Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt már babátoknak extrém...

Volt már babátoknak extrém alacsony trombocita száma?

Figyelt kérdés
Akinél előfordult ilyen, mi okozta és milyen gyógyszerrel kezelték a kicsit??
2009. nov. 6. 18:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Babás esettel még nem találkoztam, tehát erről sajnos nem tudok neked beszámolni...

Ellenben a húgomnak 16 éves korában alakult ez ki, kiderült, hogy ITP-s. Két évig szteroidokkal kezelték, ám mivel a szteroidok mellékhatásai eléggé ismertek, a szüleink szorgalmazták, hogy történjen már végre valami előrelépés. Kivették a lépét (splenectomia), azóta teljesen rendben van, a trombocytaszáma mindig a normál tartományon belüli, már 20 éves.

Nem szívesen végezték volna el a műtétet gyerekkorában.

2009. nov. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked.

Sajnos kisfiam még csak 11 hónapos lesz és az elmult 1 hetet korházba töltöttük emiatt.Most ő is szteroidot kap és csak reménykedni tudunk, hogy a gyogyszer elhagyásával is megmarad a nehezen feltornázott értéke.

Neki 15ezer volt a legalacsonyabb, Hugodnak????

Hogy derült ki nála???

Nálunk teljesen véletlen, elegem lett, hogy lassan 2 hónapja beteg és a dokinő csak tömi antibiotikummal, kerestünk más orvost, aki egyből kért egy vérképet és akkor jöttek rá milyen alcsony, sőt kiderült már augusztusban is az volt neki, mert akkor én kértem, hogy vegyenek vért tőle, mert napi 3 liter vizet ivott.

Sajnos az eredményt gépen küldték át a gyerekorvosnak, aki azt mondta teljesen tökéletes, ami azóta kiderült, hogy egyáltalán nem volt az, csak nem vette észre.

Nagyon aggódunk.Ha nem használ a kezelés, Szegedre küldenek csontvelőbiopsziára.

2009. nov. 6. 20:02
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem akkor volt amikor 10 éves voltam. Fáradékony voltam, beteges, végül tűszúrásnyi piros pöttyök jelentek meg a testemen. Nekem rögtön vettek csontvelő mintát. Prednisolon nevű szteroidot kaptam, 1 hónapig voltam kórházban és ha jól emlékszem, fél évig kellett a gyógyszert szednem. De meggyógyultam és semmilyen káros későbbi következménye nem lett. A trombocita számomra sajnos már nem emlékszem, csak arra, hogy nagyon-nagyon alacsony volt. a csontvelő vétel nem fájt, nem is altatásban vették, néztem is. Próbálj

megnyugodni, egy kisbaba szervezete olyan mint egy csoda, hihetetlen milyen erősek! Nagyon drukkolok nektek, hogy minél hamarabb túl legyetek rajta!

2009. nov. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kedves második válaszoló!


Szívből örülök, hogy meggyógyultál, valószínűleg a húgom nem volt ilyen szerencsés, és nála már lépni kellett.

Kérdező!

Neki sajnos 18ezres volt a legalacsonyabb értéke, neki is csináltak biopsziát, és utána műtötték. (Szeged)

Ne félj, nem lesz semmi gond, egy kisbaba szervezete csodákra képes! Ja, és MINDIG KÉRDEZZ az orvosoktól, nagyon segítőkészek, de nem gondolatolvasók, neked kell elmondanod, mire vagy kíváncsi! Gyűjts kérdéseket, amennyire csak lehet, készülj fel a témában, és ha egy picit képzettebb leszel, te is átlátod az összefüggéseket!

Nekünk türelmesen elmagyaráztak mindent (nem szaknyelven!), előre gondolkoztak, és ami a legfontosabb: bíztak, és megtettek mindent!


Erőt és kitartást, és mielőbbi gyógyulást kívánunk a babádnak!!!

2009. nov. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a biztatást!!!!

Gery is prednisolont szed és az ő testén is tűszúrásnyi pontok voltak, szerencsére már elmult.Hétfőn megyünk vérvételre , remélem minden rendben lesz .

2009. nov. 7. 09:39
 6/13 anonim ***** válasza:

Bocsánat, 14ezres volt a legalacsonyabb, elírtam...:(

Minden jót nektek, biztosan semmi gond nem lesz! =o)

2009. nov. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ma voltunk vérvételen , visszaesett neki 63ezerre, szerdán Szegedre kell menni, addig 2*2 prednisolont kap.

Úgy aggódok.

Mi lesz most, mit csinálnak ott vele????

2009. nov. 9. 14:07
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy van a kisfiad? Mit mondtak Szegeden? Gondoltam rátok többször is, remélve , hogy minden rendben lesz! 2. válaszoló vagyok.
2009. nov. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

De aranyos vagy:)

Nem kellett ott maradnunk, jó lett az értéke, 179 ezer, de szép lassan leépítettük a gyogyit, holnaptól nem szedi és kedden megyünk újra, kicsit aggódom, mert mikor kevesebbet szedett egyből lement neki, viszont nagyon remélem, hogy nem kell neki tovább szednie, mert nagyon nyűgös töle és az éjszakáink is borzalmasak azóta.

Azt mondták valószínű, hogy régebben volt egy virus fertőzése, ami nem lett kikezelve és így védekezett a kicsi szervezete és, hogy sok idő kell de helyrejön majd.

Kedden okosabbak leszünk megint.

2009. nov. 14. 18:31
 10/13 anonim ***** válasza:
Nagyon örülök :) A karácsonyotok már szép nyugodt lesz! :)
2009. nov. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!