Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött kortól kezdve...

Újszülött kortól kezdve milyen fejlesztő játékok vannak?

Figyelt kérdés
Szeretnék tájékozódni arról, hogy melyik életkorban hogyan tudom majd fejleszteni a babám. Esetleg ismertek olyan könyvet, internetes oldalt, ahol hónaponként össze van foglalva, mivel tudom fejleszteni, milyen játékötletek vannak, akár kisiskolás korig? Újszülött korban van, amivel tudom segíteni őt? Szeretnék sokat foglalkozni vele.
2013. szept. 10. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Te magad vagy a fejlesztö játék.


A gyermek elsö 3 évében a legfontosabb, hogy az alap szociális dolgokat megtanulja. Elsö egy évben mozgásfejlödés majd szocializálodik.

Vagy is elég ha te ott vagy elötte és más képek, pl apuka, nagymama, unokatestvér, más kisgyerekek, a szomszéd néni.

A gyermek mind mind megtanulja amit láttok. ha ráütsz a kezére akkor ö is ütni fogsz. Ha megsimogatod akkor ö is simogatni fog.


Tipikus példa ma a lányom. 14 hós lányommal bementünk egy irodába információt kérni. A tanácsadó nö tördelte a kezét a 15 perc beszélgetés alatt. Mire kijöttünk a kislányom ült a babakocsiba és tördelte a kezét ugyan azokkal a mozdulatokkal.

Minden egyes mozdulatot töled tanul meg.

Ès majd kapjátok az ezer és ezer játékokat, azokkal mind megtanulja mit kell csinálni. Ennyi.

2013. szept. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Van az "Anya, taníts engem" című könyv, ott újszülött kortól vannak fejlesztő játékok, gyakorlatok. Jó, hogy sokat akarsz vele foglalkozni, de egy tanácsot adnék, ha elfogadod. Ne akard mindenáron fejleszteni, foglalkoztatni, hagyd játszani, egyedül, önállóan (is) felfedezni a világot. Ez legalább olyan fontos, mint a fejlesztés.
2013. szept. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Vekerdy Tamás és Ranschburg Jenő könyvei.

Én nem vagyok egy ősanya, nekem szükségem van külső segítségre. Vekerdy olyanokat ír le, ami eszedbe nem jut, de amikor elolvasod: de hülye vagyok, hát persze! De magadtól rá nem jöttél volna. Nekem sokat segít még most is, pedig a nagylányom már 5 éves, de az összes engem érdeklő könyvét megveszem, amikor az adott korba érünk.

2013. szept. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a sok tanácsot. "Ès majd kapjátok az ezer és ezer játékokat, azokkal mind megtanulja mit kell csinálni."

Ez az egy sajnos nem igaz, nemsokára megszületik, de semmit sem kaptunk még, a nagyszülők messze vannak és nincsenek a "helyzet magaslatán", barátaink és ismerőseink pedig nem kisgyerekesek, ritkán is találkozunk, inkább bulizósok. Ha valamit szeretnénk, azt magunknak kell megoldanunk, és elgondolkodtam, hogy tulajdonképpen nem is tudom, mit kell tennem egy babával, hogy mikor-mit taníthatok neki, stb. Köszönöm, nagyon hasznos válaszok voltak!

2013. szept. 10. 14:51
 5/8 anonim ***** válasza:

3. vagyok

A kommentedről az jutott eszembe, hogy ha van a környéketeken Ringató nevű "összejövetel", (nézz utána, hátha érdekel), akkor érdemes elmenned, sok barátot szerezhetsz, tapasztalatokat cserélhettek, stb.

2013. szept. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi! :))))) Utánaolvasok! :)))))))
2013. szept. 10. 15:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Jó, hogy figyelni akarsz a babádra, de sokan túlzásba viszik a korai fejlesztést, és mást sem figyelnek,csak,hogy mikor csinál már bizonyos dolgokat a baba. Stresszelik magukat és a babát is. Csinálni fog mindent, ha eljön az ideje. Nem azt mondom,hogy nem kell fejlesztő játék, de azért ha azt nézzük, mélyszegénységben élő gyerekek is megtanulnak beszélni, járni stb. :)
2013. szept. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

sakktábla. Ez nem vicc! Az újszülöttek, amikor kinyílik a kis szemük és először vannak ébren tovább annál, hogy megtömjék a kis pocijukat, elkezdenek nézelődni, és a leginkább a fekete-fehér dolgokra buknak, mint pl zebracsíkos ágyterítő, sakktábla, fehér alapon fekete pöttyös blúz (vagy fordítva), fekete-fehér képek. Olyan másfél két hónapos korban érdeklik a sárga, narancssárga (akár mosogatószívacs is le tudja kötni), piros színek, és így fokozatosan a többi szín. Harmadik negyedik hónap körül beindul a mozgás, elkezd forgolódni, ilyenkor sem kell überdrága játék, elég egy pokróc és néhány plüssállat vagy csörgő, ami érdekli, és hadd nyújtózkodjon értük. Egészen odáig amíg ülni nem tud, nem igazán fogja lekötni semmilyen fejlesztő játék, de lehet, hogy még akkor sem. A játékok ekkor még csak arra jók zömmel, hogy mozgásra ösztönözd, másszon érte, vagy kússzon, álljon fel, stb. 7-9 hónapos körül már elkezd utánozni téged (még előbb is lehetséges), és ilyenkor te magad vagy a fejlesztő játék, tanítsd meg integetni, fejetrázni, tapsolni, táncolni, párosszemmel kacsintani, tanítgasd neki a dolgok neveit, amire "rákérdez", és utána te is kérdezd meg, hogy hol van a lámpa pl. Majd ha feláll és elindul, akkor meg pláne nem fogja lekötni a fejlesztő játék, mert ő fel akarja fedezni a világot magának, csak segítheted, hogy olyan helyre menjen, ahol nem esik baja. A legjobb játékok számára a felnőttek használati tárgyai, nem kell nagyon csalafinta, vagyonokért árult csodaplüss, vagy varázsdoboz, ő ellesz azzal, hogy a konyhafiókot ki-be pakolássza, vagy benyúljon a kanapé alá, megcibálja a kutyát vagy a függönyt. Majd olyan egy-másfél éves környékén gondolkodhatsz fejlesztő játékon.

Az enyém kedvenc játékai: a telefonom, a fürdőszivacsa, szundikendő, színes vászondarabbal beragasztott wcpapír guriga, összesodort és összecsomózott folpakk csík, serpenyő és hozzá fakanál, vízespalackok félig tele vagy üresen,kulcscsomó, stb. Pedig rengeteg játéka van és halálosan unja őket. :/

2013. szept. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!