Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem szabad megmutatni a...

Miért nem szabad megmutatni a kisbabáknak a saját arcképüket a tükörben? Miért nem nézhetik magukat a tükörben?

Figyelt kérdés
2009. nov. 5. 13:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Miért ne nézhetnék?

Nem értem a kérdést!


Nálunk külön napi "program" a baba bámulása a tükörben.

És nagyon tetszik neki.


Kifejtenéd a kérdésed?

2009. nov. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Ez egy babona!

A tükör léleklopó.Egyéves koráig nem szabad mutatni a tükörképét.Ez az egyéves kor onnan ered,hogy régen sok baba nem érte meg az első születésnapját!

(Lepontozóknak:nem hiszek benne,de így szól a babona)

2009. nov. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úg tudom, hogy ez babona, mint az is, hogy esernyőt ne használjunk zárt helyen. A halállal hozzák kapcsolatba de baromság!
2009. nov. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Én sem hiszek benne, de az egy hónapos kisfiammal nézegettük magunkat a tükörben, és egy idős néni ezzel rám ilyesztett.
2009. nov. 5. 13:37
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen, az idős nénik ebben profik... meg abban, hogy kioktassanka, hogy nem öltöztetted fel a gyereket és beteg lesz...
2009. nov. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Huhh,a hideg raz.Ekkora baromsagot.Szegeny jo rad ijeszthetett.Gondolna vegig,mielott szol az ilyen.Tisztelem az idoseket,de ez durva.
2009. nov. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Csak babona!

Nekem is beszólt egy néni, hogy vegyem el a gyerektől a piros játékát, amit épp rágott, meg gagyogott neki, mert "az ördöggel beszélget"! :D

Vannak ilyenek!

2009. nov. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia


Mi is naponta többször játszunk a tükör előtt..:)


3 hónapos a kicsi:)

2009. nov. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez jó: piros játék = az ördöggel beszélget a gyerek... :):):)

Én nem hiszek a babonákban, ebben a tükrös dologban sem. Van tükör a hálónkban és a kisfiam is imádja nézegetni magát benne.

Engem terhességem alatt próbált a mamám ijesztgetni, amikor párommal hülyültünk és megharapott. Szegénykém majdnem leájult a székről,h. ez meg fog látszani a gyereken. :)

2009. nov. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Annyira nem értem, miért kell a saját butaságuk miatt ijesztgetni a kismamákat! Én is örömmel újságoltam a szomszéd néninek mikor kérdezte merre jártunk, hogy babaruhákat vásároltunk. Akkor voltam kb. 24 hetes. Elszürkült arccal ingatta a fejét, hogy ez nagyon veszélyes. Mondtam neki, hogy nem ezen múlik a baba egészsége, de aki babonás, azt nem lehet meggyőzni.
2009. nov. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!