Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes lesz a kisfiam hétvégé...

6 hetes lesz a kisfiam hétvégén! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat fent van, sokszor 15 órákat képes egy huzamba! úgy csinál mindig mintha valamije fájna, feszeng, sokszor komolyan mint aki ideges! Sírni nem sír sokat, csak ha nem veszem fel, inkább nyöszörög, ha alszik is szinte úgy, akkor is alig tudok aludni, mert folyton azt lesem hogy fent van! Először azt hittük hogy hasfájós, minden ami létezik megvettük , de nincs változás! dokinő szerint nem hasfájós, cask kicsit túl van etetve azért ilyen meg hisztis! hát nem tudom! engem már nagyon bánt! nagyon sok tragédia ért a terhesség alatt. Elkézelhető vajon hogy így jön ki rajta? mikor lesz vége? már alig bírom cérnával :(
2013. szept. 9. 13:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

lehet lepontoznak érte!

Hordozókendőben kösd magadra, hátha veled el lesz...

Vagy, ha nem: sz.rj mindenre, vedd magadhoz a gyereked feküdj le vele, simogatsd beszélj hozzá érezze, hogy ott vagy! Neogranormonnak van szórólapja baba tornáról és masszázsról kiskönyve! Mi rengeteget használtuk a feszengéseknél! Sokat segített!

2013. szept. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is csináld azt, amit az első írt. Amikor 6 hetes volt a picim, rengeteget aludtam vele (mellkasomra feltettem és úgy) szólt valami halk, lágy zene, és együtt pihentünk. Furcsa lehet neki egyedül a nagy világban. Nekem bejött, pont ma 1 éves, mosolygós, kiegyensúlyozott kis totyogó.
2013. szept. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
köszönöm de az a baj hogy 24 órát mégse lehetek vele! és álladóan ez van, megszületett kb a 3-ik naptól ilyen! és már nem tudom mi tévő legyek! a kendőre gondoltam amúgy , de azt hiszem nem várok tovább, így is úgyis cipelem eleget, legalább szabad lesz mind két kezem, bár a derekam már nagyon ki van :( soha nem siettettem az időt de most nagoyn szeretném már teljen egy kicsit
2013. szept. 9. 14:27
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy 6 hetes, feszengős gyereket látnia kellene neurológusnak, mert komolyabb dolog is lehet a háttérben. Ha ott minden rendben, akkor az 1 válaszolóra hallgass.
2013. szept. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Szia! Elso vagyok!

Nekunk fiam szuletesetol velem volt, 24 orabol 18at biztos velem volt! Mikor elaludt akkor szaladtam es csinaltam a dolgaimat. Mikor felkelt es engem kovetelt ott is voltam!

Ha emaileket neztem a kezemben volt, teregettem ott volt a pihenoszekben velem... Ha foztem a nappaliban volt az utazo agya es beszeltem hozza!

Abszolut nyugodt, kiegyensulyozott 3 eves nagyfiu! Nincs elkenyeztetve, nem volt soha "felkapatva" es megis 3-4 honapos korig a kezembe volt allandoan.

2013. szept. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
sokszor úgy viselkedik mintha fájna valamije, azt se tudom hova forduljak ezzel ?! velem is sokat van főleg mivel 90%-ba csak cicin nyugszik el :/ és sokszor olyan mintha valami radarjai lennének ahogy ott hagyom pedg gondolom mélyen alszik kiérek a konyhába és már fent is van
2013. szept. 9. 15:23
 7/18 anonim ***** válasza:

Megy neki tv zene vagy valami? Az unokaocsem olyan hogy padloreccsenesre is felkel... A fiamnak mindig szolt a babazene es agyut suthetsz mellette.


Azt nem tudom merre erdemes elindulni. Neurologust irtak neked. Lehet hogy arra... A hazidokit kerdezd meg...


Kakilni tud rendesen? Irtad hogy cicizik... A "tiltott szoptatos eteleket" kerulod?

Kaposztafelek, huvelyesek komenymagosak? Csipos etelek?

De viszont ha cicin megnyugszik akkor csak Te kellesz neki!

Ha oldaladon fekve probalod a ciciztetest es o is ott fekszik melletted ugy se tudsz elslisszolni?

2013. szept. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
gondolhatod hogy már mindent kipróbltam, zajt csendet, volt már hajszárító, porszívó még ezek mennek alszik de hát már leég! kerülöm-e? már enni sincs időm! nem hogy enni! max gyümölcsöt eszem mást nem nagyon, amúgy se jött még vissza az étvágyam! hát nem nagyon tudok úgy aludni, mert a kezeim zsibbadnak abba a pózba még jobban, szóval totál kínlódás nekem minden, azontúl annyira folyk a tejem többnyire hogy elalszik majd elkezd fulladni, egy ördögi kör :( a orvosa meg egy hülye ! szerinte fél! na persze egész nap mindennap? nem tudom mit csináljak de már kikészülök :(
2013. szept. 9. 15:47
 9/18 anonim ***** válasza:
Szerintem pont ezért nyűgös (ha nincs egyéb problémája), mert ezt érzi rajtad is. Azt próbáld meg, amit az elején írtak, fektesd le, úgy, hogy mindketten kényelmesen legyetek, nem kell, hogy feltétlen rajtad legyen, de mondjuk egymás mellett. Ha kell mehet valami relaxációs zene, vagy akármi, simogasd, esetleg mesélj neki, lazulj el te is, így ő is el fog. Babamasszázst is érdemes lenne kipróbálnod. Ha ez a doktornő meg úgy érzed nem megfelelő, vidd el máshoz.
2013. szept. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Meg tudom érteni a szenvedésed, én is nagyon sokat kínlódtam a babával az első 3-4 hónapban. Nekem állandóan a karomban volt a gyerek, sokszor még leülni sem lehetett vele. Képzelheted, hogy milyen zombi voltam pár átsétált éjszaka után 0 perc alvással.

Ha egy baba sír, akkor vagy éhes, vagy pelusgondok vannak, vagy a komfortérzetével van gond. Ha az első kettőt kizárod, akkor csak a kényelemmel lehet gond. Az én babámnak is a biztonságérzetét kellett erősíteni. Mindent kipróbáltam, de egy idő után feladtam és együtt aludtam vele. És így tudtunk aludni valamennyit. Kb 1 hetes korától hasfájós volt, kegyetlen időszak volt. De miután megértettem a sírását, már nem idegeskedtem, már nem kerestem veszettül, hogy hagyja abba. Hanem felvettem, nyugtatva beszéltem hozzá és hagytam, hogy kiadja magából a baját. Egyfajta suttogó módszer volt ez. És előbb-utóbb abbahagyta, megnyugodott, de persze ugyanúgy kézben volt folyamatosan. Én ott vettem észre iszonyatos változást, amikortól már nem húztam fel magam a sírásán, hanem elfogadtam és megértettem. Onnantól kezdve ugyanúgy voltak sírások (mert ugyanúgy fájt a hasa persze), de kiadta magából és utána nyugi volt. Aztán 3,5 hónapos korára már szinte napról napra változik, 4 hónapos korára már majdnem a kiságyhoz is van szoktatva. Szerintem egyértelműen a biztonságérzetét kellene javítanod, hogy érezze hogy ott vagy. Úgy képzeld el, hogy ő még nem lát, nem is igazán érti amit hall, nem tud fogni, csak fekszik és egyedül van. Honnan tudná, hogy ott vagy neki? Éreznie kell téged, azt pedig csak testi kontaktussal lehet. Körülbelül egy olyan helyzetet kell neki teremtened, mintha még mindig az anyaméhben lenne.


Pár tipp:

szívdobogás hang (youtube-on van egy 12 órás)

párnázd körbe, hogy ne a semmibe kalimpáljon bele, hanem keze-lába támasztva legyen

pólyázd be

fektesd mellkasra, csupasz bőrre

és hát séta töménytelen mennyiségben (9 hónapig sétáltál vele, úgyhogy nagyon megszokta)


Remélem segítettem.

2013. szept. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!