen es egy csipentes...'

Egy csippentés? Nekem például legalább fél óráig vagy tovább vagsodták és ketten csinálták! Kétszer kellett összevarrni, mert első alkalommal nem sikerült elég jól. Utána pedig tilos volt letapasztani meg kenegetni. A szemembe! kellett valami fertőtlenítőt krémet tenni minden nap. Lehet, hogy sok anyajegyet szedettél le, de a szem mellett lévő (ezek szerint) merőben más mint a test többi részén.

2013. szept. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!