Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálunk rosszul, hogy...

Mit csinálunk rosszul, hogy nem szívja le az orrszívó babánk orrát?

Figyelt kérdés
Valami kevéske kijön,de ugyanúgy szörcsög tovább. Hallani,hogy nem az a váladék,ami be van "ragadva",hanem az a szörcsögős,amit egy normál orrfújással ki tud fújni az ember,az orrszívó mégsem szívja le. Befogjuk az ellenkező orrlyukát,nem foglyuk be,szakaszosan próbáljuk szívni,folyamatosan, egész hozzányomjuk a lukhoz,vagy tartunk 1-2 milli távolságot... semmi nem használ. Az egész elől lévő váladék már akkor is kijön,ha csak közelítünk az orrához,de amitől szörcsög,az nem. sterimárral is fújtuk már vagy 4x,de semmi.

2013. szept. 22. 21:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy a váladék szörcsögését halljátok. Amikor megduzzad az orrmandula, akkor is ilyen hangot hallunk, de váladék nincs, csak szörcsögés. Ha váladék, akkor annak a Sterimárral fel kellene oldódnia, de attól is függ, hogy mióta szörcsög.. mert ha csak egy-két napja, akkor kell pár nap (az én tapasztalataim szerint) amíg megindul a "sűrüje" és elkezd lejönni. :(
2013. szept. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
ma délután sírás közben elkezdett folyni az orra,azóta szenved. 20 percenként szívjuk,de semmi nem használ. most asszem rájöttem,hogy talán az orrszívónk nem megfelelő kialakítású. holnap veszünk egy másikat.
2013. szept. 22. 22:06
 3/16 anonim ***** válasza:
22%
A LÉNYEG,MINDENKÉPP BEDUGNI AZ ORRÁBA ÉS PICIT LEFELE TARTANI! AZ NEM ELÉG HA ELÉ TARTJÁTOK! A legmakacsabb váladék kiszívásához nem elég a sima orrszívó,szonda kell hozzá. Az tudja igazán fellazítani és kiszívni. Gyógyszertárban lehet venni,nem drága állítólag és nem tudunk gondot okozni,mert az orruk/orrunk zárt rendszer,nyugodtan fel lehet vezetni a kis orrába csak ne ütközzön neki semminek mert picit megsérthetsz valami kis eret és picit vérezhet de akkor se lesz probléma,ilyen más szívónál is előfordulhat. Vagy ha nem akartok/tudtok venni,vidd be néha a gyerekorvoshoz és leszívja rendesen,mi is mindig bejárunk,naponta leszívja szondával ha kell. Amúgy egy kicsit lefelé kell tartani az orrszívót ha bent van az orrában,mert arra van a csatorna ami az arcüregbe visz és ott van a problémás váladék. Sőt! Lehet venni olyan váladékszívó gépet amihez van szonda és nagyon jó,az orvosok is olyat használnak de az nagyon drága,15-20000 ft.
2013. szept. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Anyukák! Nehogy eszetekbe jusson otthon szondával szívni a baba orrát, vagy esetleg orvosi váladékszívót venni! Épp elég trauma a sima orrszívó-porszívó is a babának, nem szabad méginkább kínozni, különösen szakértelem nélkül! Tudom, h patikákban bármi megvásárolható, de zt ne akarjátok. A szívó végét be kell dugni az orrjáratba, én még a másik orrnyílást sem szoktam befogni, így ki fog jönni a váladék. 20 percenként nem szabad szívni, mert az csak tovább provokálja a nyákképződést. Lássa orvos, lehet, h sok neki a felírt nyákoldó, a sterimar az jó, bár ha erős a váladékképződés lehet, h kell neki valami orrcsepp. Holnap vidd orvoshoz!
2013. szept. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Atyaég, 20 percenként? :( Nem szabad!

Nekünk azt mondta a védőnő, hogy étkezések előtt szívjuk le neki, és kész.. kb. napi 5-6 alkalommal max. (Próbáltátok már magatokon amúgy?)

A nyákoldók lehozzák ha van váladék, de könnyen lehet hogy az orrmandulája kétszer akkora mint normál esetben ha nincs megfázva.

2013. szept. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

ezt a fajtát nem lehet bedugni az orrába. igen,próbáltam magamon. és amíg nyugodtan,finoman tudok írni,addig kérem a kötekedő népet,távozzon melegebb éghajlatra! elég trauma ez nekem is,épp úgy megvisel,mint a babámat. próbálom megtalálni a hibát,mit csinálok rosszul stb. nem kérem a bántást,köszi!

nem fogok orvosi eszközt venni,holnap viszont veszünk egy másik márkát,ami nem ilyen lekerekített végű.

a kedves,támogató válaszokat köszönöm!

2013. szept. 22. 23:03
 7/16 anonim ***** válasza:
Nálunk egy nagyon sűrű takonnyal (bocsi) járó náthánál mondta a füll-orr gégész, hogy Sterimar, aztán várjunk pár percet, amíg feloldja, utána meg min. 3 percig tartsuk az orrához a szívót és akkor látni fogjuk, hogy csak azután kezd kijönni - így is lett. (Egyébként elég fura lehet az az orrszívó-fej, amit nem lehet bedugni az orrába. Akkor hogyan csinál vákuumot? A másik orrlukát meg szerintem be kell fogni, legalábbis a miénk használati utasításán is ez volt meg hát zsepibe is így fúj orrot az ember.)
2013. szept. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Hol olvasol kötekedő válaszokat kérdező? Szerintem mindegyik segítő és normális válasz. Vegyél be Magne B6-ot, ha ideges vagy...
2013. szept. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

köszi,megpróbálom. csak most jövök rá,h. eddig úgy csináltam,hogy befújtam sterimárral és kb egy perc múlva szívtuk is az orrát. jó nagy hüle vagyok... csak már gondolkodni sem tudok...

baby bruin a márkája egyébkén. egy fos az egész. pedig már megmaszekítottuk,így egy kicsi jobb,de a gyerek még mindig dart wadert hangokat hallat :S csórikám alig kap levegőt. pedig ha rá tudnám valahogy venni,hogy fújjon egyet az orrán,biztos kijönne. már próbáltam befogni a száját tüsszentés közben,de nem jön ki... :( remélem a másik orrszívó jobb lesz. porszívó függvénye is ez?

2013. szept. 23. 08:37
 10/16 anonim ***** válasza:

nekünk arianna orrszívónk van, auchanban vettem 4 éve, meg 1 éve, mert elhagytuk a fejeket.

nagyon jó, rendesen be lehet tenni a nózijában, kicsit megmozgatod és már jön is minden...

én ajánlom neked ezt.

de tényleg nem feltétlenül azért szörcsög mert van valami a nózijában, ha még kicsi, akkor a tejci is okozhatja

2013. szept. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!