Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyha én ahhoz a védőnőhöz...

Rozi83 kérdése:

Hogyha én ahhoz a védőnőhöz járok ahová a lakcímem szól, de viszont egy más településen élek, ahová már másik védőnő tartozik ez a védőnő feljelenthet hogy miért nem hozzá járok?

Figyelt kérdés
Hiszen körzetileg nem hozzá tartozom ő mégis feljelenthett? Nem értem!Ennek is van egy hátul ütője,hogy miért is nem oda járok ahol lakom!nyugtason meg vki,hogy ő nem szolhat bele!!!
2013. szept. 17. 13:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Akihez most jársz védőnő, az tudja, hogy nem a bejelentett lakcímeden laksz? Szerintem ő tuti nem fog hozzád buszozgatni vagy autózni, ha messze laksz. Ugyanakkor jogszabály szerint nem járhatsz ahhoz a védőnőhöz, akihez a bejelentett lakcím szerint tartozol, de nem ott laksz. Sajnos kötelező a tartózkodási hely szerinti védőnőhöz járj, ha a baba megszületik, a védőnőnek hetente egy bizonyos ideig ki kell menni, messziről tuti nem fog!

Egy lehetőséged van, lemondani a védőnői szolgáltatást és átkerülni a gyermekvédelmisekhez vagy elviselni a tartózkodási hely szerinti védőnőt.

Egyébként a kórházban megkérdezik, hogy hova viszed haza a babát és értesítik azt a védőnőt, aki ahhoz a lakcímhez tartozik, ahova a babát hazaviszed. Tehát a védőnő, akit nem szeretsz, mindenképp megtudja, hogy szültél. Hacsak nem hazudsz a kórházban is!

2013. szept. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az, hogy babával is megoldanád az utazgatást az klasssz, csak éppen a védőnőnek kell kimennie hozzád, és ő biztos nem fog utazgatni azért, mert kellemetlen helyzetbe kerültél az illetékessel.

Egyébként ez pedig egy kicsit gyerekes. Konfliktus van, na bumm, nem lehet minden elől kitérni, a jövőben is előfordulhatnak ilyen helyzetek. Ne kell vele foglalkozni, elvégzi a dolgát, azt meghallgatod, a többit meg elengeded a füled mellett. Nem olyan elmélyült a kapcsolat a védőnő meg az anyukák között, a terhesség alatt azt a havi 1 alkalmat, ami 10-15 perc ki lehet bírni, akármilyen a viszony, és ha megszületik a baba, az első hónapban úgy emlékszem hetente jött egyszer a miénk, az is 5-10 perc, utána havonta vagy még ritkábban egy idő után...szerintem nem egy nagy tragédia, ebből nem csinálnék ügyet, gyermekvédelemhez kerülni, stb...

Szerintem szorítsd össze a fogad és járj hozzá. Ha tényleg ilyen rossz a viszony, ő sem fogja erőltetni hogy túl sokat foglalkozzon veled...

2013. szept. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!