Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 éves kisgyereket lehet még...

2 éves kisgyereket lehet még formálni? Nagyon nehezen és türelemmel menni fog?

Figyelt kérdés
Olyan hisztis és akaratos. Evés terén is gondok vannak, alig eszik meg vmi kaját és abból is keveset. Ételekre hogyan szoktahatom rá, nem eszi meg amit elé rakok szinte semmit, én meg idegeskedek h nem eszik a gyerek. Cicizik még arról is már le kellene szoktatnom, csak az esti altatás azzal megy. Állandóan pörög tele van energiával délután sem alszik már egy ideje... Szóval más is küzd ilyen dolgokkal mint én?? El vagyok keseredve sajnos. Hiába próbálkozok.
2013. szept. 20. 23:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Kitartás, a kétévesek 90%-a ilyen! Akaratos és válogatós Duracell-nyuszi. Tudod, a dackorszak. :)
2013. szept. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kitartás! Szeretet, türelem, határozottság, és akkor ki fogja nőni. De igaza van az előttem szólónak, a 2 évesek ilyenek.

Az evésre úgy tudod rászoktatni, ha nem csinálsz ügyet belőle. Üljön asztalhoz együtt a családdal, aztán ha nem eszik, nem eszik, majd eszik, ha éhes lesz, éhen halni nem fog. Ne idegeskedj rajta, főleg ne látványosan, attól csak jobban megmakacsolja magát.

2013. szept. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De ő nem csak most kezdte, mindigis ez volt volt h csak egyfajta üveges bébiételt evett egy bizonyos ideig. . . Oviban talán eszik majd rendesen? Hát már ezen is idegelem magam...

Cicit is követeli, fogalmam sincs milyen az amikor egy kisgyerek magától csak úgy elalszik...

2013. szept. 20. 23:43
 4/6 anonim ***** válasza:
A miénk 4,5 éves kora óta alszik el saját magától... :D Előtte olvastam neki sokáig.. Mondjuk nálunk cici csak 3 hónapig volt, aztán egy éves korig tápszer cumisüvegben.. ezzel nem volt gond. Kitartás! :)
2013. szept. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Nekem a nagyobbik "csak" 13 hónapig cicizett, mégsem alszik el egyedül, pedig már 3,5 éves. Nem ezen múlik.

Azt mondjuk megértem, hogy eléggé unod már a szoptatást, az ismerőseim tapasztalatai szerint ilyen idősen nagyon nehéz elválasztani egy gyereket, ha ő nem akarja, de ha nem szopizna, lenne más dilije, hidd el.

2013. szept. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj, meg fog jönni az étvágya.

Az én kisfiam is mindjárt két éves, ő is még cicizik (azon alszik el délután és este is), és ő is lassan kezdett rákapni a rendes ételekre.

Nekem még nap közben is szopizik elég sokszor, de mellette eszik mindenfélét (levest, főzeléket, húst, zöldséget, a gyümölcsöt csak turmixolva eszi meg még mindig).

Ő sem mindig eszik nagy mennyiségeket, például sokszor ebédre egy üvegnyi kajának megfelelő mennyiséget sem mindig eszik meg.

Szóval nem csinálok ügyet az evésből, eszik amennyit eszik. Előfordult olyan is, hogy egy nap csak kétszer evett(ebédet meg vacsorát), a többi cici, de ez általában csak akkor volt, ha későn kelt (mondjuk 9 után, és akkor délig csak cicizett, és mást nem evett).

Mondjuk közben néha rágcsál egy kis kiflit, ropit (az édességért annyira nem rajong) két evés között.

Szerintem se aggódj ezen, (remélhetőleg) nála is ki fog alakulni az evés.

Az enyém is elég szépen eszik most már, de volt, hogy én is azt gondoltam, hogy állandóan csak cicizni fog :).

Ha hízik rendesen (az enyém igen, 13 kg.), akkor ne aggódj rajta, főleg látványosan, mert annál jobban ellenáll.

A hiszti meg az akaratosság életkori sajátosság :).

A szopit már tehernek érzed, azért szeretnéd leszoktatni?

2013. szept. 21. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!