Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg annyira nehéz az első...

Tényleg annyira nehéz az első hét? Kicsit megijedtem. Mindenki azt irja hogy nehéz nagyon.

Figyelt kérdés
Én meg hiú, azt hittem hogy ez úgy megy hogy hazahozom boldogok vagyunk mint még soha, 3man elvagyunk apucivel etetem aztán alszik és kész.és örülök hogy van gyerkem.
2009. nov. 3. 18:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Tudod azért nehéz, mert még tinektek is össze kell szokni a babával, megismerni egymást. És sokszor bizonytalanok lesztek, az elején még elég sokat sírnak a babák, nem csak ha éhesek. És mivel a szervezeted nagy változáson megy keresztük, lecsökken a hormonszinted is, vitaminhiányos is leszel, gyenge és fáradt, ezért nem lesz olyan könnyű. És kipihenni se fogod tudni magad az első pár hétbe, mert a bébi éjjel is 3 óránként eszik. Ezt ne úgy képzeld az elején, hogy 3 órákat egybe fogtok tudni aludni. Eszik (kb. 1 óra), aztán még kb. fél óra amíg átpelusozod és elaltatod. Úgyhogy kb. 1,5-2 órákat tudsz egyhuzamban aludni, és ez a fárasztó. De hamar rendeződik a dolog, ne félj. Jó dolog, ha van segítséged, aki főz, takarít.
2009. nov. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
45%
Ha rendszert viszel a babával való foglalkozásba,éjjel sem szoptatod állandóan,akkor rövid idő alatt nyugodtabb lesz az életetek.Nem kell azonnal hozzárohanni,felvenni,szoptatni ha sír.Nem biztos,hogy éhes.Okosan kell megszervezni a napirendet,
2009. nov. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%
A kórházban egyáltalán nem lehetett aludni (6 órát aludtam 5 nap alatt), mert valamelyik baba mindig sírt. Miután hazamentünk én a fáradtságtól már nem sokat érzékeltem az egész nagy boldogságból, na meg fájt is mindenem. De napról napra könnyebb lett minden!
2009. nov. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
20%
De hát mégis mit gondoltál? Hogy olyan mint a modellképeken? Szép vékony, nyugodt anyuka, kezében a gyönyörű, mosolygós gyerekkel és ennyi? Ha már szeretnél babát, vagy esetleg terhes is vagy igazán tudhatnád hogy ez nem így megy. Már csak ha utána olvasol, de szerintem amúgy is evidens, hogy nem olyan egyszerű a dolog. És nem csak az elején. Persze ettől még örülsz hogy van gyereked, de korántsem ilyen rózsaszín szokott lenni. Kicsit naív vagy.
2009. nov. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
héj !nem piszkálódást kértem!!!!!!Ja és igen terhes vagyok 30 hetes, és 3 évet vártam rá!!!!!!
2009. nov. 3. 19:30
 6/21 anonim ***** válasza:
85%
Hát lehet hogy épp én kivétel vagyok, de egyáltalán nem éreztem nehéznek.Bár egy tünemény a lányom.Sosem sírt nem kelt éjszaka sűrűn.Hamar összeszoktunk.Nekem csodás volt az a hét is.Engem egyedül a hasamon a vágás zavart.
2009. nov. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
19:32-es vagyok.gratulálok én is sokat vártam a babára, ezért is csodálom minden napom.
2009. nov. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
74%

az első hét nehéz??? Az első 2 hónap nehéz, nem csak az az 1 hét... első héten még fel sem ocsúdsz, hogy van egy gyerkő a háznál:)

Kb. így fog kinézni: eteted - már ha hajlandó enni-, üvölt - tisztábateszed-üvölt-próbálod altatni-üvölt-elalszik-kész vagy. Naponta 8szor cirkulál ez a sorozat...

még hogy az első hét! Bárcsak úgy lett volna...

2009. nov. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
79%

Én az első hónapot végigbőgtem, mert nem volt tejem. 1,5 óra volt egy szopi, majd fél óra a fejés, peluscsere és kezdtem elölről. A kedvem a nulla alatt volt a fáradtságtól, enni nem nagyon bírtam, mert folyton gyomoridegem volt, hogy vajon most miért is sír a gyerek. Segítőkész rokonok nyüzsögtek a lakásban, de a pokolba kívántam őket, mert se nem takarítottak, se nem főztek, inkább csak lézengtek és várták, hogy mikor kel fel a baba, hogy játszanak vele vagy azt nézték, hogy szopik a baba. Mindezek mellett fájt mindenem, ülni ugye a metszés miatt alig tudtam... És még sorolhatnám, hogy mennyi minden van nem az első hétben, hanem az első 6! hétben. Nekem utána kezdődött, hogy kezdtem jól érezni magam és úgy igazából örülni, hogy van egy tündéri csemeténk. De mindezek ellenére azt mondom megéri, mert nincs hálásabb feladat egy gyermek gondozásánál! Csak az első heteket kell túlélni!

Sok boldogságot a pocaklakóhoz!

2009. nov. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
21%
a 19:32eske pedig még magának is hazudik, nehogy elhidd, hogy neki nem voltak rossz pillanatai néha:)
2009. nov. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!