Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan adagoljam a papaverint?...

Hogyan adagoljam a papaverint? Csak este, vagy kúra szerűen?

Figyelt kérdés
7 hetes lánykám csak anyatejes baba. 3 hete hallgattuk az éjjeli üvöltését. Este 20.00 órától hajnal 1-ig. Infacol, és Colief csepp is...semmi nem használt. Nappal semmi gond nincsen vele, délután néha egy kis nyügi, vagy hasfájás, de az nem vészes. Éjjel viszont fulladásig üvölt. Kiírták a Papaverint. Eddig (2 napja) csak a vacsinál kapta. Éjfél körül így is volt visítás, hasfájás, de 1 óra után bealudt. Olvasom, hogy többen kúraszerűen alkalmaztátok. Az miért jó? Ha reggel nem görcsöl, akkor is adjak reggel? Meddig adható ez a csepp, még 8 hétig? Olyan soknak tűnik :(

#papaverin kúra
2013. szept. 22. 23:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a doki, hogy minden szopi előtt egy kis kanálnyit! Én így csinálom, be is vált eddig, 3 napja kapja, és teljes a változás. :)
2013. szept. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én minden este adtam neki mokkaskanalnyit, ha nappal is fájt a baba hasa, akkor akkor is kapott. 3 hós korában hagytuk abba. Nem volt gond.

Hasznald bátran, ha látod, h gorcsol a pocak.

Nekem azt mondta a.védőnő, h max 3x1-et adjak belőle naponta. Többet ne, a bennelevo minimális nyugtató miatt.

2013. szept. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
a papaverin egy gyógyszer, ami felszívódik és gyakorlatilag nyugtató, nem alkalmaznám semmiképp sem kúraszerűen vagy "csak úgy" (hiszen gyakorlatilag drogról beszélünk)...max ha nincs más megoldás és üvölt mint a sakál már egy ideje. Az igazság az, hogy nálunk extrém hasfájós volt, 5 naposan kezdte, minden kaja után üvöltés. Viszont végigpróbáltunk mindent, de a lényeg, hogy 3 napot adj az új módszernek, mert nem azonnal hatnak, kell nekik ennyi idő. Nagyon sok babánál érdekes, hogy az Infacol nem jó, hanem az Espumisan, holott ugyanaz a hatóanyag, de mégis más, ráadásul ezek nem szívódnak fel, helyileg hatnak, nincs hozzászokás veszélye. Vagy nekem az elején sokszor a fáradságtól üvöltött, nem is a hasfájástól, amíg még ilyen picik, nem tudnak kikapcsolni, neked kell segíteni rajta. 3 hónapos korára megérik az idegrendszere is, jobb lesz. Én is azt hittem sosem jön el ez az idő, de mégis. kitartás!
2013. szept. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!