Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hiperaktív babák anyukái!...

Hiperaktív babák anyukái! Mikor derült ki, h. a babátok hiperaktív? És mik voltak a tünetek? Ti vettétek észre vagy csak akkor derült ki, amikor orvoshoz vittétek?

Figyelt kérdés
2009. nov. 4. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én úgy tudom, hogy a hiperaktivitás nagy bizonyossággal csak 5éves kor körül diagnosztizálható. Ez alatt a kor alatt gyakorlatilag nem beszélünk hiperaktivitásról. Mire gondolsz? Miből gondolod, hogy hiperaktív?
2009. nov. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazából nem én gondolom hiperaktívnak, hanem már egy páran mondták,h. biztosan az lesz és hiába tudom,h. ez még nem lehet az (8 hónapos a fiam), de mégis befészkelték az agyamba ezek a gondolatok.
2009. nov. 4. 13:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2 éves kor alatt is vannak jelei,bár ezek elég homályosak,nehezen értelmezhetőek:pl. rajong az édes ízért,sokat sír,alvása nyugtalan,nem tűri az ölelést,fizikai kontaktusból "kimenekül"...én így tanultam.
2009. nov. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok...az én kisfiam 16 hónapos,rá is mondták már sokan.Mozgásfejlődése igen meglepő,szakszóval "felgyorsult":1 naposan hason fekve kiemelte és átfordította a fejét,1,5 hónaposan hasról hátra majd 3 hónaposan vissza is fordult.Kúszás előre,hátra kimaradt,csak forgott a tengelye körül,5,5 hónaposan mászni kezdett,majd rá 2 nappal felállt kapaszkodva,bútorok mellett lépegetett(ekkor még nem tudott ülni!)10 hónapos kora óta jár önállóan.

Hatalmas mozgás- és ingerigénye van,szóval nem egy nyugton ülő kisfiú.Viszont vannak dolgok(pl. mesélés,mondókázás)amivel le tudom kötni.

2009. nov. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Előzőnek: neharagudj, de azért ne már, hogy azért legyen egy gyerek hiperaktív, mert gyors a mozgásfejlődése. Ezért azt mondhatnánk rá, hogy ügyes, de nem azt, hogy hiperaktív! Az pedig természetes, ha mondjuk 7 hónapos korában nem marad el fekve, mint sok kortársa, ha ő már tud állni ill. mászni, akkor még jó, hogy nem fekszik! Ha egy 11 hónapos gyerek állandóan mozgásban van, az természetes. Hát ez ugyanaz a te fiadnál is, hiszen ő hónapokkal előzte meg a nagy többséget. Ez ügyesség, nem hiperaktivitás. Én nem nagyon dobálóznék ezzel a szóval (nem festeném az ördögöt a falra), nehogy én "beszéljem bele a gyerekbe". Nevelési tanácsadóban ilyen gyerekekkel foglalkozom. Bocsi, nem rossz szándékkal írtam.
2009. nov. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem én mondom,dehogy,dehogy...ezt hallom a "lusta"gyerekes anyukáktól a játszótéren,ezt szajkózza a szomszédnéni...

Én gyógypedagógus vagyok,tudom,mit jelent,tudom,hogy ez a fogalom egy nagy és képlékeny zsák,amibe divatos manapság mindent belepakolni.

Félreértettél.:)

2009. nov. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Neharagudj, nem akartalak megbántani... csak kicsit érzékenyen érint ez a téma.

A kislányom most 8 hónapos, (3 hónaposan forgott hasára ill. vissza, 6 hónaposan állt fel először, ugyanazóta mászik, ül és a bútorok mentén lépeget. Mostanra pedig egyedül, segítség nélkül is áll kb. fél percig. Nagyon pörgős baba, érdeklődő, ügyes és értelmes. Nem mondom, hogy nekem nem fordult meg a fejemben, hogy igen, a hiperaktivitás előjele gyakran a gyors mozgásfejlődés. De nagyon gyorsan el is felejtettem. Okos, ügyes, értelmes kislányom van. Büszke vagyok rá. Te is az lehetsz a babádra és ne törődj senkivel! Ja, és a férjemmel mindketten 1O hónaposan egyedül jártunk és egyiken sem vagyunk hiperaktívak. Mégegyszer bocsi!!!

2009. nov. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jaj,nem bántottál meg,ugyan már!:)

Engem is érzékenyen érint,egyrészt a szakmám miatt,másrészt mivel kisfiam koraszülött volt,ezért aztán persze mindenért jobban aggódom miatta,mindenét vizslatom állandóan,figyelem és persze borzasztóan büszke vagyok rá,sőt tisztelem őt,nagyon.

(és én is 10 hónaposan jártam)

2009. nov. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!