Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki a 4. -en (nincslift)...

Aki a 4. -en (nincslift) lakik vagy ahol nincslift, hányszor mentek sétálni a babátokkal? Hogy birjátok a cipekedést? Az én fiam 11kg. és 14 honapos, már nagyon nehéz és még a babakocsiért a pincébe menni ami 9kg.

Figyelt kérdés
2009. nov. 6. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Az ember megold mindent...Mi laktunk úgy a 4-en-lift nélküli házban-,h én ikrekkel mentem naponta ahova kellett,és egyedül.Vagyis fent bepakoltam őket a hordozóba,egyszerre vittem le őket a földszintre,onnan lerohantam a pincébe és felszáguldottam a 17kg-os ikerkocsival,babák a kocsiba,hordozók a pincébe.Általában délelőtt mentünk sétálni,vásárolni,délután pedig a többiekért az oviba.Ha valami kimaradt,akkor volt harmadik kör is...
2009. nov. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi csak a 2.-on lakunk, de nincs lift. Viszont hármasikreim vannak, így elég nagy a cipekedés, főleg, ha egyedül indulok neki. Ilyen időben nem is megyek, csak ha van valaki aki segít (nem nagyon van). Amíg jó idő volt, pakolászhattam én is őket, ki a kocsikat az utcára, a hordozóból át őket, hordozót vissza, a harmadikuk meg közben rajtam kenguruban. És nem is tudom, mi lesz, ha már akkorák lesznek, mint a te fiad, és még nem tudnak ugye menni... Még belegondolni is rossz.

Én úgy oldom meg a levegőztetést, hogy van egy pici erkélyünk, oda kirakom őket. De hát a fiad meg már biztos igényli is a sétát, az enyémek még kicsik.

2009. nov. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi az 5.-en lakunk, az én fiam kb.15 kg és 17 hónapos. Annyit tudok mondani, hogy nagyon nehéz. Mindig leizzadok amíg fel nem érünk. Mivel nekem nincs segítségem és van egy nagyobb gyerekem akit óvodába kell vinni, a sétát összekötöm a kinti tennivalóval. Ha nagy a szerencsém és a férjem viszi el a nagyobbat az óvodába akkor egyszer megyünk ki, de van amikor naponta 3 alkalommal is le-föl járunk. Sokszor bevásárolni is megyünk, akkor az egyik kezembe a gyerek a másik kezembe kb.5 kg cucc.
2009. nov. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi igaz csak a másodikon lakunk,de még igy is kinszenvedés,kocsi a pincében,mire mindent levincálok,felcincálok,leizzadta 3x,baba néha ordit,ráadásul most le kell cserélni a 9 kg-s kocsinkat egy 15 kg-ra.Alig várom hogy nyár legyen,legalább akkor a sok ruci,takaró miatt nem lesz nyűgös.Ja és a baba még csak 7kg,bele se merek gondolni tél végére mennyi lesz.
2009. nov. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát kedves nem földszinten lakó anyukák, le a kalappal! Én családi házban lakom, szerencsére nem kell lépcsőznöm, de csodállak benneteket, tényleg!
2009. nov. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szintén a másodikunk lakunk, gyerkőc 14 hós, 10 kg, pince nincs. De naponta kétszer le kell menni a fiúval. Ha bevásárlás, akkor babakocsival együtt - testedzésnek kiváló:-). De ha csak sétálni megyünk, akkor apróság kézbe, lépcsőzni még nem nagyon tud. Nem könnyű, de ez van. Sokat erősödtem én is, amióta itt lakunk:-)
2009. nov. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! 5.-en lakunk, lift nincs. 9 hós kisfiam 11 kg. Ha apa itthon van, akkor reggel lemegyek a boltba, ha nincs akkor ebéd utáni séta közbe vásárolunk, posta stb, és jöhet felfele a cipekedés, baba az egyik kezembe, teli szatyor a vállamon, és uccu neki, mire felérek kivagyok.Babakocsi az alagsorba, de hála istennek van hátsókijárat is.
2009. nov. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi is a másodikon lakunk, de olyan mintha a 3. emelet lenne :)

Nálunk nincs pince, így én a babakocsit és a gyereket is viszem egyszerre le föl... jól meg is izzadok mire felérek :)

Én úgy szoktam, hogy a gyerek megy a kengurúba a babakocsit meg kézben (van egy fogója, ami megkönnyíti a cipelést, amúgy az is 8,5 kg)

Visszafele bevásárlásból, meg annyi változik a felállás, hogy a hátamon a táska tele van... :) Persze ásványvizzel, mi mással :))))

Így mi naponta csak egyszer megyünk sétálni, de az idő sem olyan jó hogy többször menjünk.

Mikor még jó idő volt úgy oldottam meg hogy reggelente kengurúval mentunk délután meg babakocsival :)

Persze a tied már nagyobb, de láttam, tök jó kis háti hordókat is, ha kinövi a kislányom a kengurút, tuti beújítok egy olyanra, mert különben nem tudok mit csinálni.

A szomszédunk amúgy úgy csinálta, hogy előbb felvitte a gyereket, addig biciklilakkattal hozzálakatolta a kocsit a lépcsőhöz, majd lejött a kocsiért is... :)

Én nem merem lent hagyni a kocsit, no meg a gyereket fent egyedül így viszem egy körben.


6 hónapos kislány anyukája :)

2009. nov. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!