Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket adtok enni egy tíz...

Miket adtok enni egy tíz hónapos babának?

Figyelt kérdés
Próbálok mindent adni neki de mindig olyan érzésem van hogy egyoldalúan...
2013. szept. 13. 08:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen érzésem volt, így elkezdtem heti menüt csinálni neki (is). Így most már átlátom, mikor, mit, és mennyit eszik. Ő most 11 hónapos, már sokszor azt eszi ebédre, amit mi, de azért még kell neki bőven külön főzzek. Pl a tegnapi chillis babból nem kapott!:-)
2013. szept. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is 11 hónapos. Én főzök neki minden nap. Úgy tűnik, hogy egyoldalú (mert neki még szinte minden pürés), de általában a babák ezt nem bánják.

Azért ízében más. Az alap a krumpli v. rizs v. tészta (köret). A husi csirke, pulyka, máj, marha, hal (ezeket előre megfőzöm kockázva fagyasztom és miközben fől a többi hozzádobom). És zöldség v. gyümölcs -zöldségből 1-1,5 marék összevágva, gyümölcsből 1-2 jégkockányi vagy pl.1 barack,2 szilva.

Szereti a krumpli-marha-meggy, rizs-pulyka-barack, ma pl.krumpli-zöldbab-csirke, holnap krumpli-paradicsom-marha, aztán rizs-csirke-brokkoli, rizs-z.borsó-csirke. Főzéskor pici tekerős őrölt borsot és sót teszek a vízhez.

2013. szept. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok. Köszönöm szépen a válaszokat.
2013. szept. 13. 13:45
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen én is hasonlóan csinálom. Nekem jelenleg csirkemell kockák vannak lefagyasztva répával és zöldséggel megfőztem és jégkockatartóban tárolom. A halat hogy készíted el előre?
2013. szept. 13. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!