Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 4 és fél hónapos babám...

A 4 és fél hónapos babám mostanában erősen markolássza és karmolja az arcomat. Engedjem neki vagy már most próbáljam arra vezetni, hogy ne csináljon ilyet?

Figyelt kérdés
2009. nov. 6. 10:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az első mondatodat akár én is írhattam volna. :-) Én nem szidom le érte, de mondom neki, hogy jaj ez nekem fáj, meg olyan hangokat adok, mikor tényleg fáj valami, és elveszem a kezét. Szóval finoman jelzem, hogy ez nem olyan jó dolog. Ő még persze nem érti, de az is egy jel, hogy nem hagyom, később a reakciókból meg fogja tanulni, hogy milyen az amikor fájdalmat okoz, és majd leszokik erről. Okosak ám ők, csak még az egész világ újdonság nekik, és próbálgatják, hogy miket tudnak csinálni.
2009. nov. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatod, de túl nagy sikerre ne számíts :-)

Legalábbis a fiam már 8 hónapos, és hiába... az hagyján, hogy az orromat le akarja csavarni, de a hajamat is jól megtépi. Már csak feltűzött frizurával közelítek hozzá, de ha mégis kilóg egy tincs, már rá is moccan.

2009. nov. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ugyanezeket csinálja az én babám is, jól megtépi a hajamat és a számat, arcomat karmolja, marja, sőt nekem még szemüvegem is van és állandóan el akarja lopni. De mindig szólok neki, hogy ez fáj anyának és hogy hagyja abba és elveszem a kezét.


4,5 hós baba anyukája

2009. nov. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. nov. 6. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!