Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! A ti férjetek sem...

Anyukák! A ti férjetek sem hallja meg éjszaka a baba sírását?

Figyelt kérdés

Állandó vitatéma nálunk, a fenti dolog, mert a férjem egyszerűen olyan jól szundikál éjjelente, hogy meg sem hallja a bébi sírását vagy azt, hogy én felkelek, pedig egy szobában alszunk.

Ez másnál is így van? Próbálok megértő lenni, de amikor fél órája ordít az ölemben a kisbabánk, ő pedig édesdeden alszik mellettünk 1 méterre, akkor nem igazán megy a dolog..

Tényleg csak én reagálom túl?


2013. szept. 10. 00:31
1 2
 1/16 Gabi86 ***** válasza:
50%
nekem a párom előbb megébred mint én.egyik nap 1 órát szórakoztatta a lányunkat meg nézte mit csinál hogy én tudjak aludni.mondjuk ő nagyon rossz alvó(a párom),még 1 bogár zümmögésére is felébred.nekem viszont nagyon jó én van hogy arra kelek hogy simogat a párom hogy keljek fel megszoptatni a lányunkat.de amúgy mért jó az ha ő is felkel?ő nem tud vele sok mindent kezdeni rakja a melledre vagy mit szeretnél?én örülnék neki a párom ilyen jó alvó lenne,mert 7 napból állatába 6 dolgozik 3 műszakba és hét végére már látom rajta hogy fáradt.
2013. szept. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%
Ez nálunk is így volt/van és engem is bosszantott sokáig, de ma már nem idegeskedem rajta, nem zavar. Volt egy rövid időszak ( 3 hét ) amikor jártam dolgozni, akkor ő még aludt,mikor elindultam,és állandó stresszben voltam, hogy felébred e majd a kicsi sírására. Érdekes,akkor nem volt ebből gond. Biztos ez ilyen tudat alatti dolog, hisz ők úgy vannak vele, hogy ott van anya,aki felkel a kicsihez.. Mikor még nem volt meg a lányom, volt hogy ismerősöméknél aludtunk egy szobában voltunk az akkor 2 hónapos babával,és még éjszaka evett, de a sírására nem ébredtem fel, most meg csak köhint álmában a lányom,és már kipattan a szemem... :)
2013. szept. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%

Kezét csókolom!

Ne reagálja túl az elején!

Magam férfi vagyok,most lesz 18 hónapos a fiunk,most kb. 3 hónapja van,hogy én hamarabb ébredek a fiam hangjára.Természetesen nem én vagyok az etalon.

Sajnos,nálunk,férfiaknál nincs meg az ANYAI ösztön,irigylem Önöket!

Bocsánat,hogyírtam.

2013. szept. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Előfordulhat, hogy tényleg nem ébred fel rá. Ez nem olyan tudatos, hogy negyvenedszerre kéred, hogy vigye már ki a szemetet de nem hajlandó mert számítógépezik, úgyhogy ezért szerintem nem kellene balhézni vele, erről nem tehet.


Amúgy amikor a második gyerekem született, én magam mellé vettem már a kórházban az ágyban, szerencsére éjjel amint evett visszaaludtunk mind a ketten. Simán átaludtam, hogy az egyik baba állítólag éjjel balhézott és a szobatársam három órán keresztül sétált vele szinte mellettem.

2013. szept. 10. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha csak sirdogàl arra nem ébred fel ha üvölt arra nincs ember aki ne kelne fel.Szerencsère azt a hangjàt csak egyszer mutatta meg. Fèrjem egyèbkènt remek alvò simàn megszülhettem volna mellette.Pont 10 percembe került felêbreszteni magzatvìz folyâsnàl...:-)

Èn nem szoktam nézegetni üvöltő gyerekkel a kezemben, ha mòdom van rà kiviszem hogy pihenni tudjon a férjem, hiszen 6-kor kel reggel.

2013. szept. 10. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

neeeeeeem, szinte soha

és mindenkinek azzal dicsekszik hogy milyen szépen végig alussza az éjszakát

de megértem mert nehéz fizikai munkát végez, igyekszek is ugrani azonnal ha sír hogy ezért ne keltsük fel

2013. szept. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem az ő dolga a babához szaladgálni alapvetően. Persze előfordul, hogy már én vagyok annyira rottyon, hogy tőlem ordíthatna reggelig, akkor se hallanám meg :D.

Olyankor valahogy mindig felkel hozzá... meg akkor is, ha megkérem, hogy kicsit segítsen, mielőtt kiugrok az ablakon (nem szó szerint nyilván...).

2013. szept. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

De nem ám! :) Pedig egy szobában van velünk a csöppség. Volt, h torkaszakadtából üvöltött a baba és nem ébredt fel rá. Megegyeztünk, h reggel ő rakja tisztába és viszi le a pelusoszacsit. Így reggel tudok egy kicsit lustizni cserébe az éjjeli kelésekért.

Szerintem egy picit túlreagálod de én megértem, volt, h én is ráüvöltöttem a férjemre, h keljen már fel segíteni mert kezemben a tíz kilós babával nem igazán tudtam volna megcsinálni a tápszert (rendszerint a baba az ágyijában várja amíg elkészül a tápi, de akkor éjszaka szerintem rosszat álmodott és nem maradt meg az ágyban csak a kezemben). A lényeg, h ne apán vezesd le a feszkót, amit a baba üvöltése gerjesztett, hanem egyezzetek meg vmiben, h segítsen, amíg te pihensz öt percet.

2013. szept. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ezek szerint ez nem csak nálunk fordul elő. Én is érzem, hogy valahol túlreagálom a dolgot, de 1-1 nyügibb éjszakán annyira jól jönne ha azonnal pattanna. Persze segít mindenben ha kérem, és éjszaka is helytáll ha 15 percig szólongatom meg keltegetem, de magától valahogy nem kelti fel sem a sírás, sem a légzésfigyelő csipogása (rendszerint elfelejtem kikapcsolni mikor kiveszem a babát..)

egyébként itthonról dolgozik, szóval nem kell korán kelnie.

2013. szept. 10. 09:02
 10/16 anonim ***** válasza:
Nálunk pont fordítva van. Én úgy alszok, mint akit agyonvertek... A férjem pattan azonnal ha a fiunk felébred. Sokszor csak arra ébredek hogy már mellettünk alszik. Ezerszer elmondtam a férjemnek hogy keltsen fel éjszaka, hisz ő megy dolgozni másnap. Persze nagyon jól esik hogy ilyen figyelmes, de nem várom el.
2013. szept. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!