Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ha 10 hós babám nem...

Anyukák, ha 10 hós babám nem akarja elfogadni éjjel sem az anyatejet sem a tápszert, akkor mit adjak neki enni?

Figyelt kérdés
Nemrég mióta először megbetegedtem nem akarja a szopit, de még a lefejt tejet sem. Gondoltam, ha elmúlik majd jobb lesz, de nem lett az... Próbálkoztam tápszerrel, de azt meg egyáltalán nem fogadja el. Most tejpépet eszik éjjel, de a védőnő szerint vagy anyatej vagy tápszer kéne neki 1 éves koráig.
2013. szept. 13. 11:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Sok baba nem eszik éjjel. Föleg ennyi idősen már. A legtöbb baba iylenkor már végig aludja az éjszakát és nem eszik avgy aki nem is aludja végig az sem eszik. Nerm lehet hogy azért nem fogadja el mert nem éhes és nincs más szüksége az éjszakai evésre????
2013. szept. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem is ez jutott az eszembe. Hogy amelyik gyerek nem éhes, vagy nincs hozzászokva az éjszakai evéshez, az fel sem kel. Ha nem fogad el semmit, akkor ne adj neki semmit. Nyugtasd meg, vagy ha cumizik, add a szájába a cumit és aludjon tovább.

Amúgy meg hogy mi jó neki 1 éves koráig, az mind szép és jó, de mondjuk egy olyan 1 év alatti gyereknél, ahol már nincs anyatej és történetesen a tápszer sem kell, akkor nyugodtan kaphat tejpépet. Egészségére. A tejpép ugyanazokat a dolgokat tartalmazza, mint a tápszer, csak nem folyékony. Ennyi. A fiam is tejpépet evett 7 hónapos korától 1 éves koráig. Anyatej nem volt, tápszer pedig nem kellett neki, már a végén hányt tőle. Kapott tejpépet és gyönyörűen fejlődött attól is.

2013. szept. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
10 HÓNAPOS gyereknek éjjel semmit sem kell ennie!!!!
2013. szept. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Amúgy meg ha 10 hónapos a gyereked és nem kap már egyáltalán tápszert és tejet sem attól se lesz semmi baja. Nem kell aggódni.

NEm tudom miért vagytok úgy kiakadva h éjjel etetné. Minden szopis kisbaba ennyi idősen simán kel még cicizni. Gondolom még ez van nála beállva. Idő még teljsen elhagyja. AZ én lányom is mikor még cicizett mindig kelt éjszaka. AZtán mikor elapadt a tejem és tápszerre váltottunk hetekig még 1x etetnem kellett éjjel is utána elhagyta az éjjeli étkezést. Nem sok idő múltán de megszokta. Majd megszokja az ő gyereke is.

2013. szept. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 gabszem ***** válasza:
0%
10 hósnak éjjel már nem kell enni. Adj neki inni, lehet hogy szomjas!
2013. szept. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A tejpép az tápszer,csak sűrübb...Lányom éjjel ugyan nem eszik már 7hetes kora óta,de egyébként ő 6hós korától már csak estére evett tápszert,mert nem fogadta el máskor.8hósan már alkalmanként ette csak meg este.Így én 10hós korától a tápszerbe tejpépet vagy sinemilt teszek és kanállal eszi meg.A tejpép meg ám édes,azért eszi szivesen,mig a tápszer és anyatej meg nem az.
2013. szept. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyetertek azzal aki azt irta erthetetlen h mennyire ki vagytok akadva... Szopis babak igenis kelnek ejszaka!! Es egyik naprol a masikra a baba nem fogja ataludni utana az ejszakat. Szoval nem a kerdesre valaszoltok. Szerintem probalj vizet adni neki. Vagy valts tapszert. Ha nappal kap anyatejet / tapszert akkor ejjel probalj vizet. Ne aggodj nincs semmi baj azzal h felkel a babad. 9 honapos kisfiam 2-3x kel meg.
2013. szept. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha felkel a gyerek és nem kell neki sem anyatej, sem tápszer, akkor gondolkodjatok már el légy szíves, hogy tényleg éhes-e az a gyerek!

Az anyatejes babák sem azért nem alszanak éjjel, mert éhesek, hanem mert sok anyuka a cicit nem csak evésre, hanem megnyugtatásra is használja. Ez mindenkinek a saját dolga, de attól még ha az ilyen anya nem cicit adna a gyerekének, hanem felvenné, megszeretné vagy cumit adna a szájába, ugyanúgy aludna tovább, evés nélkül! Ezt szokná meg és nem is lenne gond abból, hogy nem kap cicit, mikor éjjel felkel.

De ugyanez igaz akkor is, ha tápszeres a gyerek és anyuka hozzászoktatja, hogy éjjel, mikor felkel a gyerek, akkor kap tápszert. Mert ez egy bizonyos korig szükséglet, mármint az éjszakai evés, de egy idő után már csak megszokás.

Nyilván a kérdező babája sem igényli már az éjszakai evést, csak a megnyugtatást. Ezért meg nem kell feleslegesen étellel tömni!

2013. szept. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezt próbálom én is mondani h ez teljesen normális. Van szopis kisgyerek aki még 1,5 évesen is kel éjjel cicizni. Akkor ne adjon neki csak vizet?

Őt már lehet rászoktatni igen arra h éjjel nem enni kap hanem csak inni, de ez természetes dolog méh h felkel és várja h vmi "ehessen" holott egyiket se fogadja el de a szokás még benne van. Én is azt ajánlom h próbálj ki másfajta tápszer azt hátha elfogadja de éjjelente próbáljatok arra átállni h itatással elbolondítod. Nálunk is bejött. Mai napig van olyan éjszaka h felkel inni és 2dl-t megiszik simán.

2013. szept. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nyilván nem akarom hogy is fogalmaztatok "tömni" a gyerekemet, de ha látom, hogy éhes és enne, akkor miért is ne adnék neki? Amúgy ha visszaalszik attól, hogy iszik egy kicsit, akkor ki sem viszem enni, csak ha nem alszik vissza, ami egy héten kb. 3-4szer van. Igazatok lehet abban, hogy az éjszakai szopiról szokik le nehezen, mert már nagyon rég éjjel csak 1szer szopizott és most is akörül kel rendszeresen. Azért próbálok akkor másik tápszert is, de ha nem megy nem erőltetem tovább és csak pépet kap. Nappal egyébként eszik rendesen és szépen fejlődik. Még1szer köszönöm, hogy válaszoltatok.
2013. szept. 13. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!