Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gondot fog okozni a későbbiekb...

Gondot fog okozni a későbbiekben, hogy ha egy 5 hónapos baba még csak otthon aludt a saját kis helyén, illetve még nem igazán vittük sehova sem "csavarogni" a napi sétáláson kívül?

Figyelt kérdés
Csak a saját kiságyában alszik, napközben is. Szinte órára pontosan telnek a napjaink, én teszem le adott időben aludni és egy kis sírás után alszik is (nappal, éjszaka is). Babakocsiban már nem nagyon alszik, ha ritkán autóval megyünk valahova egy icipicit szundít, inkább nézelődik. Anyukámnál amikor kicsi volt napközben, amíg intézni valóm volt elaludt, de most már, hogy nagyobb nem aludt szinte egész nap nála. Nagy hibát követtem el, hogy nem hurcoltam ide-oda? Mit ajánlotok, volt ilyen problémátok nektek is?
2009. febr. 27. 12:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Igaz nekem 4 hónapos a lányom és minden hónapban egyszer az anyósóméknál alszik/mi is/ de ott is van saját ágya és ilyenkor az anyósómékkal egy szobában van/mi külön vagyunk/ Ilyenkor megyünk el a férjemmel kikapcsolódni stb.Amúgy is sokat utazzunk! Ő már ezt nagyon megszokta...Szerintem nem vagytok elkésve semmivel de azért jobb ha szoktatjátok mert később nehezebb lesz vele...Minden jót!
2009. febr. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha ilyen az életviteletek, akkor miért lenne baj? Szerintem egy baba elsősorban ott érzi jól magát, ahol az anyukája van, és az szinte bárhol lehet. Ha pedig amiatt aggódsz, h' például a nagyszülőknél mikor fogja ugyanolyan jól érezni magát, mint otthon, hát ez gyerekfüggő. Szép fokozatosan lehet növelni az időtartamot. Az én lányom hat hónapos, még csak úgy vigyázott rá egyszer egyedül anyukám, h' ő jött hozzánk. Én nem érzem, h' ebből bármi gond lehet később.
2009. febr. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A mi babánk is majdnem 6 hós volt,amikor elutaztunk 300 km-re rokonokhoz,addig szinte sehova nem mentünk városon kívül.Vittem amegszokott dolgait:takaró,játék...a saját illatát érezze.Az éjszakák nyugtalanok voltak,gyakrabban felsírt,de nem volt vészes.Ha te magabiztos vagy,ő is hamarabb alkalmazkodik.Én nem hagyom senkire,csak az apjára.Most már jön majd a szeparációs szorongás-olvass róla!-és hát Te vagy abiztos pont az életében. szépen meg fogja szokni,csak idő kell,és a megszokott dolgait biztosítsátok.
2009. febr. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!