Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti fogadnátok örökbe babát,...

Ti fogadnátok örökbe babát, kisgyereket?

Figyelt kérdés
Ha nektek nem lehetne saját, vagy akár saját mellé?
2013. ápr. 3. 18:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen igen.
2013. ápr. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy elgondolkodnék rajta, és valószínűleg igen.
2013. ápr. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Ez egy nagyon jó kérdés.

Amíg nem volt saját gyerekünk, sokszor beszélgettem erről a férjemmel, ha nem lehetne, akkor én szívesen örökbe fogadnék, vagy ha lenne egy, de mondjuk nem szeretnék többet szülni (egészségügyi okokat értem ez alatt), de szeretnék még egy babát, hogy akkor is örökbe szeretnék fogadni.


Aztán megszületett a kisfiúnk. És ahogy nőtt, egyre inkább értelmesedett, okosodott, egyre inkább kifejezte irántunk az érzelmeit, egyre inkább összecsiszolódtunk, már nem érzek úgy, ahogy előzőleg leírtam.

Szerettem mindig is és most is a gyerekeket, de teljesen már egy saját gyerek. És nem mondom azt, hogy nem tudnék egy örökbe fogadott gyereket szeretni, gondozni, mert biztos tudnék, de nem lenne az, mint egy saját. Úgy érzem, hogy nem tudnék olyan módon érezni iránta, mint a sajátom iránt. Vagy nem tudom. Lehet tudnék. De nem voltam ilyen helyzetben.

2013. ápr. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem annó örökbe fogadtak,pontosan 28 éve.Most vagyok 30 éves.Édesanyám nem esett teherbe,de ahogy örökbe fogadtak rá két évre megjött az öcsi is,aki saját baba lett.Soha nem tettek különbséget és nem is érzem,hogy nem az ő gyerekük vagyuk:)Ami érdekesebb,az az hogy jobban hasólítok,mint külsőleg,mint belsőleg a szüleimre,mint a vérszerinti gyerekük:).
2013. ápr. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha nekem nem lehetne, s 3-4 lombik sem sikerülne, akkor biztos örökbe fogadnék!

Mi beszélgettünk erről a férjemmel, szó van róla, ha a mieink nagyok lesznek, öregségünkre 60 évesen fogadunk örökbe, vagy vedzünk ki nevelni gyereket.

2013. ápr. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
8 év után sem estem teherbe, én gondolkodtam az örökbe fogadáson, mert úgy éreztem nem tudok gyerek nélkül élni. A férjem nem így érzi, ő csak miattam egyezett bele (de tudom, hogyha itt lenne az a kisgyerek, akkor imádná, szeretné, mint a sajátját). Terhes lettem, van egy 9 hós babánk, de most sem vetettem el az örökbe fogadás gondolatát.
2013. ápr. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

4. ennek nagyon örülök! :) Sajnos én ismerek olyan családot, ahol sokáig úgy hitték nem lehet baba és örökbe fogadtak egy kisfiút, majd mégis teherbe esett a nő, méghozzá ikrekkel és miután megszülettek, a kisfiút lepasszolták a férj anyukájának. :(

Egyébként szerintem ha nem lehetne gyermekem biztosan örökbe fogadnék. Vagy ha nagyon tehetős lennék akkor saját gyerek mellé is biztosan befogadnék 1-2 kicsit, hogy jobb életet teremtsek nekik.

2013. ápr. 3. 19:04
 8/11 anonim ***** válasza:
Én gondolkozom rajta elég komolyan, hogy egy saját mellé örökbe fogadnék egyet. Ez nem új gondolat, már évek óta ezt gondolom.
2013. ápr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
ez de durva, hogy lepasszolták.. hogy lehet így passzolgatni egy gyereket?? fel se fogom. akkor fogadnék örökbe, ha nem lehetne sajátom; hogy a kérdésre is válaszoljak
2013. ápr. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Megtettük. Itt szuszog az ágyikóban mindkettő (5 és 7 évesek) és szeretnénk még harmadikat is:-)
2013. ápr. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!