Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó egy gyereknek- babának ha...

Jó egy gyereknek- babának ha sokat játszik egyedűl? Miért?

Figyelt kérdés
2013. szept. 12. 17:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Részben igen. Ha hagyják, hogy azzal játsszon, amivel akar, és úgy ahogy akar, akkor sokkal kreatívabb lesz. A szülő csak mutassa meg, hogyan kell játszani az új játékkal, de után hagyja, hogy egyedül rájöjjön, hogyan kell vele játszani. Akkor is, ha begorombul, vagy hisztizik.

A lányom kapott kis hordócskákat, amit egymásba és egymásra is lehetett rakni. Az első tornyot felépítettem neki (1 éves múlt ekkor), majd ledöntötte, és megpróbálta ő is. Persze nem sikerült. Még egyszer megmutattam. De ahogy kész lett, azonnal ledöntötte és nevetett rajta. Még kétszer építettem fel, azután otthagytam, hogy csinálja egyedül. Amikor látta, hogy nem én játszok a hordócskákkal, néhány próbálkozás után egyedül is összerakta.

A gyerekek nagyon kreatívak tudnak lenni.

2013. szept. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom hogy fejleszti a kreativitását. A szülő segíti ebben, ahogy az előző írta megmutatja az utat hozzá. Ha egyedül játszik figyelni lehet az érdeklődési körét is. Az én fiam nagyon muzikális (11 hónapos), a csörgőket fantasztikusan, ritmusra használja - nagyon szereti a 0,5 l-es pet palackba tett alufóliagolyókat. Most a fémtálcák a mániái, azokkal dobol, húzogatja, minden zenére felfigyel és már ő is alkot hozzá - de ebben a korban szinte az összes gyerek ezt csinálja.

Viszont a kicsit idősebb gyerekektől is sok mindent elles és utánozza őket (kb.1,5-2 évesektől), ez is nagyon fontos.

2013. szept. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!