Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan szülőktől kérdeznék,...

Olyan szülőktől kérdeznék, akik sikerrel tanítanak otthon nyelvet saját gyermeküknek, milyen módszerrel próbálkoznak és milyen eredménnyel?

Figyelt kérdés

Vannak kifejezetten az adott nyelv használatakor elővett játékok, vagy egyszercsak "átváltanak" a másik nyelvre? Meg van a helye, esetleg a meghatározott ideje a nyelvtanulásnak? Hány hónapos kortól lehet elkezdeni?


Két nyelvet beszélek felsőfokon, szeretnék megfelelő kezdő lökést adni a gyermekemnek. Még egy hónap, mire megszületik, de elgondolkodtam ezen a korai fejlesztésen és nyelvtanuláson. Minden tapasztalatot és véleményt szívesen fogadok! :)



2013. szept. 12. 17:40
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó válaszoló,


(én vagyok a hosszú kommenteket író másik hozzászóló)

Így, hogy leírtad, hogy nálatok 3 nyelv is van elérhető közelségben, máris jobban értem a véleményed és egyet is értek veled.

Nálatok is akkor megvan a két nyelv, így a kicsi kétnyelvű lesz. Az angolt meg majd tanulja iskolában- szerintem jó ez így.

Nálunk is van egy harmadik nyelv, amit én elég alapfokon értek-beszélek, az apuka pedig egy bizonyos tevékenységhez kötötten- nem is erőltetjük. Ha később a ksfiunk tanulni akarja, akkor természetesen segítünk benne, de a 3 nyelv már tényleg sok szerintem is.


Ráadásul nálunk most angol nyelvű apuka német nyelvterületen dolgozik és megkért, hogy tanítsam németül (kint tanultam)- hát azt látnotok kellene :)


Kedves Kérdező: ha tudsz valami jó forrást angol nyelvű könyvekkel, játékokkal, akkor szívesen venném, ha megosztanád velem, mert mi pont "váltunk"- a babás- igazán kicsi gyerekes játékainkat, babakönyveinket lassan már kinőttük, jöhetnének a több szöveges, nagyobbaknak való mesekönyvek, játékok. Örülnék, ha lehetne beszerezni ilyeneket itthon is.


Szép napot:

2013. szept. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!