Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyha én ahhoz a védőnőhöz...

Rozi83 kérdése:

Hogyha én ahhoz a védőnőhöz járok ahová a lakcímem szól, de viszont egy más településen élek, ahová már másik védőnő tartozik ez a védőnő feljelenthet hogy miért nem hozzá járok?

Figyelt kérdés
Hiszen körzetileg nem hozzá tartozom ő mégis feljelenthett? Nem értem!Ennek is van egy hátul ütője,hogy miért is nem oda járok ahol lakom!nyugtason meg vki,hogy ő nem szolhat bele!!!
2013. szept. 17. 13:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem hinném,hogy ilyennel törődne a védőnő.Egyébként ha a lakcímkártya szerint x-hez tartozol,akkor y-nak semmi köze hozzá.Esetleg meg lehet mondani,hívja fel x-et,hogy jársz-e rendesen.
2013. szept. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A védőnő nem lakcímkártya alapján jár. Legalábbis nálunk nem. A tényleges tartózkodási hely a számít. Nem kell róla hivatalos papír sem. Az a lényeg, hogy ő is fel tudjon téged keresni. Neked is kényelmesebb lenne, ha helyben el tudnád intézni a dolgokat és nem kellene utazgatni miatta, mert a későbbiekben ez egyre kényelmetlenebb lesz /gyerekkel pedig már főleg/ vagy esetleg valami gondod van azzal, akihez tartozol?
2013. szept. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem ahhoz, a védőnőhöz kell járj, akihez a lakcímkártya szerint tartozol, hanem ahhoz, ahol éppen laksz, annak az utcának a védőnőjéhez!!

Én többször is költöztem, mindig átjelentett a védőnő ahhoz a védőnőhöz, akihez az, az utca tartozott, ahova költöztem, akkor is, ha egyáltalán nem vagy oda bejelentve, még ideiglenesen sem!!

2013. szept. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

1.vagyok

Igen ez igaz,nekem is rákérdezett ott is lakok-e.De szerintem ha máshoz jársz,akkor máshoz jársz.Szerintem ebben is van szabad választás,mint a háziorvosban. Szerintem ezt meg kell beszélni azzal,akihez a településed,tehát tartózkodási helyed szerint tartozol.

2013. szept. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

2-es írja jól, nem a lakcímkártya számít, hanem hogy konkrétan hol laksz életvitelszerűen! Nekem sem szerepelt a lakcímkártyámban az adott cím, mégis oda jártam. És egyébként a védőnői szolgálat honlapján konkrétan szerepel is, hogy így kell eljárni, tehát oda kell járnod, ahol laksz a valóságban.

De hogy a kérdésedre is válaszoljak, nem fog feljelenteni, kisebb dolga is nagyobb annál, főleg hogy valószínűleg nem is tud rólad, hogy kéne járnod... Viszont ha megszületik a baba, a nem illetékes védőnő úgyis átrak a másikhoz, hiszen ki kell mennie megnézni a babát, és hetente jár eleinte, tehát nem a körzetében leszel megtalálható, nyilván nem fog kimenni, hiszen nem feladata... Szóval előbb utóbb ki fog derülni... Jobban jársz ha ahhoz mész, akihez kell...

2013. szept. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Lakcímkártya szerint egy 25 km-rel odébb lévő településre kéne járnom védőnőhöz. Mégsem hozzá járok. Nem vagyok bejelentkezve oda, ahol lakom, de ez a kutyát nem érdekelte eddig, és gondolom ez így is marad.

Legrosszabb esetben a másik védőnő a Gyermekjólétit hívhatja, de ha ők kimennek, és nem találnak semmit, akkor semmi gond nem lesz.

2013. szept. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Védőnőt nem választhatsz, mint háziorvost. Ahol élsz életvitelszerűen, annak a körzetébe kell járj, akkor is, ha nem vagy bejelentve!
2013. szept. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a védőnői "szolgáltatásról" még le is lehet mondani.
2013. szept. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, de akkor a gyermekvédelmisekhez kerülsz, ha lemondod a védőnői szolgáltatást
2013. szept. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ahol lakom és nem ide vagyok bejelentve,volt a férjem és közte egy kellemetlen helyzet ami számomra is az,és így velünk foglalkozik folyamatosan,igazából nem szeretném hozzá hordani,megfelel ahová eddig jártam.az utazgatást eddig is megoldottam a babával semlesz másképpen,csak nem tudom,h ebbe van e vmi beleszolása az itteninek?
2013. szept. 18. 08:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!