Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A terhesség alatt dohányzó...

A terhesség alatt dohányzó anyák hiperaktív gyermekre számíthatnak?

Figyelt kérdés
2011. júl. 4. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül lesz hiperaktív. Sok más baja lehet. Leginkább légzőszervi!
2011. júl. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Nem! Beteg babája lehet!
2011. júl. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindent írnak erről, kutatások alapján alátámasztva.

Tény, hogy nem egy rettentően elismert dolog a cigaretta/ital/drog fogyasztása terhesség alatt.

Egyik kutatás szerint amit anno olvastam és tanultam az egyetemen, a gyermek hiperaktív és stresszes lehet, kezelhetetlenné válik.

Mivel a magzat belőled (anya) táplálkozik, így ő is minden olyan káros vagy nem káros anyagot/terméket átvesz, amit te is használsz/eszel/beszívsz.

Ezt értsd úgy, hogy magzati korban kialakul a függőség. Legyen szó akár dohányról, italról vagy drogról.


Ezért nem tanácsos és nézik jó szemmel, ha valaki ezekkel a 'boldogító hormonokkal' él.

2011. júl. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Nem dohányoztam, nem ittam, nem drogoztam és hiperaktív gyerekem van.
2011. júl. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sok kismamat ismerek, aki cigizik vagy cigizett a terhesseg alatt. Akinek mar megszulettek a gyerekei, egyiknel sem volt semmi gond szuleteskor, de ahogy nonek a gyerekek, egyre tobb gond van az egeszsegukkel, legtobbjuk asztmas, es egy sima megfazasbol is hetekig tart kilabalni.

En is cigizek, nem vart baba volt a lanyom, 5 hetesen tudtam meg, hogy utban van. Attol a perctol fogva meg csak a fust kozelebe se mentem, nagyon kivantam, de nem akartam mergezni a gyerekemet es igy is a mai napig buntudatom van, mert az elso 5 hetben cigiztem, amikor nem tudtam meg, hogy utban van. A szoptatas alatt se gyujtottam ra, de utanna rogton visszaszoktam. Ennel sokkal nagyobb aldozatot is meghoznek a lanyom egeszsege erdekeben.

2011. júl. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Két nő rokonom is van aki a terhessége alatt cigizett. Egyikőjük gyerekei sem hiperaktívak. Az egyik 13 éves fia asztmás és túlsúlyos. (Nem mondom, hogy feltétlenül a dohányzás miatt.) A másik gyerekei 3 és 1 évesek, ők egészségesek és elég nyugodt gyerekek, de nem hiszem, hogy köze van a dohányzáshoz. (Meg persze nem tudom mi lesz később. Remélem akkor is egészségesek lesznek.)
2011. júl. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm végig dohányzott. Mikor szülés után összeszedte magát annyira már ment is rágyújtani.


A kisfia halál nyugodt gyerkőc, kissé túlsúlyos, alacsony és lassú. Mindent jóval később kezdett a kortársainál. Amolyan beteszem a sarokba és ott marad típusú kissrác.

2011. júl. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!