Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit alszik 4 hónapos...

Mennyit alszik 4 hónapos körüli babátok napközben?

Figyelt kérdés
4 hónapos kislányom napközben 4-szer 20 percet alszik. Normális ez? Nekem nagyon kevésnek tűnik. Szinte semmit sem tudok ez idő alatt elvégezni. Ha meg felkel, onnantól igényli folyamatosan a társaságomat - ami nem baj, csak hát néha takarítanom is kellene :-) Ilyen korú babátok néha eljátszik egyedül is? vagy ti is folyamatosan ott ültök mellette?
2013. szept. 9. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Az enyém 4 és fél hónapos,keményen alszik 3-4-szer fél órát nappal,mellette az éjszakák is kritikán aluliak. Igen,én ott csücsülök melette egész nap. Gondolom én viszem túlzásba a dolgokat,mások talán lazábban veszik az egészet.
2013. szept. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 4 és fél hónapos, nappal 3-4-szer alszik 30 percet, viszont este 8-tol reggel 8-ig alszik.
2013. szept. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Délelőtt másfél óra, délután 2. Este 9-től reggel 7-ig alszik.

Nem ülök folyamatosan mellette. A játszószőnyegen csak zavarnám.

2013. szept. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy sokan nem értenek ezzel egyet, de szerintem nagyban szoktatás kérdése is, az, h mennyit lesz el egyedül később.. Most kell rászoktatnod arra, h ha ébren van, nem tudod egész nap szórakoztatni, és fákláy táncot lejteni Neki fűszoknyában. :)

Imádom a lányom, egyszerűen szuperek a mindennapjaink, MERT mindketten alkalmazkodtunk és megszoktunk egy napi ritmust! Kis korától főzök, takarítok, sminkelek, zuhanyzom (mert sokan állítólag lefürdeni sem tudnak a kicsik mellett), és pakolászom, rendezgetek is. Pl ma is esett és egész délelőtt itthon voltunk, kipakoltam a nagy tükrös előszobaszekrényt, ami baromi nagy és renbdet tettünk benne. Közben Ő kapott ezt azt, amit megnézhetett, rajzolgatott papírra, Ő is nézte mit csinálok, közben mondtam is Neki, lehet mondókázni, énekelni, beszélgetni és néha néha leülni közben Hozzzá. :)

Plusz egy kutyám isvan, akire szintén ilyenkor még jobban figyelek, h ne essen rá a kicsim, nehogy véletlen egymásnak fájdalmat okozzanak, bár a lányom tudja, h ha alszik, nem piszkáljuk, nem lépünk semmijére és nem húzzuk semijét csak simi!


Szóval én azt mondom ,h ha már most sír, ha nem lát, egyre nagyobb időkre menj ki a látóteréből és énekelj, beszélj hozzá, ha nem sír, hamar siess hozzá, h lássa nem csak a nyafizással éri el, h mellette vagy és azt is látja, h vissza vissza térsz. :)

Meg lehet dönteni a pihenőszéket, a babakocsit, vagy amiben van, h lásson és egyre többet észlelhesssen a világból. :)


Sok sikert! Egy 16 hónapos tündérke anyukája!

2013. szept. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek a válaszokat. hát, a kislányom 8-kor elalszik, de 11kor, 2kor és 7kor felkel enni, pedig tápszeres (ők állitolag jobban alszanak éjszaka).

Igen, néha azért otthagyom őt, pár pillanatra, elmosogatok stb.,de sirogat nélkülem. ha magammal viszem, de nem rá figyelek, az sem tetszik neki...alakul még biztos, csak néha jó lenne, ha lenne pár percem magamra is vagy a házimunkára.

2013. szept. 9. 21:24
 6/9 anonim ***** válasza:

most lett 5 hós, mióta elkezdődött a fogzás napi 3-4x 30 percet alszik és egy percet mincs el magában. előtte főztem,talarítottam,jószágokat elláttam mellette. most egész nap nyüszög,mire apa haza jön, legszívesebben a fejem verném a fslba. álmos,de nem alszik, egyfolytában nyöszörög,mert fáradt. ez mind a foga miatt. a borostyán lánc segített kb. egy hétig alvásra is.

éjjel eddig mindig jól aludt, az általános az este 8-től reggel 6-fél7. persze előfordul,h. 4-kor ébred,de utána vissza alszik. amíg éjjel nyugi van, jobban bírom a nappalokat.

2013. szept. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
az enyém is igy van. ugy várom haza a férjemet munkából, mint a szentlelket :-D szegénykém mikor felébred 20 perc után még álmos, de már nem tud visszaaludni és nyűgös lesz a kialvatlanságtól. lehet neki is a fogacskája készülődhet? vagy szimplán ő ilyen kis örökmozgó, plusz karon jól ellevő kicsi lány.
2013. szept. 9. 21:51
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is 4 hós a fiam. Próbáld meg,ha még nem tetted,hogy ébredés után etesd meg, rakd tisztába,tedd pihenöszékbe,adj neki játékot (nálunk pl a tizes papirzsepis csomag a menö) és vonulj ki a látóteréböl,elvan kb negyed órát. Ha nyügösködik,ne várd meg,míg belelendül,vidd máshovà (pl szönyeg) adj neki új játékot. Így megint elvan egy darabig egyedül. Utána mehet a közös móka :-D 2 hete így csinálom,és szupiiiii :-)
2013. szept. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Most lesz 6 hónapos a lányom, de nálunk is ugyanez a helyzet, ugyanígy rövideket alszik.

4 hónapos koráig másfél óránként aludt 30 percet, volt hogy még annyit se, most 6 hónaposan két órát bír fenn lenni nyűgösködés nélkül, utána ugyancsak fél órákat alszik késő délutánra már extra nyűgös mert nem tudja kipihenni magát, pedig én próbálkoztam már mindennel.

Éjszaka este nyolctól reggel 6-ig alszik egy ébredéssel, anyatejes.

Feltettem már ezt a kérdést én is sok embernek, azt mondták valószínűleg éberebb és nem kell neki csak ennyi alvás, csak az a baj, hogy néha sírva ébred mert fáradt, visszaaltatni képtelenség, csak úgy alszik el ha mellé fekszem.

Megtanultam gyorsan házimunkát végezni kicsi adagokban, nincs más választásom, amikor felébred viszem magammal és együtt mosogatunk vagy főzünk.

Bele kell törődnünk, ő sincs el a mai napig egyedül túl sokáig magában, igényli a társaságot, ezért én is ott vagyok mellette, hiszen ezért is vagyok itthon Őérte, nem a házimunkáért.

2013. szept. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!